Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 21 лютого, неділя
19:01 Субота 0 459
20-02-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 21 лютого, неділя

(фіол) І Неділя Великого Посту
Перша неділя Великого Посту завжди нам нагадує, що настав час боротьби зі спокусами. Кожне зло сатана вміє представити як нам належне і доступне добро. Ісус вчить нас помічати підступи диявола. Великопісні постанови, зосередження на справах спасіння будуть сприяти в нашій боротьбі. Станьмо в правді перед Богом, називаючи добро – добром, а зло – гріхом, щоб переміг Бог.

АНТИФОН НА ВХІД

Покличе до Мене, і Я озвусь до нього; Я буду з ним у скруті, * Я визволю його і його прославлю. * Довгим віком його насичу і явлю йому Моє спасіння. (Пс 91 (90), 15-16)

Не мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Всемогутній Боже, вчини, щоб ми щорі чними відреченнями сорокаденного часу Великого Посту вдосконалювалися у розумінні тайни Христа * і завдяки Його благодаті вели святе життя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Бут 9, 8-15
Читання з Книги Буття.
І сказав Бог до Ноя та його синів, кажучи: «Оце Я установляю Мій союз з вами і з вашим потомством після вас, та з кожною живою твариною, що з вами: з птаством, із скотом, з кожним звіром земним і зі всіма тваринами, які  вийшли з ковчега. Я встановляю Мій союз із вами: ніяке тіло не буде більше знищене водами потопу, ні потопу вже не буде, щоб пустошити землю». Далі сказав Бог: «Ось знак союзу, який Я укладаю між Мною й між вами та між усякою живою твариною, що з вами, навічні покоління: Мій лук покладаю Я в хмарах, і він буде знаком союзу між Мною і між землею. І буде, що як наведу Я хмари над землею, з’явиться лук у хмарах, тоді  згадаю Я про Мій союз, який між Мною і вами та між усякою твариною живою і всяким створінням. То й води не стануть більше потопом, щоб вигубити всяке створі ння». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 25, 4-5аб. 6-7бв. 8-9
Путі Господні – милосердя й правда.
Господи, відкрий мені свої дороги – *
навчи мене ходити Твоїми стежками.
Провадь мене у своїй правді *
і навчай мене, бо Ти – Бог мого спасіння.
Господи, згадай своє милосердя *
і свою милість, бо вони одвічні.
Згадай мене з Твого милосердя, *
о Господи, доброти Твоєї ради.
Господь – благий і праведний, *
тому навчає грішників дороги.
Він веде у справедливості бідних *
і своїх шляхів навчає убогих.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
1 Пт 3, 18-22
Читання з Першого послання святого апостола Петра.
Улюблені! Христос один раз за гріхи постраждав, – праведний за неправедних, аби привести вас до Бога; убитий тілом, але оживлений Духом: Ним Він і духам, які  були у в’язниці, прийшов і пропові дував; тим, які колись були непокірні, коли їх за днів Ноя очікувало Боже довготерпіння, як він будував ковчег, у якому мало – всього вісім душ – врятувалося від води. Її прообраз, хрещення, нині спасає і вас; це не позбавлення від тілесної нечистоти, а благання до Бога від доброго сумління, через воскресіння Ісуса Христа, який зійшов на небо і перебуває праворуч Бога; Йому підкорилися ангели, влади і сили. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 4, 4б
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Не хлібом самим житиме людина,
але кожним словом, що виходить з уст Божих.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 1, 12-15
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Дух швидко вивів Ісуса в пустелю. І був Він у пустелі сорок днів, спокушуваний сатаною; і перебував серед звірів, і ангели служили Йому. А після того, як був виданий Йоан, Ісус прийшов до Галілеї і проповідував Боже Євангеліє. Він казав: «Сповнився час, і наблизилося Царство Боже. Покайтеся і віруйте в Євангеліє!» Слово Господнє.


Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Люди, створені за образом та подобою Божою, через гріх втратили Господні дари; просімо Христа, Котрий прийшов, щоб перемогти сатану і гріх, щоб Він уділив нам своїх щедрих благодатей:
1. Молімося за Папу Римського, щоб Святий Дух завжди під- тримував і надихав його.
2. Молімося за єпископів та священиків, щоб у цей святий час вони ревним проповідуванням Божого Слова вказували світові сенс людського життя.
3. Молімося за керівників держав, щоб вони давали людям приклад морального життя і керувалися сумлінням у кожній справі.
4. Молімося за людей, які перебувають у путах алкоголізму, щоби благодать Господня визволила їх з цієї неволі.
5. Молімося за наших братів і сестер, які покинули цей світ, не звільнившись повністю від гріха, щоб Господь очистив їх і обдарував вінцем святості.
6. Молімося за нас самих, щоб наше життя свідчило про істинну гідність людини, створеної за образом та подобою самого Бога.
Господи Ісусе Христе, Ти своїм Воскресінням переміг зло і гріх, вислухай наші молитви і допоможи усім людям отримати перемогу над спокусами сатани і поклонятися тільки одному Богові. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо Тебе, Господи, наш Боже: вчини, щоб ми належним чином склали Тобі  цю жертву, * якою відзначаємо початок святого часу Великого Посту. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ:  Спокушення Христа.
С. Господь з вами. В. І з духом твоїм. С. Угору серця. В. Підносимо їх до Господа. С. Подяку складаймо Господу Богу нашому. В. Достойне це і праведне.
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі , * святий Отче, Всемогутній, вічний Боже, * через Ісуса Христа, Господа нашого. Він, протягом сорока днів стримуючись від земної поживи, * дав нам приклад дотримання посту. * Він, відкидаючи всі підступи стародавнього змі я, * парослі зла нас навчив перемагати, * щоб ми, гідно звершуючи пасхальні тайни, * дійшли врешті до вічної пасхи. Тому зі сонмами Ангелів та Святих * співаємо Тобі  гімн слави, безустанно взиваючи: Свят, Свят, Свят Господь Бог Саваот…

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Чоловік житиме не самим хлібом, * а кожним словом, що виходить з уст Божих. (Мт 4, 4)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Насичені небесним хлібом, який оживляє віру, розвиває надію та зміцнює любов, просимо Тебе, Господи: † навчи нас прагнути Того, хто є живим та істинним Хлібом, * та жити кожним словом, яке лине з Твоїх уст. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Просимо, Господи: нехай зійде на Твій народ щедре благословення, † щоб він зростав у надії серед випробувань, * укріплявся серед спокус і осягнув ві чне відкуплення. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.