Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Єпископат України про ситуацію в Білорусі: благаємо Бога, щоби усі труднощі розв'язались мирним шляхом
09:06 Понеділок 0 929
17-08-2020, 09:06

Єпископат України про ситуацію в Білорусі: благаємо Бога, щоби усі труднощі розв'язались мирним шляхом

Лист Конференції єпископату РКЦ України, скерований на ім'я Голови Конференції Католицьких єпископів Білорусі з приводу ситуації, яку переживає цими днями білоруський народ.  
Ваше Високопреосвященство!

Святий Йоан Павло ІІ сказав: «Бути солідарним означає стояти один за одного, а якщо ж трапиться тягар, то несеться він разом, у спільноті. А тому тут неприйнятний варіант типу: один проти іншого, чи одні проти інших».

Згадуючи ці слова, Римсько-Католицька Церква в Україні єднається з білоруським народом, і з усіма, хто шукає правди, та молится про солідарність, тобто про зрозуміння очікувань, за які борються люди. Спонукає нас до цього Святий Апостол Павло, який у Посланні до Галатів заохочує вірян: «Носіть тягарі один одного» (Гал 6, 2). Нам не можна залишитись байдужими до долі скривджених лише за те, що прагнуть до кращого життя.

Ми розуміємо, наскільки в такі моменти необхідна міжлюдська солідарність. Тому розпочинаємо шлях молитовної підтримки, благаючи Бога, щоб усі труднощі, що виникли, вдалося розв’язати шляхом мирного діалогу. Водночас закликаємо і просимо, щоб ніхто не піднімав руки на свого ближнього, бо, як показує досвід, такі рішення не ведуть до єдності, а, навпаки, спричиняють ескалацію зла.

Святий Йоан Павло ІІ сказав: «Нехай наша дорога буде спільною, нехай наша молитва буде покірною, нехай наша любов буде потужною, нехай наша надія буде більшою над усе, що цій надії може противитись». Цими словами ми висловлюємо нашу турботу про білоруський народ і просимо, щоб цей вислів Папи супроводжував усіх та став основою миру для народу, опертою на правді, справедливості та мирі.
Нехай Боже благословення і дар нашої молитви підтримує всіх, кому небайдужа доля та майбутнє Білорусі.

Єднаюсь у Христі Господі

+ Мечислав Мокшицький
в.о. Голови Конференції
Римсько-Католицьких Єпископів України


Львів, 16 серпня 2020 року
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.