Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
15:00 Субота 0 1 224
26-12-2020, 15:00

Вифлеєм: Молочний ґрот

Продовжуємо наші відвідини Святої Землі. Продовжуємо мандрівку Вифлеємом у супроводі гіда диякона Яцека Павловіча.    
Цей санктуарій перебуває під винятковою опікою францисканської Кустодії у Святій Землі.


Про костел Молочного Гроту розповідає місцева легенда. Своїм зовнішнім виглядом він справляє дуже приємне враження. Палестинська легенда говорить, що Богоматір на шляху до Єгипту зупинилася тут, щоб нагодувати Немовля Ісуса. Кілька крапель материнського молока впали на скелю, і вмить та стала молочно-білою. Цей білий наліт вважається чудом. Його надсилають по всьому світу родинам, які не можуть дочекатися дітей. І... трапляються справжні дива. Маленька кімната біля входу вся обклеєна фотографіями усміхнених дітей, а архіви містять тисячі листів подяки батьків, які тут випросили дар батьківства.

Це особливе місце, куди і християнки, і мусульманки приїздять просити через заступництво Божої Матері Годувальниці про дар потомства та їжу для своїх дітей.


Є ще одна теорія щодо цього місця. Деякі вчені припускають, що, можливо, саме тут стало мешкати Святе Сімейство, коли у Вифлеємі закінчився перепис і звільнились місця в домівках. Святий Євангеліст Матей чітко стверджує, що волхви, які прийшли зі Сходу, увійшли в будинок і побачили Дитину зі Своєю Матір’ю Марією; вони впали навколішки і поклонилися Йому (Мт 2, 11). Вони ввійшли до домівки, не до ґроту!

Археологічні розкопки свідчать, що це місце було заселене ще за часів Ісуса і користувалося пошаною у християн вже у візантійський період (IV-XI ст.) та під час завоювань хрестоносців (XI-XIII ст). Були розкопані мозаїчні могили та підлоги цього періоду, які в основному були закладені лише в храмах та місцях особливого поклоніння.

Фронтон костелу виконаний із місцевого каменю теплого жовто-оранжевого кольору. Його фінансували місцеві арабські християни у 1935 р. Спустившись сходами до ґроту, прямо біля входу в невеликому скельному заглибленні можна побачити скульптуру Святого Сімейства, яке тікає в Єгипет.


У глибині печери стоїть образ Матері-Годувальниці Це, мабуть, найвідоміший образ у Католицькій Церкві. Його зображення вішають матері над ліжками своїх маленьких дітей. Звісно ж, у багатьох із нас у дитинстві він теж був.


Сестри Вічної Адорації Пресвятого Таїнства мають свій монастир при цій святині. Вони постійно адорують Господа Ісуса у Пресвятому Таїнстві, виставленому у вівтарі під назвою Єрусалимський триптих, автором якого є бурштинник-золотар Маріуш Драпіковський з Гданська (Польща). Особливий намір сестер – молитва винагородження за гріхи абортів.


Над ґротом був побудований сучасний храм, в якому групи паломників можуть звершувати Святу Месу. У цьому храмі є копія фігури Богоматері Людмирської – подарунок польських горців.

Отець-диякон др. Яцек Ян Павловіч
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.