Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 16 березня Церква згадує святого Рената Гупіля, мученика
08:02 Вівторок 0 1 040
16-03-2021, 08:02

16 березня Церква згадує святого Рената Гупіля, мученика

Народився Ренат (Рене) Гупіль (1607–1642) у французькому місті Анже.
Інформації про його дитинство й підлітковий вік не збереглося, але відомо, що Ренат навчався на цирульника (тоді це була людина, яка вміла не тільки стригти, а й надати лікарську допомогу, зробити операцію та виготовити лікарські засоби). Мріяв стати місіонером, тож 1639 року вступив у новіціат Товариства Ісуса. Невдовзі мусив покинути братів через слабке здоров’я, проте підтримував із ними зв’язок і допомагав доглядати хворих.

1640 року Ренат Гупіль вирушив на єзуїтську місію в Канаду, де працював в лікарнях, служачи гуронам, і співпрацював зі святим Ісааком Жоге. 1642 року приєднався до експедиції у Квебек, яка потрапила в полон ірокезів. Хоча мав можливість втекти, не залишив товаришів. Святого Ісаака цього разу тільки покалічили, а от Ренат поплатився життям за те, що зробив знак хреста на чолі туземної дитини. Його зарубали сокирою 29 вересня 1642 року. Повернувшись із полону, святий Ісаак засвідчив, що Ренат встиг перед смертю скласти на його руки приватні чернечі обіти.

Святого Рената Гупіля вважають першим канадським мучеником. Канонізований 1930 року. Його спомин у єзуїтському календарі припадає на 29 вересня.

Покровитель анестезіологів і Канади.

Уклала Юлія Бойко
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.