Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 26 травня, вівторок
19:05 Понеділок 0 654
25-05-2020, 19:05

Літургія на кожен день, 26 травня, вівторок

Святим Павлом – в Першому читанні – будемо заохочені віддатися Святому Духові, який безустанно кличе нас давати свідчення віри. Апостол прощається зі своїми учнями з Азії тому, що Святий Дух  кличе його до Єрусалима. Почуємо теж частину так званої архієрейської  молитви Ісуса. У ній прославляє Отця згадуючи перед Ним своїх учнів. Ми теж – Його учні і також нами, нашим християнським життям має прославитись Бог. Нехай ця Євхаристія вже буде нашим прославленням небесного Отця.
СВ. ФИЛИПА НЕРІ, ПРЕСВІТЕРА (біл) Обов’язковий спомин
Святий Филип народився у Флоренції в 1515 році. У вісімнадцятирічному віці переїхав до Риму, де й провів решту свого життя. Сповнений простоти та гумору, водночас відзначався глибоким внутрішнім життям, наповненим любов’ю до ближніх. Відвідуючи хворих, в’язнів, працюючи серед паломників і молоді, він став апостолом Вічного Міста. Отримавши в 1551 році священицьке рукоположення, з часом зібрав навколо себе священиків і таким чином заснував конгрегацію священиків Ораторіанців. Помер 26 травня 1595 року.

АНТИФОН НА ВХІД
Любов Божа влита в наші серця Його Духом, * що в нас перебуває. Алілуя (Пор. Рим 5, 5).

КОЛЕКТА

Боже, Ти не дозволяєш згаснути славі святості Твоїх вірних слуг; † вчини милостиво, щоб і в нас палав такий самий вогонь Святого Духа, * який наповнював серце святого Филипа. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 20, 17-27
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями з Мілета Павло, виславши посланців в Ефес, покликав до себе пресвітерів Церкви. Коли вони прибули до нього, він промовив до них: «Ви знаєте, що з першого дня, відколи прийшов до Азії, я перебував з вами весь час, служачи Господу з усією покірливістю, зі слізьми та випробуваннями, яких зазнав через змови юдеїв; що я не ухилявся ні від чого, що корисне – від того, щоб звіщати вам і навчати вас прилюдно і по домах, засвідчуючи як юдеям, так і грекам покаяння перед Богом і віру в Господа нашого Ісуса. І ось тепер я, зв’язаний Духом, іду в Єрусалим, не знаючи, що там мене спіткає, крім того, що Святий Дух у кожному місці посвідчує мені, кажучи, що кайдани та муки мене очікують. Але я не дорожу своєю душею, лише б закінчити мені свій біг та служіння, яке я одержав від Господа Ісуса: засвідчити Євангеліє Божої благодаті! І ось тепер я знаю, що більше не побачите мого обличчя всі ви, між якими я ходив, проповідуючи Боже Царство. Тому свідчу вам сьогодні, що я чистий від крові всіх, адже я не ухилявся від того, щоб об’явити вам усю Божу волю». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 68, 10-11. 20-21
Співайте Богу, всі земні народи.
Боже, рясний дощ своїй спадщині посилаєш, – *
вона знемагала, а Ти її утвердив.
Живуть у ній Твої істоти, – *
у своїй доброті, Боже, Ти про бідного дбаєш.
Благословенний Господь день у день. *
Нас носитиме Бог нашого спасіння.
Бог наш – Бог, який спасає: *
визволення від смерті – в Господа Владики.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 14, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я попрошу Отця, і дасть вам іншого Утішителя,
щоб перебував з вами навіки.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 17, 1-11а
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Ісус підвів очі до неба і сказав: «Отче, прийшла година. Прослав свого Сина, щоби Син прославив Тебе, так як Ти дав Йому владу над усяким тілом, щоб усім тим, кого Ти дав Йому, Він дав їм вічне життя. Вічне життя є те, щоби знали Тебе, єдиного істинного Бога, і Того, кого Ти послав, – Ісуса Христа. Я прославив Тебе на землі: завершив діло, яке Ти дав Мені, щоб Я його виконав; а тепер прослав Мене Ти, Отче, в себе славою, яку Я мав у Тебе ще перед тим, як світ почав існувати. Я явив Твоє Ім’я людям, яких Ти Мені дав зі сві ту. Твої вони були, і Мені дав Ти їх, і Твоє слово вони зберегли. Нині вони пізнали, що все, що Ти дав Мені, є від Тебе; адже слова, які Ти Мені дав, Я дав їм; і вони прийняли й пізнали і  стинно, що Я вийшов від Тебе, й увірували, що Ти Мене послав. Я за них благаю, – не за світ благаю, але за тих, кого Ти Мені дав, бо вони Твої; і все Моє – Твоє, а Твоє – Моє; і Я прославлений в них. І Я вже не у світі, а вони у світі; і Я до Тебе йду!» Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ

У важкі часи для Церкви жив і працював у Римі святий Филип Нері, однак він працював з радістю; тож і ми з радісним упованням молімося до Господа, вірячи, що Він вислухає нас:
1. Молімося за Святішого Отця, нехай його радісне ставлення до пастирського служіння надихає всіх єпископів та священиків.
2. Молімося за світ, огорнений тривогою і неспокоєм, нехай він у всьому покладається на Господа Бога.
3. Молімося за сумуючих і стражденних, нехай допомога добрих сердець принесе у їхнє життя розраду та радість.
4. Молімося за хори, які співають у наших храмах, щоб їх спів, який не тільки прикрашає Літургію, але й є її інтегральною частиною, допомагав людям відчути радість, яка випливає з віри.
5. Молімося за померлих, щоб добрий Господь помилував їх і благоволив прийняти до небесної обителі.
6. Молімося за нас самих, щоб ми з радістю в душі служили Господу Богу і людям.
Боже, наш Отче, джерело всякого блага та радості, допоможи своїм вірним вирватись із пут гріха, який сіє в душах неспокій, і осягнути з Твоєю допомогою істинний мир та радість. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Складаючи жертву прославлення, благаємо Тебе, Господи, † щоб ми за прикладом святого Филипа * з радістю чинили все для Твоєї слави та служіння ближнім. Через Христа, Господа нашого.

Префація про пастирів № 38

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Як мене Отець полюбив, так Я вас полюбив. * Перебувайте ж у Моїй любові! Алілуя. (Йн 15, 9)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Зміцнені небесною поживою, просимо Тебе, Господи: † вчини, щоб ми за прикладом святого Филипа завжди прагнули того Хліба, * який дає нам істинне життя. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.