Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Архієпископ Ґаллахер: «Ватикан не вважає конфлікт на сході України «громадянським зіткненням»
11:00 Понеділок 0 358
7-12-2020, 11:00

Архієпископ Ґаллахер: «Ватикан не вважає конфлікт на сході України «громадянським зіткненням»

Апостольський Престол вважає, що будь-яка допомога і втручання не повинні замінити зусилля сторін щодо самостійного виходу з конфлікту, зазначив архієпископ Пол Річар Ґаллахер, очільник папської дипломатії.
Ватикан цілком підтримує реалізацію домовленостей щодо врегулювання конфлікту в Україні, який не вважає звичайним «громадянським зіткненням». Про це в ексклюзивному інтерв'ю ТАСС заявив архієпископ Ґаллахер у п'ятницю, 4 грудня.

«Щодо ситуації в Україні, то Апостольський Престол підтримує реалізація досягнутих домовленостей і діяльність всіх сторін, задіяних у цьому. Апостольський Престол утримується від публічних звинувачень сторін, що втягнені у конфлікт. Але це не означає, що він приймає інтерпретації зацікавлених сторін, так само як і не вважає правильним називати конфлікт на сході України громадянським зіткненням», - зазначив дипломат.

Він підкреслив, що Ватикан цінує всілякі спроби, скеровані на встановлення миру та нагадав, що Ватикан за ініціативи Папи Франциска надавав гуманітарну допомогу населенню через програму «Папа для України». «Ці зацікавлення та участь зі сторони Апостольського Престолу покликані надихати різні сторони, що беруть участь у мирному процесі, вживати всіх заходів заради швидкого повернення до так бажаного миру», - підкреслив архієпископ.

Архієпископ підкреслив, що всі католицькі церкви (УГКЦ, РКЦ, МГК), окрім своєї душпастирської місії, «надають допомогу та підтримку всьому населенню, незалежно від його національної, релігійної чи іншої приналежності».

Галлахер зазначив, що Апостольський Престол вважає, що будь-яка допомога та міжнародне втручання не замінять зусиль сторін щодо самостійного виходу з конфліктів. «Можлива лише допомога у досягненні домовленості. Будь-яка безпосередня участь Апостольського Престолу в переговорах можлива лише тоді, коли учасники цього процесу попросять про це», — пояснив Галлахер.

«У кожній країні коріння громадянських конфліктів є різне. Вони здебільшого виникають через нерівність, порушення соціального порядку, корупцію, економічні проблеми та відсутність віри в політичний режим. У будь-якому випадку, дипломатія Апостольського Престолу на чолі з Папою, за підтримки місцевих католицьких церков, виступає за мирне висловлення всіх громадянських вимог та пошук рішень шляхом переговорів та з повагою до прав людини та закону. У разі виникнення конфліктів Апостольський Престол найбільше занепокоєний проявами насильства», — сказав архієпископ
Інтерв'ю 17:00 Понеділок 0 620 Єпископ Віталій Кривицький: «Наприкінці страшної події завжди приходить Бог-переможець» Розмова з єпископом Віталієм Кривицьким, ординарієм Київсько-Житомирським, про "здобутки" пандемії та понтифікат Папи Франциска, ставлення до гомосексуалістів та тих, хто виступає за аборти, католицьку школу в Києві та готовність до кінця світу. Розмова опублікована на сторінці «Релігійної правди»
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.