Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Отець Міхал Воцял SDB: «Потрібно, щоб у кожній дієцезії з’явилися деканальні аніматори молоді»
16:02 Вівторок 0 189
16-03-2021, 16:02

Отець Міхал Воцял SDB: «Потрібно, щоб у кожній дієцезії з’явилися деканальні аніматори молоді»

Розмова з отцем Міхалом Воцялом SDB, заступником Голови Комісії у справах душпастирства молоді Римсько-Католицької Церкви в Україні.
Які стратегічні цілі Вашого служіння у Комісії у справах душпастирства молоді?

Цілі мого служіння виникають зі стратегії комісії, а саме: укріплення душпастирства молоді в дієцезіях; більш ефективне служіння через ЗМІ та соціальні мережі; зміцнення душпастирства покликань на всеукраїнському рівні; створення моди на католицьку освіту, особливо через заснування католицьких навчальних закладів.


Що вдалося зробити у молодіжному душпастирстві України за час Вашого служіння?

З 2015 року, коли я розпочав своє служіння у комісії, вдалося налагодити регулярні засідання комісії, створити командний дух між членами комісії: вони спілкуються, обмінюються досвідом, нам приємно перебувати разом; вдалося зробити нашу діяльність більш системною і оформити її у стратегію на три роки.

Також на всеукраїнському рівні з’явилися відповідальні за покликання, за захист неповнолітніх у виховній та душпастирській практиці Римсько-Католицької Церкви.

Запрацювали проекти, такі як Школа душпастирів молоді, покликаний підвищити компетенцію молодіжного служіння в Римсько-Католицькій Церкві України, курс Адвокація прав молоді, створений, щоб виховувати з молодих людей відповідальних громадян України, Всеукраїнський форум молодіжних лідерів та душпастирств, щорічний Тиждень Виховання, створення активної Інтернет-сторінки комісії та сторінок у соціальних мережах..


Чим найбільше пишаєтесь?

Найбільше пишаюся тим, що міг співтворити комісію, переживаю батьківські почуття щодо неї.

Хто працює в комісії у справах душпастирства молоді, хто з Вами співпрацює, хто Ваша команда?

У комісії моя команда, передусім, секретаріат комісії, люди, з якими контактую найчастіше, члени комісії, відповідальні за сектори, молодіжні лідери, молодь, яка готова служити іншій молоді на всеукраїнському рівні. Всі ці люди віруючі, високовмотивовані, які прагнуть служити, працюють не заради нагороди, а для блага молоді.


З якими труднощами стикаєтесь у своєму служінні?

Основною трудністю є диспропорція між обсягом праці та ресурсами. Із року в рік є все більше викликів та проектів, більше очікувань від Комісії, а ресурси не зростають в такому ж темпі, особливо людські та фінансові. Треба або швидше нарощувати ресурси, або обмежувати свою діяльність.

Який задум мрієте втілити у душпастирстві молоді в Україні (якого ще немає у стратегічному плані)?

Найбільшим прагненням є, щоб у кожній дієцезії з’явилися деканальні аніматори молоді. Відчуваємо, що така потреба вже назріла. Це допоможе створити мережу молодіжних осередків і зробить молодіжне служіння в Римсько-Католицькій Церкві в Україні значно ефективнішим.

Джерело: Комісія у справах душпастирства молоді РКЦ
Інтерв'ю 12:01 Вівторок 0 65 Префект Конгрегації святих: святість – не привілей вибраних, а покликання всіх Знайомлячись із структурою Апостольської Столиці, зокрема, із різними відомствами, які допомагають Вселенському Архієреєві у виконуванні його місії Пастиря всієї католицької спільноти у світі, приглянемося до Конгрегації у справах святих. Про місію, завдання та актуальний стан дикастерії в інтерв’ю для нашого колеги розповів її очільник кардинал Марчелло Семераро.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.