Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа до християн Каракоша: Останнє слово завжди за Богом та Його Сином
15:01 Неділя 0 193
7-03-2021, 15:01

Папа до християн Каракоша: Останнє слово завжди за Богом та Його Сином

Звертаючись до католиків Каракоша – іракського міста з найчисельнішою християнською громадою, з якими він помолився молитву «Ангел Господній» – Святіший Отець наголосив, що останнє слово належить не тероризму чи смерті, а Богові та Його Синові.
Про це повідомляє Vatican News.

Прибувши в неділю, 7 березня 2021 року, з Мосула до Каракоша Папа Франциск вирушив до Катедрального собору Непорочного Зачаття, аби зустрітися там з місцевою громадою.

Зруйноване місто, що відроджується 

Каракош, розташований за 32 км від Мосула, є основним християнським містом Іраку. Налічуючи понад 50 тисяч мешканців, 90% з яких – християни, влітку 2014 року воно зазнало вторгнення бойовиків так званої «Ісламської держави», які зруйнували помешкання, спустошили церкви, бібліотеку та інші важливі будівлі. Десятки тисяч християн були змушені поспіхом залишити свої домівки, шукаючи притулку в Іракському Курдистані. Руйнування отримав також храм Непорочного Зачаття, що був збудований між 1932 і 1948 роками – найбільший храм не лише міста, але й Іраку. У серпні 2014 року нападники його осквернили й підпалили. Після звільнення міста у жовтні 2016 року в соборі встановили імпровізований вівтар і відновили богослуження, але його справжня реконструкція розпочалася в січні 2020 року. На відреставрованій дзвіниці встановлено нову статую Пречистої Діви Марії, відчищено від сажі мармурові стіни та колони.
  
Перед входом до Катедрального собору Святішого Отця зустріли Антіохійський Патріарх Сирійсько-Католицької Церкви Блаженніший Ігнатій Юссіф ІІІ Юнан, місцевий архієпископ Йоганна Бутрос Моше та парох храму. Увійшовши до собору під звучання пісень, Папа отримав у подарунок квіти від дітей. Після короткого привітання сирійсько-католицького Патріарха та свідчення мирянки й священника, до присутніх звернувся Наступник святого Петра.

Останнє слово не за злом

«Дивлячись на вас, я бачу культурне та релігійне різноманіття жителів Каракоша, і це свідчить про красу, яку ваш регіон пропонує майбутньому. Ваша присутність тут нагадує, що краса – не однотонна, а виблискує різноманітністю та відмінностями», – наголосив Єпископ Риму, додаючи, що, на жаль, навколо видно також наслідки «руйнівної сили насильства, ненависті та війни». «Ця наша зустріч, – підкреслив Папа, – показує, що тероризм і смерть ніколи не мають останнього слова. Останнє слово належить Богові та Його Синові, переможцю над гріхом та смертю. Навіть серед спустошення від тероризму та війни ми можемо очима віри побачити перемогу життя над смертю».

Зберігати спадщину

Святіший Отець пригадав місцевим християнам про духовну спадщину їхніх батьків і матерів у вірі, які на своєму земному шляху зберегли надію, «довіряючи Богові, Який ніколи не розчаровує і завжди підтримує нас Своєю благодаттю». «Ця спадщина – ваша сила! – наголосив він. – Настав час відбудовувати і починати спочатку, звірившись на Божу благодать, яка керує долею кожної людини та всіх народів. Ви не самі! Вся Церква – поруч з вами, через молитву та конкретне милосердя».
  
Мрії літніх людей і пророцтво молоді

«Ваші сини й ваші дочки будуть пророкувати, вашим старим сни будуть снитись, і ваші юнаки будуть бачити видіння» (Йо 3, 1), – посилаючись на цей уривок зі старозавітної Книги пророка Йоіла, Наступник святого Петра вказав на важливість відновлювати не тільки будівлі, але й «зв’язки, які об’єднують громади та сім’ї, молодих та старих». Він пояснив, що мрії чи сни людей похилого віку стосуються майбутнього для молодих; а молодь, прислухаючись до цих мрій, може пророкувати, нести їх вперед. «Коли літні й молоді люди об’єднуються, – підкреслив Папа, – ми зберігаємо та передаємо дари, які дає Бог. Ми дивимося на своїх дітей, знаючи, що вони успадкують не лише землю, культуру та традиції, але й живі плоди віри, які є благословеннями Бога на цій землі».

Молитва до святих у часи випробувань

Мешканці Каракоша, як і багатьох інших іракських міст, пережили найпохмуріші дні війни, в яких нелегко було зберегти віру. Вселенський Архиєрей закликав вірних пам’ятати у важкі часи, що Христос – поруч. «Не припиняйте мріяти! Не здавайтесь, не втрачайте надії! З неба святі чувають над нами: взиваймо до них і не втомлюймося просити їхнього заступництва», – заохотив він, зазначаючи, що ця земля надзвичайно багата на святих чоловіків і жінок.
  
Сила прощення: любов сильніша за все

Далі Святіший Отець прокоментував свідчення Доги, однієї з мешканок Каракоша, син та племінник якої загинули під час нападу на місто 2014 року. «Моя віра, – наголосила жінка на початку зустрічі, – говорить мені, що мої діти перебувають в обіймах нашого Господа Ісуса Христа. А ми, живі, намагаємося простити нападників, бо наш Учитель Христос простив своїм вбивцям. Наслідуючи Його, ми свідчимо, що любов сильніша за все». Посилаючись на її слова, Папа вказав на важливість прощення. «Шлях до повного одужання може бути ще довгим, – підкреслив він, – але я прошу вас не знеохочуватися. Необхідно мати здатність прощати і, водночас, мужність боротися. Я знаю, що це дуже важко. Але ми віримо, що Бог може принести мир на цю землю. Ми надіємося на Нього і разом з усіма людьми доброї волі кажемо "ні" тероризму та зловживанню релігією».

Чеснота вдячності

Ключовим поняттям свідчення отця Аммара була вдячність: він подякував Богові за те, що врятував його життя, за підтримку в добрі та лихі часи. «Кожної миті дякуймо Богові за Його дари, – закликав Святіший Отець, – та просімо Його дарувати мир, прощення та братерство цій землі та її людям. Не втомлюймося молитися за навернення сердець та за перемогу культури життя, примирення та братерської любові, у пошані до відмінностей, різних релігійних традицій, намагаючись будувати майбутнє єдності та співпраці між усіма людьми доброї волі».
  
Папа ввірив відродження Каракоша заступництву Богородиці

Наступник святого Петра зазначив, що прибуваючи до Каракоша на борту гелікоптера і дивлячись на статую Богородиці на соборі Непорочного Зачаття, він ввірив Їй відродження цього міста. «Пречиста Діва Марія не тільки захищає нас згори, але й з материнською ніжністю спускається до нас. Її образ тут був зранений і потоптаний, але обличчя Божої Матері й надалі дивиться на нас з ніжністю. Бо так чинять матері: вони утішають, підтримують, дарують життя», – підкреслив він, висловлюючи вдячність всім матерям та жінкам Іраку, які, незважаючи на зловживання та рани, і надалі дарують життя. «Жінок потрібно шанувати і захищати! Їм необхідно приділяти належну увагу й надавати можливості!» – наголосив Папа Франциск, запросивши присутніх приєднатися до молитви до Матері Божої та ввіряючи всіх Її заступництву.

Зустріч завершилася молитвою «Ангел Господній» і благословенням, після чого Святіший Отець від’їхав до Ербіля.
Новини з Ватикану 16:02 Понеділок 0 72 Папа: Поділи не заважають нам бути братами Єпископ Риму надіслав коротке вітання учасникам онлайн-зустрічі Італійської Харизматичної Наради, до якої входять католики й п’ятидесятники, що розвивають служіння в духі харизматичного оновлення.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.