Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 19 жовтня, понеділок
18:01 Неділя 0 393
18-10-2020, 18:01

Літургія на кожен день, 19 жовтня, понеділок

(зел) Понеділок XXIX тижня Звичайного періоду
Багато разів люди намагались використати авторитет Ісуса для вирішення власних справ. Ісус завжди використовує такі ситуації, щоб показати лукавство людини та її справжні почуття. Сьогодні Слово показує брата, який слушно вимагає справедливості, але з іншої сторони жадібність позбавляє його братніх почуттів. Гине те, що є найціннішим у родинних стосунках. Ісус хоче рятувати цю людину, показуючи йому правду про блага, які не дають життя, а нищать так багато.
Або (черв) довільний спомин свв. ЙОАНА ДЕ БРЕБЕФ, ІСААКА ЖОГА, пресвітерів, і сподвижників, мучеників
Йоан де Бребеф, котрий народився 25 березня 1593 року в Нормандії, та Ісаак Жога, котрий народився 10 жовтня 1607 року в Орлеані, були французькими єзуїтами. Після закінчення відповідного навчання і отримання рукоположення у пресвітери їх було направлено на місію до Канади, де вони працювали серед індіанських племен ірокезів і гуронів. В середині XVII століття, разом з шістьма іншими єзуїтами, пресвітери загинули мученицькою смертю від рук індіанців. Вони є покровителями Канади.
Спільні Меси: про багатьох мучеників
Або (біл) довільний спомин св. ПАВЛА ВІД ХРЕСТА, пресвітера

Св. Павло народився у місті Овада у П’ємонті в 1694 році. Ще в молодості він любив молебень до страстей Господніх. Деякий час вів життя пустельника, потім став пресвітером і заснував конгрегацію Пасіоністів, метою якої є поширювання молебня до страстей Господніх і покаяння. Священицьке життя провів у суворому зреченні та проголошуванні місійних проповідей. Помер св. Павло в Римі 18 жовтня 1775 року.
Спільні Меси: про одного пастиря

АНТИФОН НА ВХІД
До Тебе я взиваю, бо Ти вислухав мене, о Боже; * нахили до мене Твоє вухо, вислухай моє слово. * Хорони мене, як зіницю ока, * сховай мене в тіні крил Твоїх.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, вчини, щоб наша воля була завжди відданою Тобі  * та щоб ми щирим серцем постійно служили Твоїй величі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти благоволив явити блаженну надію вічного царства вчинками і пролиттям крові святих Йоана, Ісаака та їх сподвижників; † за їхнім заступництвом милостиво вчини, * щоб день у день зміцнювалась віра християн. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти дав святому пресвітеру Павлу надзвичайну любов до хреста, † нехай він випросить нам благодать у Тебе, * щоб ми, наслідуючи його приклад, відважно несли свій хрест. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Еф 2, 1-10
Читання з Послання святого апостола Павла до ефесян.
Брати! Вас, котрі були мертвими через ваші переступи й гріхи, в яких ви колись жили за звичаєм цього світу, йдучи за князем, який панує в повітрі, за духом, що тепер діє в синах непокори. Між ними всі ми колись жили в по­жадливостях нашого тіла, вико­нуючи волю тіла та думок, були від природи, як і інші, дітьми гніву, але Бог, який багатий на милість, через велику свою любов, якою нас полюбив, – нас, котрі були мертві через наші переступи, оживив разом із Христом, адже ви спасенні благодаттю, – і воскресив нас разом з Ним, і в Христі Ісусі посадив разом на не­бе­сах, щоб у доброті до нас у Хри­сті Ісусі в майбутніх віках показати над­звичайно велике багатство своєї бла­годаті. Адже ви спасенні благодаттю че­рез віру, і це не від вас, це Божий дар: не від діл, щоб ніхто не хва­лив­ся. Тому що ми – Його творіння, ми ство­рені в Христі Ісусі для добрих діл, які Бог наперед приготував для нас, щоб ми в них ходили. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 100, 2-3. 4. 5
Бог сотворив нас, ми Йому належим.
Служіть Господу з радістю, веселими перед Ним з’явіться. *
Знайте, що Господь є Богом,
що Він створив нас, і ми Йому належим; *
ми є Його народом, вівцями Його отари.
Входьте в Його брами з подякою, – *
в Його двори – з хвалою.
Його прославте, *
хваліть Його Ім’я.
Бо Господь добрий, *
Його милосердя – навіки,
і Його вірність – *
з покоління в покоління.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 5, 3
Алілуя, алілуя, алілуя.
Блаженні убогі духом,
бо їхнє Царство Небесне.
 
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 12, 13-21
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу озвався до Ісуса хтось із натовпу: «Учи­телю, скажи моєму братові, щоб він поділився зі мною спадщиною!»
Та Він відповів йому: «Чоловіче, хто Мене поставив суддею або розподілювачем над вами?» І промовив ще до них: «Глядіть і стережіться всякої зажерливості, бо, на­віть якщо хтось має надмір, його життя не залежить від того, що посідає». І Він розповів їм притчу, кажучи: «В одного багатого чоловіка рясно вродила нива. Тож думав він, говорячи сам до себе: “Що мені робити, бо не маю куди зібрати мого врожаю?” І сказав: “Зроблю так: розвалю свої клуні, збудую більші, зберу туди все збіжжя та моє добро і ска­жу своїй душі: Душе, маєш вдосталь добра, зібраного на багато років: спочивай, їж, пий, розкошуй”. А Бог до нього промовив: “Нерозумний, цієї ночі душу твою зажадають від тебе! А те, що ти приготував, кому воно буде?” Так буває з тим, хто збирає для себе, і не багатіє в Бога». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Смиренно просімо Христа, нашого Господа, щоб земні клопоти не поглинули нас цілковито та не закрили дорогу до неба:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він, сповнений Святим Духом, ревно вказував людям кінцеву мету життя на землі.
2. Молімося за багатих, щоб земні блага допомагали їм служити вбогим і голодним.
3. Боже, просимо Тебе: благослови тих, хто до краю землі проголошує Твоє ім’я і виконує служіння любові. Нехай їхнє свідчення принесе щедрі плоди у серцях усіх людей, зокрема тих, хто страждає.
4. Молімося за Україну, щоб настав довгоочікуваний мир.
5. Молімося за душі в чистилищі, щоб Господь відкрив для них скарбницю свого безмежного милосердя.
6. Молімося за нас, зібраних навколо вбогого Христа, щоб ми ніколи не нарікали на бідність і нестатки.
Господи наш і Отче, дякуємо Тобі  за всі матеріальні та духовні блага, якими Ти нас обдарував, і смиренно просимо: навчи нас так розпоряджатися цими благами на землі , щоб ми удостоїлись Небесного Царства. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: дай нам ві льним серцем служити при Твої х дарах, * щоб за допомогою Твоє ї освячуючої благодаті ми очистилися цими тай- нами, які  звершуємо. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ось очі Господа на тих, що Його бояться, * що уповають на Його ласку, * щоб рятувати їхнє життя від смерті * і живити їх у голоднечі. (Пс 33 (32), 18-19)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай участь у небесних  тайнах  допоможе  нам  у  земному  житті  * і приготує до вічного. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.