Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Житомирська міська рада закликає посилити заходи протиепідемічної безпеки для релігійних громад
20:49 Четвер 0 682
12-03-2020, 20:49

Житомирська міська рада закликає посилити заходи протиепідемічної безпеки для релігійних громад

12 березня відбулася робоча нарада з представниками Ради Християнських Церков міст Житомира та Житомирської області. У ході зустрічі присутніх ознайомили з рішенням виконавчого комітету Житомирської міської ради від 11.03.2020 року № 295 щодо протиепідемічних заходів та обмежень з метою запобігання розповсюдженню СОVID-19, зокрема введення обмеження на проведення масових заходів в період з 12 березня 2020 року по 03 квітня 2020 року.Результатом наради стали спільно напрацьовані рекомендації щодо протиепідемічних заходів та обмежень у релігійних громадах під час проведення богослужінь та інших релігійних обрядів.Зокрема, наголошено на необхідності проведення дезінфекції у храмах, можливості звершувати молитву у домашніх умовах, запровадити шанування святинь поклонінням, без цілування.

Вцілому, було затверджено наступні рекомендації під час богослужінь та інших заходів, організованих релігійними організаціями:
рекомендуємо священнослужителям та прихожанам з підвищеною увагою ставитися до особистої гігієни, використовувати ефективні засоби дезінфекції. У разі виявлення ознак хвороби або наявності обґрунтованої підстави вважати себе належними до групи ризику (перебування у приміщенні чи в контакті з особою, яка має ознаки хвороби, недавнє перебування у місцях, де хвороба значно поширилася) слід залишатися вдома, обмежити спілкування, щоб не наражати на небезпеку оточуючих, звернутися до лікарів та виконувати їхні вказівки;
посилити заходи протиепідемічної безпеки у храмах, використовувати засоби дезінфекції, зокрема для ікон та інших святинь;
рекомендуємо шанування святинь проводити поклонінням/поклоном перед ними, без цілування;
рекомендуємо в особистих вітаннях, виявах пошани між членами Церкви та благословення уникати цілування та дотиків;
рекомендуємо збільшити чисельність богослужінь для недопущення зібрань за участі понад 60 осіб;
закликаємо по можливості молитви звершувати у домашніх умовах;
на період проведення протиепідемічних заходів закрити недільні школи при релігійних організаціях;

Рекомендуємо після богослужінь проводити роз’яснювальну роботу з прихожанами стосовно заходів безпеки, що запроваджені у Житомирській міській ОТГ. Відповідні інформаційні матеріали будуть надані додатково.

Джерело: Житомирська міська рада
Новини з України 10:01 Понеділок 0 110 «Не нам, Боже, не нам, а Імені Твому слава...» – деканальна зустріч молоді в Червонограді В парафії Зіслання Святого Духа у Червонограді, 11 червня, вперше відбулася Деканальна зустріч молоді. Священики, сестри, семінаристи та молодь з Кам’янки-Бузької, Нового Яричева, Старої Скваряви, Жовкви, Рави-Руської, Сокаля, Червонограда, гості зі Львова та гурт ​​​​«S. Anto» зібралися в урочистість Пресвятого Серця Ісусового, на драйвову молитву, щоб співом, словом та своєю присутністю величати Бога.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.