Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Як шукати Любов. Досвід єпископа Лучка ОР
17:58 Понеділок 0 703
15-02-2021, 17:58

Як шукати Любов. Досвід єпископа Лучка ОР

13 лютого в Інституті релігійних наук св. Томи Аквінського відбулась довгоочікувана презентація книги єпископа-помічника Мукачівської дієцезії Миколи Лучка ОР – «У пошуках Любові».

Книга побачила світ у видавництві «Кайрос» і стала останньою з трилогії автора. Перед презентацією була звершена Свята Меса, на якій всі присутні поєдналися у спільній молитві. Святу Месу очолив єпископ Микола Лучок. Під час проповіді він звернув свою увагу на читання з дня, яке оповідало про гріх людини та його наслідки. На самій ж презентації, автор неодноразово повертався до цього Божого Слова, ділячись з гостями духовно глибокими порадами.

Ділитися досвідом віри

Після події в Едемі людина втратила контакт з правдою, з людиною та собою, тому книги трилогії мають назву «У пошуках...». Єпископ Микола зауважив, що пошук, як сама дія, закладений в людині з дитинства, проте для віруючих людей важливо шукати Божу волю. Автор книги ділиться своїм досвідом. Він не розповідає лише інтелектуально чи з позиції як саме це має відбуватись, а свідчить про живі стосунки з Богом. У відносинах неодмінно має відбутись зустріч осіб. Досить часто християни у розмові про Бога говорять з позиції "я знаю". Єпископ Микола говорить, що це може свідчити про нашу, так звану, захисну реакцію. Використання інтелектуалізації, як захисту – одна з криз сучасної Церкви, бо справжнє живе християнство несе в собі також ділення досвідом зустрічі з істинним Богом.


Перебувати у свободі

У своїх книгах автор не використовує слова "мусимо" чи "повинні". Справжнє християнство базується на свободі. Інколи можна зустріти різного типу насилля, в тому числі релігійного, але воно не має нічого спільного з вірою. Божа любов до нас базується на свободі. Людина вільна робити свій вибір.

Прагення людини та Божа воля

«Прагнення, мрії та натхнення вкладає в серце Бог, якщо вони походять від Нього», - зауважує єпископ Микола. Існує різниця між забаганкою і потребою, тому важливо розпізнавати де Боже, а де особисто людське. Не варто боятися робити конкретний вибір. Страх помилитися у виборі дуже небезпечний. Немає досконалих людей, тому і помилки неодмінно будуть. За сміливістю зробити крок має слідувати вдивляння чи це принесе щастя. В кожного Бог вклав потребу жити в повноті любові, до чого вона постійно прямує. Людина має безкінечну можливість розвиватися, але найбільший стрибок у розвитку – відкинути прив'язаність до матеріальних речей, навіть власного тіла, та перейти у вічність. Тому, за словами єпископа Миколи, людина, яка не прагне та не реалізовує цілі, духовно мертва і потрапила в неволю ворога.


Відкинути страх

Здорові відносини з Богом чи людьми базуються на вкладанні, з обох сторін, 100 відсотків себе. Існують ситуації, коли співвідношення змінюється. Часто в таких ситуаціях хтось один бере на себе більшу відповідальність і думає, що проявляє любов. Насправді вона керується страхом. Страх – місце, де бракує Бога. Він досить часто може з'являтись в житті людини – страх відкинення, самотності, страх бути покараним, нелюбимим, тощо. Цю емоцію варто було б роздивитись у собі та назвати її. Бог завжди вкладає свої 100 відсотків, але не більше. Аби прийняти Божу любов, людина має відкритись повністю – всім серцем, силою, розумінням, душею. Закритість людини Бог не буде насильно ламати, аби відносини базувались не на страху, а на любові.


Єпископ Микола поділився, що ніколи не планував бути письменником. Оскільки, він належить до Ордену Проповідників, основною діяльністю є проповідування. У створенні книги кожне слово мало значення, тому з виданням не поспішали та не шкодували часу на кропітку роботу. Нехай досвід, переданий в творах та праця над книгою принесе свої плоди.


Книгу можна придбати у видавництві Кайрос - ТУТ

Юлія Бойко 

Фото: Інститут релігійних наук
Новини з України 12:00 Четвер 0 188 Всеукраїнська Рада Церков зустрілась з Денисом Шмигалем 1 грудня відбулась зустріч представників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з Прем'єр-міністром України та представниками деяких міністерств. Під час зустрічі було обговорено низку важливих для суспільства та релігійних спільнот питань.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.