Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
10:56 Середа 0 5 883
29-04-2020, 10:56
Молитви 5 883 0

Роздуми до таємниць Розарію

Публікуємо допоміжні матеріали для молитви на розарії, що стануть у нагоді під час Розарієвого Єрихону. 
Варіант 1

Радісні таємниці

1. Благовіщення
У час, коли переживаємо карантин, дуже важко зосередитись на Добрій Новині. Сьогодні для мене доброю новиною є те, що Господь має прекрасний план на моє життя. Можливо, я ще цього не помічаю. Бог мав план для Марії: аби Вона стала Матір'ю Спасителя. Однак його реалізація почалася зі слів: "Ось я, Господня Слугиня, нехай зі мною станеться по Твоєму слову".

Маріє, навчи мене шукати і любити Божу волю...

2. Відвідини святої Єлизавети
На сьогодні багато хто є ізольованим у своїх домівках, не можемо як раніше відвідати друзів, знайомих, допомогти комусь. Однак любов завжди є креативною у своїх проявах. Нехай малі жести любові - телефонна розмова, підбадьорююче повідомлення, відеодзвінок допоможуть нам в даний час творити спільноту.

Маріє, навчи мене поспішати з допомогою, як Ти...
 
3. Різдво Христове
Різдво Христове пригадує кожному з нас, що Бог любить кожну людину, навіть найгіршу. Сьогодні Він каже мені: "Я люблю тебе й завжди любитиму тебе, ти найдорогоцінніший у Моїх очах". Бог любить тебе і мене не тому, що ми правильно думаємо і поводимось; Він просто любить нас. Його любов безумовна, не залежить від нас (з проповіді Папи Франциска у Вігілію Різдва, 2019).

Маріє, навчи мене приймати Божу любов...

4. Жертвування Ісуса в Єрусалимському храмі
Бувають моменти, коли наші релігійні обов'язки (молитва, участь у Святій Месі та ін.) стають тягарем, або ж дією для галочки, аби було зараховано. А якщо цей обов'язок переживати як можливість зустрічі з Кимсь, Кого дуже люблю, і на зустріч з Ким чекаю з нетерпінням?

Маріє, навчи нас молитись з палаючим серцем...

5. Знайдення Ісуса в храмі
Храм - Божий дім. Зараз дещо обмежені наші можливості відвідувати наші парафіяльні храми. Однак, є питання, що актуальне не зважаючи на зовнішні обставини: чи дійсно парафіяльний храм трактую як дім Бога та мій дім (якщо я є Божою дитиною)? Чи усвідомлюю обов'язок дбати про зовнішній і внутрішній достойний вигляд святині, до якої приходжу?

Маріє, навчи нас відповідальності за наші святині...

Світлі таємниці

1. Хрещення Ісуса у Йордані
Хрещення Ісуса пригадує момент мого власного Хрещення. Таїнство Хрещення включає нас до спільноти Божих дітей та відкриває дорогу до інших таїнств. Однак зерно віри, яке було посіяне в моєму серці потребує постійного живлення. Це, між іншим, слухання Божого Слова, пізнання Бога.

Маріє, навчи нас зберігати Боже Слово у своєму серці та роздумувати над ним...

2. Перше чудо в Кані Галілейській
Чудо в Кані було, між іншим, можливим завдяки послуху слуг, які набрали у кам'яні посудини воду і робили все, що казав їм Ісус. Коли нам чогось бракує, прибігаймо до Ісуса, який хоче і може зробити у нашому житті багато дивовижних речей.

Маріє, навчи нас бути слухняними Богу...

3. Проголошення Божого Царства і заклик до навернення
Заклик до навернення лунав не лише у часи Ісуса. Він лунає і сьогодні. Церква постійно нагадує своїм дітям про важливість навернення та життя згідно з Євангелієм. Навернення - це не що інше як зміна свого життя, мислення. Ісус не раз повторював, що Його Царство не від цього світу, часто протилежне до його логіки. До якої зміни Ісус закликає мене сьогодні?

Маріє, випроси для мене благодать навернення...

4. Преображення Господа на горі Табор
У кожного з нас були такі моменти в житті, коли ми відчули, що Бог поруч. Такі моменти дають потім нам наснагу під час випробувань, або ж коли входимо у рутину нашого духовного життя. Однак, не варто зациклюватись лише на яскравих моментах, коли я виразно бачив Божу дію. Бог помітний щодня... у дрібницях.

Маріє, навчи мене помічати щоденні знаки Божої присутності...

5. Встановлення Євхаристії
Тайна Вечеря, під час якої було встановлено таїнство Євхаристії стала знаком любові що дорівнює служінню. Ісус омиває ноги апостолам, робить це з любові. У Євхаристії також Ісус віддає себе з любові кожному з нас. Чи приймаю цю любов?

Маріє, навчи мене гідно переживати кожну Євхаристію..

Скорботні таємниці

1. Молитва Ісуса у Гетсиманському саду
Ісуса чекали страждання і смерть на хресті. Ця молитва в Гетсиманському саду була боротьбою, адже Ісус досвідчував страху, просив Отця про віддалення чаші страждань, але вкінці готовий був виконати все, що Отець забажає. Він ще ревніше молився. Як я зустрічаю важкі страждання у житті: наріканням, прокльонами, звинуваченням інших, чи прошу сили прийняти і виконати Божу волю?

Маріє, навчи нас єднати наші страждання з Христовими... 

2. Бичування Ісуса
Майже дві тисячі років тому Ісуса бичували солдати, бичували нещадно, злісно, насміхаючись. Сьогодні ж, бичувати Ісуса, який є у моєму ближньому, можу своїми словами, обмовами, плітками та принизливими словами...

Маріє, відкрий моє серце на ближнього...

3. Вінчання Ісуса терновим вінком
Бичування та розіп'яття були вироком натовпу. Як же часто, у життєвих ситуаціях, я як суддя або ж як цар виношу вирок своїм ближнім. Не знаючи обставин, ситуації та всіх деталей, беруся судити і виносити свій вирок. Забуваючи про те, що повноваження судді людства зарезервовані виключно за Богом.

Маріє, допоможи мені не виносити вироки для моїх ближніх... 

4. Хресна дорога Ісуса
Один із моментів, який увійшов в Євангеліє - це порив доброти Вероніки, яка витирала закривавлене і обпльоване обличчя Ісуса. На фоні галасливого та проклинаючого натовпу вона дійсно виділялась. Часто добра справа пов'язана з ризиком стати у позицію "не так як всі" або ж "плисти проти течії". Чи я так ризикну?

Маріє, навчи мене відважно чинити добро...

5. Розіп’яття і смерть Ісуса

Вмираючи на хресті, відчуваючи прагнення та переживаючи самотність, Ісус не лише не відповідав на злосливі вигуки зібраних під хрестом, насмішку розбійника, що був розіп'ятий поруч, а молився та заступався за тих, хто "не знав, що робить", просив у Отця милосердя для них. Чи можу сказати, що так само реагую, коли мені хтось завдає болю?

Маріє, випроси для мене благодать любові до моїх ворогів...

Славні таємниці

1. Воскресіння Ісуса
Здавалося, що із розіп'яттям Вчителя все завершилось, все було втрачено. Він помер, тіло поклали у гробницю. Тиша. Розчарування, запитання без відповідей. Наше життя не позбавлене такої тиші та розчарування. Нехай Воскреслий увійде в нашу поразку, розчарування та тишу і освітить їх світлом свого Воскресіння.

Маріє, навчи мене очікувати з надією...

2. Вознесіння Ісуса
Воскреслий з'являється учням, вони задоволені та радісні, життя змінилось, смерть не має силу над їхнім улюбленим Учителем. Хочеться, щоби так було завжди. Однак ситуація змінюється після Вознесіння. Хоча Ісус обіцяв Утішителя.

Маріє, навчи мене відмовлятись від меншого добра заради більшого... 

3. Зіслання Святого Духа
Обіцяний Утішитель прийшов зі своїми дарами. День народження Церкви. Святий Дух керує Церквою та хоче наповнювати серця своїх вірних. Не достатньо прийняти Святого Духа у таїнстві Конфірмації (Миропомазання), потрібно запрошувати Його у своє життя на щодень.

Маріє, розпали в мені спрагу Святого Духа...
 
4. Внебовзяття Богородиці
Здається, що від моменту Внебовзяття Марія віддалилась від нас. Вона вже в Небі. Однак, на хресті Ісус Їй як Матері доручає все людство. Чи ж залишить Матір свою улюблену дитину?

Маріє, дай нам ще сильніше любити Тебе...

5. Коронування Богородиці на Царицю неба і землі

Земне життя Марії не було якимсь надзвичайним. Напевно це була тиха та покірна,  лагідна та усміхнена жінка, її повсякденне життя нічим не вирізнялось.  Однак, в очах Бога Вона була настільки досконалою, що Він коронував Її на Царицю неба і землі. Як часто зовнішність може бути оманливою, і може приховувати великі скарби...

Маріє, навчи нас дивитись на все Божими очима... Варіант 2 Автор: о. Рафаїл Мишковський OCD, Санктуарій Матері Божої Бердичівської 

Частина радісна 

IБлаговіщення
Тихо. Всі сплять.
З Твоїх уст, Маріє, щойно вознеслося останнє слово прослави Всемогутнього.
Надалі тиша, хоч чути гомін голосів.
Надалі спокій, хоч відчувається велич присутності!
Радій, повна благодаті, Господь з Тобою.
Не знаю, хто ти є і сама у Твоїй могутності гублюсь.
Не бійся своєї малості
Це нею захоплюється Господь.
Ти є переповнена Богом.

IIВідвідини
Вже прийшла і стукаєш в двері.
Як Ти дізналась, що дуже Тебе потребую?
Благословенна Ти у своїй довірі і благословиш мою радість.
Нічого бо немає неможливого в Бога – віднині це моє нове ім’я.
Він подолав мою неміч, Він зняв мою ганьбу.
А Ти приходиш, щоб розділити зі мною мою радість.

III Різдво
Знову тиша і знову тиша лунає голосно.
Вже є серед нас! Плаче так як ми!
Посміхається до нас.
Ми прийшли, щоб бути з Ним, щоб звикнути до Нього.
Ти є разом з нами, Маріє.
І розумієш нашу несміливість.

IV Стрітення
Стрімкими сходами, ніби сходячи на гору…
але ще не тепер буде піднесений над землею
Несений  на руках Матері перемінив храмовий камінь в живе серце
Жертвую себе разом з Тобою, Ісусе.
Вчини мене Твоєю святинею.

VЗнайдення
Скільки разів під час пошуку в ті дні промовила Його ім’я?
Ісусе, Ісусе…
Шепочеш і вигукуєш Його ім’я – як ми!
О, якою близькою Ти є, Маріє, для мене в цьому стражданні серця!
Допоможи витривало шукати
І будь зі мною, коли повернусь з Ісусом до мого Назарету.


Частина славна 

У роздумах до славних таємниць розарію нас супроводжуватиме блаженний отець Владислав Буковинський. Він народився у цьому місті, в Бердичеві, у 1904 році. Його героїчна любов до ближнього проявилася у священицькому служінні під час заслання до радянських концтаборів, а потім – коли він добровільно залишився у Казахстані з огляду на духовне добро католиків, які там жили. Кілька років тому в Караганді отця Буковинського проголошено блаженним. У його просякнутих вірою та спокоєм словах, взятих з листів до друзів, ми спробуємо знайти глибокий сенс життя, з’єднаного з Богом.
  • Воскресіння
До о. Станіслава Кобилецького

Любий Стасю!
«Далеко від рідних сторін я геть не почуваюся пригніченим і зовсім не вважаю себе якоюсь жертвою долі. Навіть навпаки, дякую Богу за все. Думаю, що протягом цього довгого періоду життя я завжди був і досі залишаюсь відповідною людиною на відповідному місці.»

Маріє, благодать Твого Воскреслого Сина дає нам можливість перемогти злість сатани, який хоче нас занурити у відчаї через труднощі, навіть найменші. Пам’ятаючи слова блаженного отця Владислава, поглянемо на Твоє обличчя у Бердичівській іконі… Маріє, тут, де Господь нас поставив, є місце нашого освячення і щоденного Воскресіння.
  • Вознесіння
До Франциска і Гелени Кашинських

Шановні і любі Франциску та Гелено!
«Месу я співаю латиною, польською і німецькою. Проповіді говорю польською, німецькою, російською та українською. В наших умовах все залежить від родини. Якщо родина слабка, то віра ледь жевріє. Але якщо родина побожна, то віра у ній успішно передається з покоління у покоління.»

Маріє, наша земна дорога – це не дорога до могили, це дорога до неба. Так багато людей забуває про найголовніший дороговказ, яким є Твій Син. Вони самі забувають і не ведуть до нього своїх дітей. Сьогодні ми подивимось на Твоє обличчя у Бердичівській іконі й на обличчя Твого Сина, якого Ти нам вказуєш як нашого Спасителя. Випроси для наших родин відродження у вірі.
  • Зіслання Святого Духа
До Володимира Голейка.

Любий Друже!
«Справа Твого брата насправді мене засмутила. Прошу, й надалі інформуй мене, а я з готовністю обіцяю молитву у цьому намірі. Старайся, Любий Друже, підтримати цю родину, якої торкнулися такі важкі життєві випробування. Коли ми самі духовно сильні та врівноважені, коли ми свої життєві сили беремо просто з Хреста і Євхаристії, то нам легше заспокійливо впливати на інших, навіть у таких важких випробуваннях, які переживає Твій брат та його родина.»

Маріє, Ісус дав нам свого Духа, щоб ми, зміцнені Ним, могли втішати наших братів і сестер. Сьогодні побачимо в Бердичівській іконі символ Божого Провидіння над Твоїм обличчям. Випроси нам, Матінко, вірність у молитві та участі в святих таїнствах.
  • Внебовзяття
До Яніни Галіцької

Люба Янко!
«Ти знаєш, що я – людина спокійна, але життя моє неспокійне, кочове. Після дворічного перебування в Іркутській області в Сибіру і майже річного в Мордовії поблизу Москви я повернувся в грудні до Караганди. Серед добрих людей, які скучили за мною, я можу перепочити, щоправда, схоже, лише на мить і тимчасово. Бо така наша доля: сьогодні – тут, а завтра – там! Я не скаржуся на неї. Є в ній елементи особливого Божого вибрання, і то – що надзвичайно корисно для душі – без блиску і величі в очах світу.»

Маріє, Бог Отець відкрив Тобі небо. Ти мала в ньому свою частку вже на землі, коли слухала янголів, колисала Ісуса та спостерігала за тим, як діє благодать у серці Йосифа. Сьогодні ми поглянемо на Твоє обличчя у Бердичівській іконі. Випроси нам благодать розпізнавати Божу присутність в людях, яких Бог дає нам зустріти у нашому повсякденному житті. 
  • Коронування на Царицю неба і землі
До Ядвіги Тележинської

Люба Ядзю!
«За прекрасні різдвяні вітання я хочу віддячити Тобі прекрасними, сподіваюсь, пасхальними вітаннями. Улюбленим моїм фрагментом зі Святого Письма в цей період є розмова по дорозі з Єрусалиму до Емаусу. Ти писала про страждання і довіру, а я нагадаю слова, що містяться там, про страждання і славу. З Ним все стає славним. Навіть ті страждання, що несуть найбільше упокорення, але одночасно, мабуть, і найбільше спасіння – страждання з приводу власної недосконалості. Його хрест і наші хрестики. Його Воскресіння і наше постійне, знову і знову, поставання з мертвих. У цьому дусі шлю Вам всім Веселого Алілуя!

Маріє, Твоє обличчя на Бердичівській іконі вже незабаром засяє для нас. Ти – наша Цариця, Ти – Матір, дана нам всім! Остання славна таємниця відбувається в небі, але завдяки вірі ми маємо в ній частку тут, на землі. Випроси нам, Маріє, благодать, щоб ми не змарнували повсякденних страждань, а у глибокій довірі єдналися ними з Хрестом Твого Сина. Як сказав отець Буковинський: «З Ним все стає славним».
 


ВАРІАНТ 3 з молитовника "Щоденно з Богом" 

РАДІСНА ЧАСТИНА
Таємниця 1 – Благовіщення
«Того часу посланий був ангел Гавриїл від Бога в місто у Галілеї, ім’я якому Назарет, до діви, зарученої з чоловіком на ім’я Йосиф, із дому Давида, а ім’я діви – Марія.

І, увійшовши до неї, сказав: “Радій, сповнена благодаті! Господь з тобою”.
Вона стривожилася на це слово і роздумувала, що ж це за привітання таке.
І сказав їй ангел: “Не бійся, Маріє, бо ти знайшла благодать у Бога. І ось, ти зачнеш в утробі й народиш Сина, і назвеш Його Ім’ям – Ісус”» (Лк 1, 26-31).

О Маріє, Діво і Мати, випроси мені благодать завжди зі смиренням і чистим серцем приймати Божого Сина у святому Причасті. У щоденному житті навчи мене відповідати на безмежну любов Ісуса. Амінь.

Таємниця 2 – Відвідини святої Єлизавети
«Тими днями Марія, вставши, пішла з поспіхом в гірську місцевість, до міста Юди. І ввійшла вона в дім Захарії і привітала Єлизавету.
І сталося, що коли почула Єлизавета привітання Марії, підстрибнуло немовля в її утробі, й Єлизавета сповнилася Святим Духом і вигукнула гучним голосом, промовляючи: “Благословенна ти між жінками і благословенний плід твоєї утроби! І звідки ж мені це, щоби до мене прийшла мати мого Господа? Ось, як тільки голос твого привітання дійшов до моїх вух, підстрибнула у радості дитина в моїй утробі. Блаженна ж та, яка повірила, що звершиться сказане їй Господом!”» (Лк 1, 39-45)

О Маріє, Діво і Мати, випроси мені благодать щирої і ніжної любові до Бога і ближнього. Амінь.

Таємниця 3 – Різдво Христове
«А народження Ісуса Христа відбулося так. Коли Його мати Марія була призначена за дружину Йосифові, перш ніж вони зійшлися, виявилося, що вона мала в лоні від Духа Святого. А Йосиф, її чоловік, будучи праведним і не бажаючи її виставити на сором, ви- рішив таємно віддалити її.

Коли ж він це обдумав, ось Господній ангел з’явився йому уві сні, кажучи: “Йосифе, сину Давидів, не бійся прийняти Марію, дружину свою, бо зачате в ній є від Духа Святого. Вона ж народить Сина, і назвеш Його іменем Ісус, бо Він спасе свій народ від його гріхів”» (Мт 1, 18-21).

О Маріє, Діво і Мати, допоможи мені кожного дня відповідати на Божу любов, коли буду виконувати свої щоденні обов’язки вдома і на роботі. Амінь.

Таємниця 4 – Жертвування Ісуса в Єрусалимському храмі
«Коли, згідно із Законом Мойсея, виповнилися дні їхнього очищення, то Ісусові батьки принесли Його до Єрусалима, щоби поставити перед Господом. І ось в Єрусалимі був один чоловік на ім’я Симеон, муж праведний й богобоязний, який очікував утіхи Ізраїля, і Святий Дух був на ньому. І було йому об’явлено Духом Святим, що він не побачить смерті, перш ніж побачить Помазаника Господнього. І прийшов він у Духові до храму.

Коли батьки внесли Немовля Ісуса, щоби зробити з Ним за законним звичаєм, він узяв Його в обійми, і благословив Бога, кажучи: “Нині відпускаєш свого слугу, Владико, згідно зі своїм словом, у мирі, бо мої очі побачили Твоє спасіння, яке Ти приготовив перед обличчям усіх народів: Світло для об’явлення язичникам і славу Твого народу – Ізраїля!”» (Лк 2, 22. 25-32)

О Маріє, Діво і Мати, випроси мені благодать цілковитого віддання себе Богові, щоб усі мої думки, слова і вчинки завжди прославляли Боже Ім’я. Амінь.

Таємниця 5 – Знайдення Ісуса в храмі
«Ісусові батьки щороку ходили в Єрусалим на свято Пасхи. І коли виповнилося Йому дванадцять років, вони за звичаєм піднялись на свято в Єрусалим. І як виповнились дні свята, коли вони поверталися, хлопець Ісус залишився в Єрусалимі; та не знали того Його батьки. Думаючи, що Він десь у громаді, вони пройшли день дороги і стали шукати Його поміж родичами та знайомими; і, не знайшовши, вони повернулися до Єрусалима, шукаючи Його. І сталося, що через три дні знайшли Його в храмі.

Побачивши Його, вони були приголомшені; і мати Його сказала Йому: “Дитино, чому Ти нам таке вчинив? Ось Твій батько і я, охоплені болем, шукали Тебе”.

А Він сказав до них: “Чому ж ви шукали Мене? Хіба ви не знали, що Мені треба бути у справах Мого Отця?” Та вони не зрозуміли того слова, яке Він їм сказав.

І спустився Він з ними, і прибув у Назарет, і був їм слухняним. А Його мати зберігала всі ті події у своєму серці» (Лк 2, 41-43. 44в-46а. 48-51).

О Маріє, Діво і Мати, випроси мені благодать бути близько Бога та знаходити Ісуса у храмі, де священик проголошує Боже Слово, жертвує Тіло і Кров Господа нашого Ісуса Христа Небесному Отцю і єднає нас із Богом у таїнстві Покаяння. Амінь.

СВІТЛА ЧАСТИНА

Таємниця 1 – Хрещення Ісуса в Йордані
«Сталося ж, коли хрестився весь народ, і коли Ісус, хрестившись, молився, – розкрилися небеса, і Дух Святий у тілесному вигляді, як голуб, зійшов на Нього, і пролунав голос із неба: “Ти – Син Мій улюблений, Тебе Я уподобав”» (Лк 3, 21-22).

Таємниця хрещення Ісуса в Йордані заповідає інше Хрещення, яке Він сам установив і яке ми прийняли. У момент хрещення зійшов на нас Святий Дух, як на Ісуса в Йордані. Відтоді ми стали дітьми Божими. Отець Небесний про кожного з нас говорить: «Це дитя моє улюблене». Дорога життя кожного з нас – це дорога віри. Ісус, увійшовши в Йордан, відкрив нам дорогу до дому Отця, дорогу життя, дорогу віри...
О Маріє, через таємницю Хрещення навчи нас наслідувати Ісуса, виконувати волю Небесного Отця і бути відповідальними та зрілими християнами. Амінь.

Таємниця 2 – Перше чудо в Кані Галілейській
«Третього дня було весілля в Кані Галілейській; була там Мати Ісуса. Був запрошений теж Ісус та учні Його на весілля. Як забракло вина, Мати Ісуса каже Йому: “Не мають вина!”

А Ісус їй каже: “Що до того Мені й тобі, жінко? Ще не настала Моя година”. Його Мати промовила до слуг: “Зробіть, що тільки Він вам скаже”» (Йн 2,1-5).

Ісусе, Ти прагнеш зі своєю любов’ю перебувати в кожній ділянці людського життя. Ти не байдужий до наших страждань і проблем, а також хочеш радіти разом з нами. Весілля в Кані Галілейській є першим чудом, яке об’явило Твоє Божественне походження. Вода є символом старої людини, байдужої до потреб інших, байдужої до страждань, а Ти через цю таємницю прагнеш змінювати нас, бо перемінюєш воду у вино – символ нової людини в новому житті.

О Маріє, навчи мене через таємницю весілля в Кані служити ближньому, навчи вразливості на біль і потреби найближчих, навчи поспішати на допомогу кожному, хто її потребує. Переміни моє серце, Маріє. Амінь.

Таємниця 3 – Проголошення Божого Царства і заклик до покаяння
«Відтоді Ісус почав проповідувати, говорячи: “Покайтеся, бо наблизилось Царство Небесне!”» (Мт 4, 17). Ісус закликає нас до навернення, бо прагне, щоб кожна Божа дитина могла тішитися вічним життям, яке приготував для неї Небесний Отець. Прагне, щоб ми були щасливі!
О Маріє, навчи мене через таємницю проповідування Божого Царства, як потрібно жити, щоб у майбутньому радіти вічним життям на небі. Амінь.

Таємниця 4 – Преображення Господа на горі Табор
«І Він преобразився перед ними: обличчя Його засяяло, немов сонце, одяг же його став білий, немов світло» (Мт 17, 2). Усе наше життя є дорогою через хрест до воскресіння. На цій дорозі Господь не залишає нас самих. У найважчу хвилину Він приходить, щоб зміцнити нас і об’явити свою любов.

О Маріє, навчи нас у труднощах не впадати у відчай, але вірити, що Ісус завжди поруч. Веди нас до Ісуса, будь нашою «горою Табор» на дорозі до воскресіння. Амінь.

Таємниця 5 – Встановлення Євхаристії
«Коли настав вечір, Він сів до столу з Дванадцятьма, і як вони їли, Ісус, узявши хліб і промовивши благословення, розламав, дав учням і сказав: “Беріть, їжте, це – Тіло Моє”. І, взявши чашу і промовивши подяку, подав їм і сказав: “Пийте з неї всі, бо це Кров Моя Нового Завіту, що за багатьох проливається на відпущення гріхів”» (Мт 26, 20. 26б-28).

Твоє життя, Ісусе, було служінням і любов’ю. Ти так полюбив мене, що віддав своє життя, але цим Твоя любов не обмежилась. Ти забажав бути зі мною по всі дні аж до кінця світу, установивши таїнство Євхаристії.

О Маріє, навчи мене більше любити Твого Сина, часто приймаючи Його у святому Причасті. Навчи бути вірним Ісусові у найдрібніших речах і до кінця. Амінь.

СКОРБОТНА ЧАСТИНА

Таємниця 1 – Молитва Ісуса в Гетсиманському саду
«Вони сказали: “Господи, ось тут два мечі”. А Він відповів їм: “Достатньо”.
Вийшовши, Він попрямував за звичаєм на Оливну гору, а за Ним пішли слідом і учні. Прийшовши ж на місце, Він сказав їм: “Моліться, щоб не увійти у спокусу”.

А сам відійшов від них на віддаль, як кинути каменем, упав на коліна й молився, промовляючи: “Отче, коли хочеш, пронеси цю чашу мимо Мене; однак не Моя хай буде воля, але Твоя”. І з’явився Йому ангел з неба, який додав Йому сили.

Перебуваючи у великій боротьбі, Він ще ревніше молився; піт Його став як краплини крові, що капали на землю. Вставши від молитви, Він підійшов до учнів і знайшов, що вони заснули від смутку, і сказав їм: “Чому спите? Встаньте й моліться, щоб ви не увійшли у спокусу”» (Лк 22, 39-46).

О Маріє, випроси мені у свого Сина благодать відваги та внутрішньої сили сказати у стражданні: «Отче, коли Ти хочеш, віддали від мене цю чашу, тільки хай не моя, а Твоя буде воля». Амінь.

Таємниця 2 – Бичування Ісуса
«Пилат їм відповів: “А що я маю зробити з Ісусом, який зветься Христос?” Усі закричали: “Нехай буде розп’ятий!” Побачивши, що нічого не вдіє, а заколот дедалі посилюється, Пилат узяв воду, вмив руки перед натовпом і сказав: “Невинний я в крові цього! Дивіться самі!” У відповідь весь народ закричав: “Кров Його на нас і на наших дітях!”

Тоді відпустив їм Варавву, а Ісуса після бичування видав на розп’яття» (Мт 27, 22. 24-26).

О Маріє, випроси мені благодать чистоти серця, а коли прийдуть спокуси, підтримуй мене, щоб я був вірним Ісусові до кінця. Амінь.

Таємниця 3 – Вінчання Ісуса терновим вінком
«Тоді воїни правителя, взявши Ісуса до преторію, зібрали біля Нього всю когорту. І, роздягнувши Його, оповили Його багряним плащем та, сплівши вінок з колючої тернини, поклали Йому на голову, а тростину дали в праву руку і, впавши на коліна перед Ним, глузували з Нього, кажучи: “Радій, Царю юдеїв!” І плювали на Нього та, взявши тростину, били Його по голові» (Мт 27, 27-30).

О Маріє, через роздумування над цією таємницею навчи мене любові до ворогів. Ісусе, істинний Царю мій, Тебе коронували терновим вінцем за мої погані думки та нечисті прагнення. Обдаруй мене своєю благодаттю, щоб моє серце завжди було смиренне і милосердне, а понад усе скромне та чисте. Амінь.

Таємниця 4 – Хресна дорога Ісуса
«І коли повели Його, вони, схопивши якогось Симона з Киринеї, який йшов з поля, поклали на нього нести за Ісусом хрест. Ішла ж за Ним слідом велика юрба народу та жінки, які голосили й оплакували Його. Повернувшись до них, Ісус сказав: “Дочки єрусалимські, не плачте наді Мною, краще плачте над собою та над своїми дітьми”» (Лк 23, 26-28).

О Маріє, випроси мені благодать помічати потреби ближніх. Приведи мене до тих людей, які цієї допомоги потребують. Амінь.

Таємниця 5 – Розп’яття і смерть Ісуса
«А було вже близько шостої години, і настала темрява по всій землі – до дев’ятої години; померкло сонце, а завіса храму роздерлася посередині. Скрикнувши гучним голосом, Ісус промовив: “Отче, у Твої руки передаю свій дух!” Сказавши це, Він віддав духа» (Лк 23, 44-46).

О Маріє, випроси мені благодать вірності Божій волі до кінця, незалежно від обставин, навчи дотримуватися Божих заповідей. Амінь.

СЛАВНА ЧАСТИНА
Таємниця 1 – Воскресіння Ісуса
«Та ангел озвався і сказав жінкам: “Не бійтеся! Бо знаю, що ви шукаєте Ісуса, розіп’ятого. Немає Його тут, бо Він воскрес, як сказав. Ідіть, подивіться на місце, де лежав”» (Мт 28, 5-6).

О Ісусе, Ти переміг смерть, а, воскреснувши з мертвих, переміг гріх. Прошу Тебе: допоможи мені щиро покаятися у своїх гріхах, висповідатися з них і розпочати нове життя. Амінь.

Таємниця 2 – Вознесіння Ісуса
«Вивівши їх за місто до Витанії, Він, піднявши свої руки, поблагословив їх. І сталося, що коли благословляв їх, Він віддалився від них і почав возноситись на небо» (Лк 24, 50-51).

О Ісусе, Ти вознісся на небо, щоб приготувати мені місце. Вчини, щоб я гідно наслідував Твоє земне життя та зміг втішатися з Тобою на небесах. Амінь.

Таємниця 3 – Зіслання Святого Духа
«Коли настав день П’ятидесятниці, всі вони були однодушно разом. Раптом з неба долинув шум, наче подув бурхливий вітер, і наповнив увесь дім, де вони сиділи. І з’явилися їм поділені язики, наче вогняні, й осіли на кожного з них. І всі вони наповнилися Духом Святим і почали говорити іншими мовами, як Дух давав їм промовляти» (Діян 2, 1-4).

О Ісусе, Ти зіслав нам Святого Духа, щоб ми могли пізнати міць любові Отця. Даруй нам благодать віри, щоб ми щоденно свідчили про Твою любов. Амінь.

Таємниця 4 – Внебовзяття Богородиці
«Він споглянув на покору слугині своєї. Ось бо віднині блаженною зватимуть Мене всі покоління, бо вчинив мені велике Сильний! І святе Ім’я Його» (Лк 1, 48-49).

О Ісусе, Ти з тілом і душею забрав Марію на небо. Просимо: сповни наші серця прагненням повернення до дому Небесного Отця. Амінь.

Таємниця 5 – Коронування Діви Марії на Царицю неба і землі
«І велика ознака з’явилася на небі: жінка, зодягнена в сонце, і місяць під її ногами, а на її голові – вінець із дванадцяти зірок» (Одкр 12, 1).

О Ісусе, через руки Марії жертвую Тобі все моє життя, моє сьогодні і моє майбутнє. Будь Господом кожної хвилини мого життя. Амінь.


Варіант 4 з молитовника "Щоденно з Богом"

Таємниці Святого Розарію на кожен день тижня (З Духовного директорію, виданого в Регензбурзі, жовтень 1971 р.) 

Цей спосіб молитви святого Розарію полягає в тому, що в кінці кожного «Радуйся, Маріє» після слів «плід лона Твого, Ісус» додаються такі заклики:

Понеділок:
1. Якого Ти, о Діво, зачала від Святого Духа.
2. Якого Ти, о Діво, принесла в лоні до Єлизавети.
3. Якого Ти, о Діво, народила на світ.
4. Якого Ти, о Діво, пожертвувала у храмі.
5. Якого Ти, о Діво, у храмі знову знайшла.

Вівторок:
1. Який заради нас жив життям прихованим.
2. Якого охрестив Йоан.
3. Якого сатана спокушав у пустелі.
4. Який покликав апостолів до служіння.
5. Який дав у Кані Галілейській початок своїм чудесам.

Середа:
1. Який приніс нам, людям, Добру Новину.
2. Який звершив великі знаки і чудеса.
3. Який заснував Церкву на Петрі-скелі.
4. Який преобразився на горі Табор.
5. Який урочисто ввійшов у Єрусалим.

Четвер:
1. Який омив ноги своїм учням.
2. Який установив Євхаристію.
3. Який заносив архієрейську молитву
про єдність послідовників своїх.
4. Який заради нас стікав кров’ю.
5. Якого заарештувала варта.

П'ятниця:
1. Якого на смерть засудили.
2. Якого за нас бичували.
3. Якого за нас терням увінчали.
4. Який за нас ніс тяжкий хрест.
5. Який за нас був розіп’ятий.

Субота:
1. Який заради нас покоївся в гробниці.
2. Який зійшов у відхлань.
3. Який проповідував «духам, які були
у в’язниці» (1 Пт 3, 19).
4. Який «полон полонив» (Еф 4, 8).
5. Матір якого була прошита мечем болю.

Неділя:
1. Який воскрес із мертвих.
2. Який вознісся на небеса.
3. Який зіслав нам Святого Духа.
4. Який Тебе, о Діво, взяв на небо і там увінчав.
5. Який одного разу знову прийде, і Його Царству не буде кінця.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.