Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Єпископ Віталій Кривицький SDB: ми обурені підступними кроками деяких народних обранців
17:43 Вівторок 5 21 384
14-04-2020, 17:43

Єпископ Віталій Кривицький SDB: ми обурені підступними кроками деяких народних обранців

Як вже повідомлялося, 9 квітня до Верховної Ради внесено законопроект №3316 від депутатки «Слуги народу». Пропозиції авторки викликали обурення представників Церкви.
Згідно закону пропонується встановити кримінальне покарання (штраф або тюремне покарання) за нетерпимість, публічні заклики, приниження гідності за ознакою сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності. Тобто, якщо свідомий християнин скаже, що гомосексуалізм є гріхом та виступить проти одностатевих шлюбів, то може сплатити штраф або потрапити до в'язниці. Ці пункти стосуються також посадовців, організаторів публічних акцій проти ЛГБТ та ін.

Ситуацію, що склалась прокоментував єпископ Віталій Кривицький SDB, Голова комісії з питань відносин між Церквою і державою при єпископаті РКЦ: «Наша релігійна спільнота з обуренням сприйняла новину про те, що під час карантину та великих викликів, які стоять перед українським суспільством, деякі депутати вносять законопроєкти, котрі вочевидь викличуть великий резонанс. Зі сторони народних обранців, це підступні кроки. Дуже гидко, що депутати користуючись самоізоляцією громадян, "проштовхують" замовлені законопроєкти. Це неприпустимо». Єдине розсудливе рішення – відкласти обговорення резонансних питань на час, коли кожна зі сторін матиме можливість висловити свою думку. Свідомі громадяни, які сьогодні виконують розпорядження влади і самоізолюються, сприймають цю ситуацію як ніж у спину. «Релігійна спільнота не мовчатиме, а якщо потрібно, вийде з протестами, навіть у час заборони, оскільки підступність деяких політиків виявляє ще більші загрози та епідемії», – підкреслив єпископ Віталій Кривицький.

Єпископ Віталій розповів, що годину тому завершилась нарада Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій із керівництвом Національної поліції щодо перебігу Пасхальних свят. Релігійна спільнота засвідчує відкритість до діалогу та йде часом на безпрецедентні кроки, щоб подолати пандемію. Проте, відповідно, очікує прозорості і від керівництва держави. Найближчим часом ВРЦіРО скерує відповідне офіційне звернення до представників влади на тему згаданого суперечливого законопроєкту.

КМЦ 
5 комментарі]ів
Валерій
Додав Валерій
14 квітня 2020 20:11
Повністю підтртмую. Я ніде в світі не бачив такого відношення і ставлення до людей , свого ж громадянина. Як, інші країни чи народи ставитимуться до нас, коли свій же уряд чи верховна рада і переважна більшість, що представляє свою країну в світі, знущаються, пригноблюють, обкрадають своїх же громадян, де свої громадяни в своїй же країні, мають на багато менше прав ніж громадяни інших країн. Хіба хтось нас буде поважати, коли ми самі себе не поважатимемо? Будь кому: чи то європі, чи Росії, чи іншим країнам не те що байдуже,а навіть і вигідна така ситуація в Україні, бо якщо Україні дати піднятися на ноги- це для інших може стати катастрофою. Всі це знають і добре розуміють, тому і спрямовують всі свої сили і капітали для перешкоджання розвитку нашої країни і їй подібних, до того ж не дати об'єднатись християнам в одну спільноту, яка може стати панівною на земді, а це крах для тих хто намагається зараз панувати світом. До речі, коли розпався СРСР. була спроба створення СНГ. Весь світ знав що якщо це допустити з'явиться наймогутніша нова християнська держава побудована вже на економічних взаємовіднлсинах, яку вже ніхто не зможе здолати. Тому всі, які тільки були засоби і можливості, були спрямовані на те, щоб цього не відбулось. Александер
Додав Александер
14 квітня 2020 21:44
Екклесиаст 9:10 
Віктор
Додав Віктор
15 квітня 2020 20:42
Мене цікавить одне: скільки їй заплатили за подачу такого антигромадянського проєкту.


Крупник Ярослав Григорович
Додав Крупник Ярослав Григорович
16 квітня 2020 10:56
Очевидно, будуть й надалі подібні законопроекти, а народ відповідатиме на них відповідним протестом, зокрема петиціями... Однак, ситуацію в країні треба змінити докорінним чином, бо головна проблема саме у "світській державі"... Прикро, що ВРЦіРО підтримує "конституційний принцип відокремлення" Церкви від держави, і школи від Церкви, тобто ст.35 Конституції України... Саме тому: "ЗА ХРИСТИЯНСЬКУ ДЕРЖАВУ - ВИБРАНИЙ БОЖИЙ НАРОД", №22/084662-еп ... petition.president.gov.ua/petition/84662.
Сергій
Додав Сергій
19 квітня 2020 00:04
У нашому житті дуже часто є як у спорті, Всі мусять грати по правилам, але коли виникає така ситуація як сьогодні з нашими депутатами коли ти йдеш по вулиці автось за спини вискакує на тебе з палицею, тобто починає грати без правил, то тебе теж правила можуть не зобов’язувати щоб захистити себе, Тому я цілковито згоджуються з єпископом і з всією радою церков, Що якщо треба буде то я і мої знайомі теж вийдемо на захист конституції і базових прав Більшості громадян а не тільки маленької купки громадян Які подібні до комуністів в часи радянського союзу що хотіли повернути течію річок в інший бік Лише тому що їм здавалося що вони є богами, І можуть робити все що їм заманеться. Якщо ми живемо в суспільстві то в ньому повинні бути певні правила, наприклад що коли хтось приходить до когось в хату або навіть якщо він живе навіть в цій хаті, То мусить Знімати брудні чоботи і залишати їх за дверима а не заходити до хати, бо йому так захотілося, якщо йому так хочеться ну то мусить виїхати на окремий Острів, Не знаю на Кріт на острів Лесбос або ще на якийсь небуть острів де нікого немає або там де є люди такої самої думки Або поглядів, і нехай разом живуть з тими брудними чоботами в хаті Аж поки не за пливуть брудом по шию.

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.