Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Апостольський Престол в ООН: через брак інформації літні люди стають «невидимими»
09:02 Вівторок 0 449
22-09-2020, 09:02

Апостольський Престол в ООН: через брак інформації літні люди стають «невидимими»

Виступаючи під час 45-ї сесії Ради ООН з прав людини, ватиканський дипломат наголосив на тому, що літні люди є «нашим найціннішим ресурсом», і, водночас, найуразливішим, через що потребують захисту, зокрема, в умовах триваючої пандемії.
Про це пише Vatican News

У понеділок, 21 вересня 2020 року, Постійний Спостерігач Апостольського Престолу при Структурах ООН в Женеві архієпископ Іван Юрковіч взяв участь в обговоренні звіту Незалежного експерта з питань реалізації всіх людських прав літніх людей Клаудії Малер, що відбулося в рамках в рамках 45-ї сесії Ради ООН з прав людини.

Звіт Клаудії Малер був присвячений питанню серйозної прогалини в інформації щодо життя людей літнього віку, а зокрема, щодо дотримання їхніх людських прав. Ця відсутність даних, за словами експертки, є тривожним знаком виключення із суспільства й унеможливлює політичну та нормативну діяльність в даній сфері.

Необхідність всеохоплюючого моніторингу

Виступаючи під час обговорень щодо цього звіту, архієпископ Іван Юрковіч підкреслив, що якісні, своєчасні та надійні дані є надзвичайно важливими для виявлення не лише потреб, але й прогалин у захисті прав літніх людей. Доказом важливості таких даних стала пандемія Covid-19, бо люди похилого віку перебувають в більшій небезпеці зараження вірусом, ускладнень та смертності. Високий рівень смертності від Covid-19 в пансіонатах для літніх людей повинен спонукати до покращення моніторингу ситуації в цих осередках.

Доступ до лікування

У надзвичайних ситуаціях, таких як тепер, як підкреслив представник Апостольського Престолу, люди похилого віку стикаються з більшими перешкодами в отриманні своєчасного та ефективного діагнозу та лікування. Серед такої надзвичайної кризи в охороні здоров'я, переобтяжені лікарні та медичні заклади змушені робити складний вибір щодо використання медичних ресурсів.

У цьому контексті ватиканський дипломат розділив занепокоєння, висловлене незалежним експертом, про те, що рішення щодо розподілення дефіцитних медичних ресурсів, включаючи апарати штучної вентиляції легенів, може здійснюватися або вже здійснювалось виключно на основі віку. «Тому надзвичайно важливо забезпечити, аби медичне сортування та рішення в галузі охорони здоров'я в будь-яких обставинах керувалися ретельними клінічними оцінками та чітким зобов'язанням захищати право найвищого рівня фізичного та психічного здоров'я та гідності кожної людини», – наголосив він.

Захистити «найцінніший ресурс»

На завершення архієпископ Іван Юрковіч підкреслив, що протягом останніх місяців увесь світ став свідком численних жертв, які спричинив COVID-19 серед цілого покоління літніх людей. Це покоління, за його словами, незважаючи на вразливість, є нашим найціннішим ресурсом, як для сьогодення, так і для майбутнього людства. Тому існує нагальна потреба захистити життя людей похилого віку та захистити їхні людські права та гідність.
Новини зі світу 10:01 П'ятниця 0 121 «Talitha Kum». Протидія торгівлі людьми Готуючись до відзначення Всесвітнього дня боротьби проти торгівлі людьми, мережа черниць, які боряться проти цього явища, запускають спеціальну ініціативу в соціальних мережах, зосереджену на темі піклування.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.