Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Великдень для християн західного обряду буде державним святом?
10:05 П'ятниця 0 592
31-07-2020, 10:05

Великдень для християн західного обряду буде державним святом?

Президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів опрацювати питання надання державного статусу окремим релігійним святам. Відповідний указ Зеленський підписав у четвер, 30 липня. 
Повідомляє Слово про слово з посиланням на zaxid.net.

Зеленський запропонував зробити державними такі релігійні свята:

  • Рамазан-Байра (свято розговіння у мусульман після 30-денного посту – Рамадану);
  • Курбан-Байрам (свято жертвопринесення, одне з двох головних свят мусульман);
  • Песах (центральне юдейське свято на згадку про Вихід ізраїльського народу з Єгипту);
  • Рош-Гашана (юдейський Новий рік);
  • Ханука (єврейське свято чуда, свято перемоги у війні між святістю і нечистотою);
  • Великдень християн західного обряду;
  • Інші свята (переліку в указі нема).

Як зазначено в указі президента, така пропозиція подається з метою забезпечення конституційних прав і свобод громадян, реалізації рівних прав і можливостей усіх вірян, ушанування історії, культури, традицій українського суспільства як багатонаціонального та багатоконфесійного.

Згідно з указом, уряд має вивчити це питання та напрацювати пропозиції у взаємодії зі Всеукраїнською радою церков, релігійними організаціями та Українським інститутом національної пам’яті, після чого внести на розгляд Верховної Ради відповідний законопроєкт.

Нагадаємо, про намір зробити в Україні державними найбільші мусульманські свята Зеленський заявляв ще 18 травня на зустрічі з кримськими татарами. Тоді президент обіцяв, що підпише відповідний указ «через кілька днів». Таким чином, Зеленський підписав його аж через два з половиною місяці.

Зображення: nk-online.tv

Новини з України 09:01 Понеділок 0 155 «Світ сьогодні потребує таких знаків близькості Бога» - вічні обіти сестри Марії, бенедиктинки У Солонському монастирі святого Йосифа біля Львова відбулись вперше вічні обіти сестри Марії, яка остаточно сказала Богові «Фіат». 24 липня 2021 року о 11.00 Святу Месу, під час якої сестра Марія, яка родом із Вінничини підтвердила своє рішення бути вірною своєму покликанню, очолив архієпископ Мечислав Мокшицький, Львівський у співслужінні зі священиками.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.