Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Борщеві відбувся день зосередження Чортківського деканату
11:01 Понеділок 0 166
1-03-2021, 11:01

У Борщеві відбувся день зосередження Чортківського деканату

У Борщеві відбувся день зосередження для духовенства та сестер з Чортківського деканату.
Про це повідомляє Львівська архідієцезія.

В дні зосередження взяли участь священики і монахині, котрі виконують своє служіння у Чортківському, Гусятинському, Борщівському, Бучацькому, Заліщицькому, Монастирському районах.


Зустріч очолив, виголошуючи конференцію і проповідь, о. Адам Гонсьор CSMA, настоятель парафії у Борщеві. Святу Месу, котра була головним пунктом зустрічі, очолював о. Мар`ян Попеляр, декан Чортківського деканату і настоятель парафії у Білобожниці.

День зосередження є одним із основних формаційних програм для священиків,  монахів і монахинь. Водночас це є добра нагода, щоб усі поділилися між собою досвідом душпастирської праці та проблемами, які зустрічаються на дорозі служіння Богу і людям. 


Довідка:
Борщів засновано у давньоруські часи, оскільки уперше він згадується 1456 роком вже як місто, а на його околицях знайдено давньоруське городище і могильник, а на старому кладовищі - хрест з написом `1330 рік`. 1629 року отримав магдебурзьке право, з 1867 року - повітовий осередок, а з радянських часів є районним цетром. Населення - понад 11 тисяч мешканців.

У 1663 році у Борщові було засновано парафію коштом М. Дудінського. 1763 року спорудили мурований костел замість знищених татарами і турками дерев`яних (вежу святині перебудували з оборонної вежі замку XVII століття). 1871 року храм було освячено під титулом Пресвятої Трійці. Перед І світовою війною чиесльність парафії, до якої входили навколишні села, перевищувала п`ять тисяч вірних.

У 1928-1930 роках святиню реставрували. Після ІІ світової війни радянська влада костел не зачинила, і він продовжував працювати. Парафію обслуговують отці-михайлити (згромадження св. Архангела Михаїла).

о. Андрій Гано
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.