Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Надя Мурад: Візит Папи до Іраку – послання надії для всіх меншин
18:01 Вівторок 0 137
23-03-2021, 18:01

Надя Мурад: Візит Папи до Іраку – послання надії для всіх меншин

В інтерв’ю для ватиканських медіа лауреатка Нобелівської премії миру поділилася своїми думками про значення нещодавньої Апостольської подорожі Папи Франциска до Іраку, про страждання та силу підніматися як окремих людей, так і спільнот.
Про це повідомляє Vatican News.

Візит Папи Франциска до Іраку вже сам у собі є історичною подією, а тим більше, що він відбувся в історичний для іракського народу період відбудови після геноциду, релігійних переслідувань та десятиліть конфліктів. На цьому наголосила в інтерв’ю для ватиканських медіа Надя Мурад, лауреат Нобелівської премії миру 2018 року.

Страждання молодої жінки

Надя Мурад народилася у 1993 році в селищі Кочо на півночі Іраку в сім’ї єзидів. Після захоплення Кочо у серпні 2014 року так званою Ісламською державою, вона стала жертвою переслідування єзидів ісламістами. Разом з іншими молодими жінками її було взято до полону та примушено до сексуального рабства. Після першої невдалої спроби втечі, їй все таки вдалося втекти у листопаді 2014. Тепер Надя Мурад мешкає зі своєю сестрою в Німеччині.

Можливість миру

«Папський візит пролив світло на можливість миру та релігійної свободи, – підкреслила вона. – Це стало символом того, що всі іракці, незалежно від їхньої віри, наділені однаковою гідністю та людськими правами. Святіший Отець залишив також чітке послання, що відновлення міжконфесійного полотнища іракського суспільства повинно починатися зі сприяння зціленню спільнот меншин, таких як єзиди, що стали об'єктом насильства та марґіналізації».

Одна з причин рішення Папи відвідати Ірак

Під час прес-конференції на борту літака, повертаючись з Іраку до Риму, Папа Франциск зазначив, що прочитання книжки Наді Мурад «The Last Girl» (з англ. Остання дівчина) вагомо вплинуло на його рішення відвідати цю країну. Вже у своїй першій промові в Багдаді Глава Католицької Церкви згадав про страждання єзидів. Саме про це розповіла йому Надя Мурад під час аудієнції у Ватикані 2018 року. «Мені приємно, що моя історія залишилася в його серці та що він відчув покликання принести це послання до Іраку, – підкреслила лауреатка Нобелівської премії. – Його виступ на захист єзидів є прикладом для інших релігійних лідерів у регіоні, аби посилити заклик до толерантності щодо таких релігійних меншин, як єзиди».

Сила виживання

Сьогодні Надя Мурад – лауреат Нобелівської премії миру, посол доброї волі ООН та засновниця організації «Nadia’s Initiative», що займається допомогою жінкам-жертвам насильства. Відповідаючи на запитання про те, де вона знайшла в собі силу перетворити увесь пережитий біль у силу добра, молода жінка зазначила, що усі єзиди пережили величезну травму і проявили велику силу виживання та стійкості. «Але ми не зможемо відновитись і перебудувати своє життя самі, – додала вона. – Спільнота гостро потребує підтримки та ресурсів».

Надя додала, що 2800 єзидських жінок та дітей, що потрапили в полон сім років тому, дотепер вважаються пропалих безвісті, і це, за її словами, свідчить про відсутність політичної волі щодо захисту основних прав та безпеки жінок. «Це свідчить про те, що міжнародне співтовариство не ставиться серйозно до сексуального насильства та рабства, – підкреслила вона. – Потрібно негайно створити багатосторонню робочу групу з єдиною метою виявлення та порятунку цих жінок та дітей».

«Це не ваша вина»

«Це не ваша вина», – ці слова надя Мурад звертає до всіх жінок, що стали жертвами війни та жорстокого насильства. «Глобальні патріархальні системи були створені для того, щоб підкорити нас, отримати прибуток від нашого гноблення та вести війну на наших тілах, – наголосила вона. – Але виживання та боротьба за визнання цієї несправедливості є актом опору. Я також кажу їм: "Ви не самі". Більше третини жінок по всьому світу зазнають сексуального насильства. Це не означає, що ми повинні з цим змиритися. У кожній громаді є жінки, які виживають, піднімаються і говорять про це. Якщо ми об’єднаємось для боротьби за свої права, зміни не можна буде зупинити».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.