Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 1 серпня, субота
19:00 П'ятниця 0 587
31-07-2020, 19:00

Літургія на кожен день, 1 серпня, субота

Сьогоднішній текст Євангелія описує драматичні події. Йоанові відтято голову. За правду. За те, що не мовчав про гріх. Йоан Хреститель приготував дорогу Христові. Самій Правді. Прийшовши на цей світ, Господь завжди відважно проголошував тільки правду: народові, священикам, фарисеям. Проголошення правди запровадило Господа на хрест. За правду можна вбити людину; але неможливо вбити правду. Тож розвиваймо зернинки правди, які маємо в собі. Господь нас теж буде судити по правді.
СВ. АЛЬФОНСА МАРІЇ ЛІГУОРІ, ЄПИСКОПА І ВЧИТЕЛЯ ЦЕРКВИ (біл) Обов’язковий спомин
Св. Альфонс народився в Марінеллі біля Неаполя у 1696 році. В 16 років став доктором права і розпочав кар’єру адвоката. Зрозумівши небезпеку цієї професії, він залишив її та присвятив себе служінню Богові. Бувши священиком, помітив релігійну байдужість людей і заснував згромадження редемптористів для духовного навчання людей. Написав монументальне моральне богослов’я та багато праць, присвячених аскетизму. Протягом 13 років був, за наказом Папи, єпископом Сант-Агата-дей-Готі (Беневенто, Італія). Отримавши звільнення з цієї посади, повернувся до конгрегації і до кінця життя був прикладом ревності. Помер 1787 року в 90-річному віці.
Або (біл) Перша субота місяця
Меса Непорочному Серцю ПДМ

АНТИФОН НА ВХІД
Буду дбати про моїх овець, – говорить Господь, – * і поставлю над ними пастиря, що пастиме їх. * Я, Господь, буду їх Богом.

КОЛЕКТА
Боже, Ти безустанно даєш своїй Церкві нові приклади життя чеснотами; † вчини, щоб ми наслідували святого Альфонса Марію, єпископа, в апостольській ревності * та разом з ним осягнули нагороду в небі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єр 26, 11-16. 24
Читання з Книги пророка Єремії.
Тими днями священики й пророки промовили так до князів і до всього народу: «Смертельний вирок належить цьому чоловікові, він бо пророкує проти цього міста, як те самі ви чули на власні вуха». Єремія ж так відповів до всіх князів і до всього наро­ду: «Господь послав мене пророкувати проти цього дому й проти цього міста всі ті слова, що ви чули. Отже покращте ваші путі й ваші вчинки, слухайте голос Господа, Бога нашого, і Господь відведе те лихо, яке виповів на вас. Що ж до мене, то ось я – в руках ваших. Чиніть зі мною, що на погляд ваш добре й праве. Тільки затямте собі до­бре, що якщо вб’єте мене, то безвинну кров накличете на себе й на це місто та й на його мешканців, бо Господь справді послав мене до вас проректи всі ці слова до вух ваших». Тоді князі й увесь народ промовили до священиків та пророків: «Цей чоловік не заслужив на смертний вирок, бо він промовляв до вас Ім’ям Господа, Бога нашого». Ахікам, син Шафана, охороняв Єремію, щоб не видано його народові на смерть. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 69, 15. 16. 30-31. 33-34
В час благодатний виcлухай мій голос.
Спаси мене з трясовини, *
щоб не загруз я,
аби визволитися мені від тих, які мене ненавидять, *
і від вод глибоких.
Хай не накриють мене водяні потоки *
і глибінь мене хай не поглине,
хай не стулить наді мною *
своєї пащі безодня.
Я – бідний і нещасний, *
та спасіння Твоє, Боже, нехай високо мене підійме.
Тож прославлятиму піснею Ім’я Боже, *
звеличуватиму Його похвалою.
Побачать убогі та зрадіють. *
Шукайте Бога, і оживе ваше серце,
бо Господь вислуховує нужденних *
і не погордує в’язнями своїми.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 5, 10
Алілуя, алілуя, алілуя.
Блаженні переслідувані за правду,
бо їхнє Царство Небесне.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 14, 1-12
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу чутка про Ісуса дійшла до вух тетрарха Іро­да, і він сказав своїм слугам: «Це Йоан Хреститель; він воскрес із мертвих, і тому чудодійна сила діє в ньому!»
Оскільки Ірод, схопивши Йоана, зв’язав його й посадив до в’язниці через Іродіяду, дружину свого брата Фили­па, бо Йоан говорив йому: «Не дозволено тобі її мати!» Й Ірод хотів вбити його, та боявся народу, тому що Йоа­на вважали пророком. Коли був день народження Ірода, дочка Іродіяди тан­цювала серед гостей і так сподобалася І родові, що він з клятвою пообіцяв їй дати те, чого тільки не попросить. Вона ж, намовлена своєю матір’ю, сказала: «Дай мені  тут на підносі голову Йоана Хрестителя!» Цар засмутився, але через клятву й тих, які  сиділи, наказав дати, тож послав стяти голову Йоанові у в’язниці. Голову принесли на підносі та подали дівчині, а вона віднесла своїй матері. І прийшли його учні, взяли тіло, поховали його та пішли й сповістили Ісуса. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Святкуючи день святого Альфонса Марії Ліґуорі, засновника отців-редемптористів, покликаних для проголошення реколекцій та місій, молімося в намірах святої Церкви:
1. Молімося за святу Церкву, щоби священики, монахи та монахині своїм життям і молитвою наближали людям Христа.
2. Молімося за священиків, які проводять реколекції та місії, щоб їхня праця принесла плоди відродження релігійного життя.
3. Молімося за всі державні установи, нехай вони шляхетно служать нашій Батьківщині і будуть взірцем сумлінності.
4. Молімося за молодь, яка вирішила присвятити своє життя служінню Богові, щоб вона була вірна своєму покликанню.
5. Молімося за померлих, щоб Господь омив їх з бруду скоєних гріхів і щоб вони засяяли світлом істинної святості.
6. Молімося за нас: нехай наші вчинки будуть згідні з вірою, яку ми сповідуємо.
Боже, одвічний Пастирю і Володарю всього світу, прийми молитви свого народу і обдаруй наші часи миром. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, запали милостиво наші серця небесним вогнем Святого Духа, яким Ти наділив святого Альфонса Марію, † щоб він звершував ці тайни * і в них приносив Тобі самого себе як святу жертву. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих № 35, або про святих Пастирів №38

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Не ви Мене вибрали, – говорить Господь, – а Я вас вибрав * і призначив, щоб ви йшли і плід принесли, та щоб тривав ваш плід.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти вчинив святого Альфонса Марію вірним служителем і провісником великих тайн;  †  вчини, щоб Твої вірні часто їх приймали * а, приймаючи, прославляли Тебе повіки. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.