Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Отець Назар Білик: «Молодь відкрита до діалогу, потребує живої спільноти»
16:01 Середа 0 143
3-03-2021, 16:01

Отець Назар Білик: «Молодь відкрита до діалогу, потребує живої спільноти»

Розмова з дієцезіальним модератором руху «Світло-Життя» і Домашньої Церкви руху «Світло-Життя», представником дієцезіального душпастирства молоді Львівської архідієцезії отцем Назаром Біликом.
Які стратегічні цілі Вашого служіння як дієцезіального душпастиря молоді?

Найважливіше, що є в усіх душпастирських ініціативах - це розуміння того, що це лише знаряддя у руках Бога. Важливо в усьому цьому не загубити Господа Бога. Маємо привести молодь не до руху, спільноти, Церкви, а до Ісуса Христа, важливо про це ніколи не забути!

З огляду на коронавірус працюємо у ритмі щоквартальних триденних реколекцій, сподіваємося влітку 2021 провести 15-денну реколекційну Оазу, а також очікуємо Дієцезіального дня молоді у вересні.


Що вдалося зробити у молодіжному душпастирстві дієцезії за час Вашого служіння?


Хочу поділитися досвідом запису щоденних коментарів до Слова Божого. В 2019 ми провели 3 сесії 15-денних реколекцій руху «Світло-Життя». У кожному душпастирському заході важливим є кожен учасник, якого торкнулося Слово Боже, найменша зміна, яка відбулася у житті молодої людини. Іноді ми не почуємо у свідченнях якісь надзвичайні речі, але найважливішим є те, що відбувається у глибині серця.


Чим найбільше пишаєтесь?

Найбільше відкриття, на мою думку, це зустрічі з нашими студентами, які навчаються в Польщі (один-два рази на рік). Це безцінний досвід спільноти, хороших людських відносин і т. д.

Також останнім часом мене захопили щоденні відеокоментарі до Євангелія, які вдалося записувати з квітня 2020 року.


Охарактерезуйте "Вашу" молодь, з якою Ви працюєте?

Наша молодь є щира, у молодій людині мені подобається те, що вона називає все своїми іменами. Це молодь, якій нелегко, вона дуже потребує конкретних прикладів людей, які живуть християнськими цінностями, патріотизмом. Також молодь відкрита до діалогу, потребує живої спільноти, яку ми намагаємося будувати у русі «Світло-Життя».

На жаль, часто наша молодь не бачить свого майбутнього в Україні, тому "шукає себе" за кордоном. Також вона завжди готова допомогти, і зробити це щиро і безкорисливо.


Хто займається душпастирством молоді у Вашій дієцезії, хто з Вами співпрацює, хто Ваша команда?

Духовенство, отці, богопосвячені особи і аніматори, які служать на парафіях у русі «Світло-Життя». Особливо хочу відзначити, служіння молоді для молоді, бо це є так би мовити "молодіжна естафета", в дорозі до живого Бога.

Також важливо згадати про семінаристів, які допомагають проводити різні реколекції. Всім тим хто служить – величезне дякую! 


З якими труднощами стикаєтесь у своєму служінні?

Серед основних труднощів варто назвати вікову різницю, що викликає певні непорозуміння. Окрім цього, часто відчуваю брак інтернет-грамотності, відчуваю потребу перебувати разом з молоддю у віртуальному світі.

На початку священицького служіння відчувалася нестача досвіду і навичок праці з молодими людьми. Дуже корисною стала Школа душпастирів молоді, якою опікується наша Комісія, але всі ці труднощі можна побороти, якщо довіряти це все Богу на молитві.


Який задум мрієте втілити у душпастирстві молоді вашої дієцезі, якого ще немає у стратегічному плані?

З нетерпінням очікую на реколекції для молоді 9-11 класів, які відбуватимуться 12-14 березня, а також маю надію, що влітку, з Божою допомогою, зможемо провести 15-денні оазові реколекції, щоб з Божою допомогою ще більше і більше молодих людей могли відкрити живого Бога, який присутній у живій Церкві.

Джерело: Комісія у справах душпастирства молоді РКЦ

Інтерв'ю 14:01 Понеділок 0 88 Абдель Салам: нотатки про шлях двох борців за людське братерство Суддя Мухаммед Махмуд Абдель Салам, Генеральний секретар Високого Комітету впровадження в життя «Документа про загальнолюдське братерство», нещодавно опублікував книжку, в якій простежує процес підписання цього документа в лютому 2019 року.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.