Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Березневий день зосередження духовенства Луцької дієцезії
11:20 Четвер 0 913
12-03-2020, 11:20

Березневий день зосередження духовенства Луцької дієцезії

10 березня 2020 року відбувся черговий, березневий день зосередження духовенства й богопосвячених осіб Луцької дієцезії на чолі з єпископом Віталієм Скомаровським.
Про це повідомляє Луцька дієцезія.

Цього разу для прибулих з різних куточків дієцезії священиків, монахів і монахинь гостинно відчинила двері парафія святого Йоана Непомука у місті Дубно, настоятелем якої є отець Ґжеґож Оважани.


Отець Радослав Ходаніцький ОFM з Ковеля під час конференції звернув увагу на деякі думки доктора теології о. Олександра Радецкі стосовно 4-х головних помилок душпастирів, які викликають спротив у вірян. Серед них – прив’язаність до влади, яка має виконуватись у Церкві в дусі служіння, безкорисливості й готовності жертвувати себе за овець. Наступне – заняття політикою, що відмежовує пастиря від інших, адже пресвітер має залишатися людиною для всіх у дусі братерства, а не однієї лише групи. Нелюдяність – ще одна помилка, коли пастирям бракує конкретних, звичайних людських рис. Четвертою помилкою є відкидання убогості, через що втрачається достовірність й апостольська результативність священика в очах як віруючих так і невіруючих. Найбільш трагічним і гідним кари виміром захланності священнослужителя стає матеріалізований, ба навіть споживацький підхід до релігійного служіння.


Пам’ятаймо, однак, як зауважив отець Радослав на закінчення, що відкриття нашої слабкості, браку святості – це великий шанс для навернення, якщо тільки нам вистачить смирення і послідовності у праці над собою.

Пізніше була можливість перебувати в присутності Ісуса у Пресвятих Дарах під час адорації, а також прийти до таїнства Покаяння.


Потім відбулося коротке обговорення актуальних справ дієцезії, а завершилася зустріч Святою Месою, яку очолив Його Преосвященство Віталій Скомаровський.


Під час проповіді, відгукуючись до Євангелія дня, де йшлося про недостойне служіння книжників та фарисеїв, єпископ зауважив, що для того, щоби Божий виноградник з Його веління завжди був доглянутий, а врожай зібраний, потрібно багато робітників, але слід теж замислитися не над їхньою кількістю, а добропорядністю, чесністю. Корисніше мати небагатьох здібних, аніж багато, але безчесних. Слід «приміряти» до себе те, що пропоную «одягти» людям. Нам необхідно свідчити. Адже ми – теж слуги, що готуємо Стіл Слова і Тіла Христового.


Після Святої Меси відбулося спілкування за смачним обідом. Щиро дякуємо отцю Ґжеґожу Оважани і його парафіянам за привітність та гостинність.
Новини з України 10:01 Понеділок 0 110 «Не нам, Боже, не нам, а Імені Твому слава...» – деканальна зустріч молоді в Червонограді В парафії Зіслання Святого Духа у Червонограді, 11 червня, вперше відбулася Деканальна зустріч молоді. Священики, сестри, семінаристи та молодь з Кам’янки-Бузької, Нового Яричева, Старої Скваряви, Жовкви, Рави-Руської, Сокаля, Червонограда, гості зі Львова та гурт ​​​​«S. Anto» зібралися в урочистість Пресвятого Серця Ісусового, на драйвову молитву, щоб співом, словом та своєю присутністю величати Бога.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.