Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 20-річчя театру в парафії св. Йоана Павла ІІ у Львові
09:01 Вівторок 0 163
16-03-2021, 09:01

20-річчя театру в парафії св. Йоана Павла ІІ у Львові

Християнський театр "Еммануїл" був заснований в 2001 році Ганною Горай в одній з євангельських груп. Ганна Горай - вихователь, сценаристка та режисер усіх п’єс. З самого початку місією театру було євангелізація та поширення християнських цінностей через мистецтво. За свою 20-річну діяльність театр провів понад дві з половиною тисячі представлень у в`язницях (відвідав майже всі виправні заклади в Україні та Польщі), лікарнях, військових частинах та парафіях. 
Про це повідомляє Львівська архідієцезія.


У репертуарі були євангелізаційні п`єси "Мартін Лютер", "Ноктюрн львівського гетто" (вони виступали в Ізраїлі), нещодавно була вистава "Клемента Шептицького". Вже рік колектив Театру духовно формується у парафії св. Йоана Павла ІІ, до якої він належить. Група прихожан приєдналася до команди, сформувавши парафіяльний ансамбль, що проводив театральну сцену в церкві. Лише з вересня минулого року 10 разів виступав у парафії.


Театр відсвяткував 20-річчя виставою «Йоан Павло II, над нами в небесній барці пливе». Архієпископ Мечислав Мокшицький був цінним консультантом сценарію виставки, вказуючи на напрямки місії Папи та деталі його повсякденної поведінки. Виступ відбувся у церкві св. Йоана Павла ІІ у Львові. Вистава показала ключові моменти життя Папи: шкільні роки, підпільний театр, перша парафія в Неговіцах, служіння молоді, відбір ("Habemus papam"), зустріч із ув`язненим вбивцею, інтерв`ю з дітьми, повідомлення з Фатіми. Підкреслювалось значення літератури та театру в духовності та шляху до священства Кароля Войтили. Фрагменти поезії Кароля Войтили, використані у виставі - прочитані та заспівані - є першими перекладами українською мовою.


Театр отримав ім’я архієпископа Кароля Войтила, щоб Покровитель був зразком та покровителем колективу у поширенні християнської культури в єдності Церкви. Єпископ Мар’ян Бучек, який був присутній на виставі, від імені архієпископа вручив номінаційний диплом, медаль та портрет Святішого Отця, що прикрасить театральний зал св. Йоана Павла ІІ.

о. Григорій Драус
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.