Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 13 березня, субота
19:45 П'ятниця 0 223
12-03-2021, 19:45

Літургія на кожен день, 13 березня, субота

(фіол) Субота ІІІ тижня Великого Посту
Слухаючи сьогодні притчу, нагадаймо собі ті моменти, коли ми відчували глибоке задоволення, якщо бачили когось, кого вважали гіршим від себе. Тепло самовдоволення так приємно зігріває наші серця. Христос, нагадуючи нам про покору митаря, ганьбить нас за це безглузде задоволення й пригадує, що насправді підносить нас над іншими.

АНТИФОН НА ВХІД
Благослови, душе моя, Господа, * і не забувай усіх добродійств Його ніколи. Він прощає усі твої провини.

КОЛЕКТА
Радіючи щорічному приготуванню до Великодня, просимо Тебе, Господи, * щоб ми, приступаю- чи до пасхальних таїнств, раділи повнотою їхніх плодів. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Ос 6, 1-6
Читання з Книги пророка Осії.
Ходіть, до Господа повернімось: бо Він розірвав, Він і зцілить; Він ударив, Він і рани перев’яже. Через два дні Він оживить нас, на третій день на ноги нас поставить, і будемо перед Ним жити. І спізнаваймо, намагаймось Господа спізнати. Його прибуття певне, як зірниця; як дощ, Він до нас прийде; немов весняний дощ, який зрошує землю. Що мені діяти з тобою, Єфраїме? Що мені діяти з тобою, Юдо? Таж любов ваша, немов ранковий туман, мов та роса, що притьмом геть проходить. Тому Я їх навчав через пророків, грозив їм словами Моїх уст, і суд Мій виходить, наче світло. Бо Я бажаю милості, а не жертви; і знання Бога – над всепалення. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 51, 3-4. 18-19. 20-21аб
Жертви не прагну, лише милосердя.
Помилуй мене, Боже, задля милості своєї, *
і через велике своє милосердя зітри мої беззаконня.
Особливо омий мене від мого беззаконня *
і від мого гріха мене очисти.
Адже Ти не маєш задоволення від жертви, – *
Всепалення, якби я його приніс, Тобі не до вподоби.
Жертва Богові – це дух сокрушений; *
серцем сокрушеним і впокореним †
Ти, Боже, не погордуєш.
Зроби ж Сіонові добро, – з милості Твоєї! *
Збудуй мури Єрусалима!
Тоді приємним Тобі буде *
приношення, всепалення, праведності жертва.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Пс 95, 8аб
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Сьогодні не робіть закам’янілими серця ваші,
але слухайте голос Господній.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 18, 9-14
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус деяким, переконаним щодо себе, ні би вони праведні, і які за ніщо мають і нших, розповів таку притчу: «Два чолові ки піднялися до храму помолитися: один фарисей, а другий митник. Фарисей, ставши, про себе так молився: “Боже, дякую Тобі, що я не такий, як інші люди, – грабіжники, несправедливі, перелюбники або як оцей митник; я пощу двічі на тиждень, даю десятину з усього, що надбаю”. А митник, здалека стоячи, не смів навіть очей звести до неба, але бив себе в груди, промовляючи: “Боже, будь милосердний до мене, грішного” Кажу вам, що цей, на відміну від іншого, зійшов до свого дому оправданий, бо кожний, хто буде себе підносити, буде принижений; а той, хто буде принижувати себе, буде піднесений». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Остерігаючись гордині та фарисейського лицемір’я, визнаймо наші гріхи і смиренно просімо Господа Бога про милосердя до нас і наших ближніх:
1. Молімося за малих в очах цього світу, хворих та знедолених, щоб своєю терпеливістю і молитвою вони були силою святої Церкви.
2. Молімося за тих, що доглядають хворих, щоб Господь дав їм терпеливість і вміння схилятися над кожним людським стражданням.
3. Молімося за проповідників, щоби Божа благодать супроводжувала кожне їхнє слово і вчинок.
4. Молімося за тих, хто потрапив в тенета гріха, щоб вони щирим покаянням та покутою врятували свою душу.
5. Молімося за померлих, щоб Господь почув наші молитви і обдарував їх вічною радістю на небесах.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вміли бачити свої вади та гріхи і боролися з ними.
Боже, наш Отче, Ти даруєш смиренним свою благодать, почуй наші молитви і вчини, щоб ми завжди були вірними Тобі. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, Ти уділяєш благодаті, завдяки якій ми з очищеною душею можемо наблизитися до Твоїх тайн; * вчини, щоб ми, які маємо святкувати їхнє встановлення, воздавали Тобі належну хвалу. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Великий Піст № 7-10

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Митар, ставши здалека, * бив себе в груди, кажучи: * Боже, змилуйся наді мною, грішним!

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Милостивий Боже, вчини, щоб ми з глибокою пошаною наближалися до святих тайн, якими Ти нас безустанно насичуєш, * і приймали їх завжди з духом вірності. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Простягни, Господи, над своїми вірними десницю небесної допомоги, † щоб вони всім серцем шукали Тебе * і вірно йшли за Тобою. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.