Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Італія: францисканські паломницькі маршрути популярні попри пандемію
15:02 Субота 0 204
20-03-2021, 15:02

Італія: францисканські паломницькі маршрути популярні попри пандемію

Пандемія не зупинила паломництво в Італії. Особливо популярні францисканські маршрути в Умбрії, які різними дорогами провадять до Ассізі. Попри санітарні обмеження базиліку святого Франциска вже відвідали понад 2 000 паломників. Переважна більшість пішки.
Італійська Умбрія, рідна земля святого Франциска, останніми роками зосередилася на розвитку паломницьких маршрутів. Їх реалізовують спільно місцева влада та францисканці. Серед усіх маршрутів найпопулярнішим є «Дорога святого Франциска», яку подолали 75% прочан. До того ж є місця, що пов’язані з його життям та діяльністю, наприклад Губбіо чи Ла Верна. Усі маршрути закінчуються біля могили св. Франциска.

Біля асизької базиліки діє так званий Statio Peregrinorum, офіс, де фіксується кількість паломників, що прибувають, країни їхнього походження та маршрути, які вони подолали. За його даними, торік найбільша кількість прочан прибула з Італії, але були також німці, французи та навіть китайці, які здійснювали паломництво францисканськими маршрутами пішки та на велосипедах. Більшість із них говорили про релігійний мотив своєї подорожі, багато вказували, що на цих маршрутах вони відчувають братерство, гостинність і відкривають значення поваги до творіння, що так характерно для вчення святого Франциска.

Брат Хорхе Френандес, який відповідає за паломників, наголошує, що їхня присутність у цей важкий час пандемії також дала монахам надію і водночас показала, що людина не може будувати свою віру лише в соціальних мережах, а потребує спільноти та реального контакту.

Влада Умбрії планує розширити паломницькі маршрути францисканців та з’єднати їх із шляхами, що існують в інших регіонах, щоб збільшити можливості паломництва в нові місця. Наголошують, що таким чином велика релігійна, історична та культурна спадщина цих земель, яка породила багатьох святих, може стати більш відомою на міжнародній арені,

Джерело: Католицький оглядач

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.