Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Святий Йосиф і Матір Божа – паломництво чоловіків до Бердичева
12:01 Неділя 0 214
21-03-2021, 12:01

Святий Йосиф і Матір Божа – паломництво чоловіків до Бердичева

20 березня, у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію, в Бердичеві відбулося паломництво чоловіків. Уже вшосте чоловіки прибувають до санктуарію з нагоди урочистості святого Йосифа – обручника Пресвятої Діви Марії.
Цьогоріч, помолитися біля чудотворного образу Матері Божої Бердичівської прибуло близько ста чоловіків із різних місцевостей України, а саме: з Любара, Хорошіва,  Житомира, Києва, Вінниці, Гвоздави, Гришківців, Тетерівки та Коростишева. До учасників також долучилася чоловічі спільноти Бердичівських парафій. Паломництво відбулося з дотриманням усіх карантинних обмежень.


Усіх учасників паломництва гостинно зустрічали господарі санктуарію – брати Босі Кармеліти. Паломництво розпочалося з реєстрації та знайомства учасників. Зі вступним словом до чоловіків звернувся отець Рафаїл Мишковський OCD, який цього року був головним організатором цьогорічної зустрічі чоловіків.Конференцію на тему: «Покликання кожного чоловіка» виголосив отець Роман Лаба OSPPE.


«Головне покликання для кожного чоловіка – це бути батьком. Незалежно від того, чи хтось із вас прийме рішення піти в монастир, чи одружитися, але головне покликання – бути батьком… Незалежно від того, хто який шлях покликання має: на одному і на другому шляху є свій хрест. Бо без хреста, ми не спасемося…Тому і в одному, і іншому випадку, кожен чоловік покликаний до того, щоби бути батьком…», – говорив отець Роман.

На закінчення конференції, учасники мали змогу почути два цікавих свідчення учасників. Далі відбулося ділення та праця в групах.


Центральною частиною зустрічі чоловіків стала Свята Меса, яку очолив єпископ Віталій Кривицький SDB,  ординарій Київсько-Житомирської дієцезії, а йому співслужили брати Босі Кармеліти та священики, які разом зі своїми спільнотами чоловіків брали участь у паломництві. 


Під час проповіді, єпископ Віталій розповів про важливу роль відносин чоловіка та жінки в родині.


«…Господь дав чоловікові допомогу – дав жінку, яку він буде називати протягом життя, буде її пізнавати і відкривати… Господь заклав таку істинну, що саме жінка має бути найбільш принагідним помічником для чоловіка…Господь закликає, щоб ми відкрили в собі ту особу, яка можливо, ховається за певними масками й за зміненою зовнішністю, що за десятки років перебування разом та глибоко укорінилися у наше єство. Він закликає, подивитися на речі Його очима, тобто у мудрості, та побачити в собі саме особу, а не маску. Побачити особу, яку створив Господь…Нехай кожен з чоловіків повернеться додому і подивиться на того помічника, якого йому дав Господь…».


Також єпископ пригадав, що Церква в цілому світі відзначає рік святого Йосифа.

«Вірю, що цей рік святого Йосифа, його спомин та згадка іншого помічника, якого Господь подарував чоловікові, допоможе усім тут присутні: подивитися на свої сім’ї очима Бога; зцілити те, що розбилося; укріпити, те що Господь хоче укріпити сьогодні. Нехай же так станеться».

На завершення Святої Меси учасники паломництва спільно помолилися молитву до святого Йосифа.


Далі відбувся смачний обід у залі Святої Терези, а на закінчення паломництва – молитва Хресної дороги та благословіння.

Максим Железницький
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.