Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 27 лютого, четвер
19:38 Середа 0 795
26-02-2020, 19:38

Літургія на кожен день, 27 лютого, четвер

(фіол) Четвер після Попільної Середи
Євангеліє показує досить реалістично майбутнє Ісуса. Завдання спасіння людини буде підпорядковане стражданню, відкиненню і смерті Ісуса на хресті. Поряд з проголошенням правди про Боже Царство, про милосердя і доброту Бога, Ісус говорить також про себе, про своє майбутнє. Все це продиктовано турботою Бога про людину. Так зуміє чинити лише той, хто насправді любить.

АНТИФОН НА ВХІД
Я ж візву до Бога, і Господь мене врятує. Він визволить у мирі мою душу від тих, * що на мене роблять засідки. * Залиши на Господа твою турботу, * і Він тебе підтримає.

КОЛЕКТА
Всемогутній Боже, випереджай своїм натхненням наші вчинки та супроводжуй їх своєю допомогою, † щоб кожне наше діяння від Тебе починалося * і в Тобі  знаходило довершення. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Втор 30, 15-20
Читання з Книги Второзаконня
Мойсей промовив до народу: «Гляди, сьогодні Я поставив перед твоїм обличчям життя й добро, смерть і зло! Як слухатимеш заповіді Господа, Бога твого, яку Я заповідаю тобі нині, – щоб любити Господа, Бога твого, ходити Його дорогами та додержуватися Його заповідей, установ і рішень, – то житимеш; і Господь, Бог твій, розмножить і поблагословить тебе на землі, яку йдеш зайняти. Коли ж твоє серце відвернеться, і ти не слухатимеш, і даси себе звести і станеш припадати лицем до землі перед іншими богами та служити їм, то заявляю вам сьогодні, що загинете напевно; не довго житимете на землі, куди ти, перейшовши Йордан, простуєш, щоб її зайняти. Я кличу сьогодні проти вас на свідків небо й землю, що життя і смерть поставив Я перед тобою, благословення і прокляття. Тож вибирай життя, щоб ти жив і потомство твоє, любив Господа, Бога твого, слухався Його голосу та припав до Нього; бо в цьому твоє життя і довгі дні твої, щоб тобі жити на землі, яку Господь, твій Бог, клявся дати твоїм батькам: Авраамові, Ісаакові та Якову». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ  ПСАЛОМ
Пс 1, 1-2. 3.4 і 6
Благословенний, хто довіривсь Богу.
Блаженний чоловік, який не ходить за радою безбожних, *
не стає на дорогу грішних †
і в згромадженні насмішників не засідає,
але в законі Господньому його бажання; *
і він роздумує день і ніч над Його законом.
Він буде, як дерево, †
посаджене над водними потоками, *
яке дасть свій плід у свою пору,
і листя його не зів’яне, *
і все, що він учинить, буде вдалим.
Не так безбожні, не так! *
Вони – мов полова, яку вітер розвіває.
Адже Господь знає праведних дорогу, *
а дорога безбожних загине.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мт 4, 17
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Покайтеся, – Господь говорить, –
бо наблизилось Царство Небесне!

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 9, 22-25
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Синові Людському потрібно буде багато постраждати, і буде відкинений старшими, первосвящениками й книжниками, і буде вбитий, і воскресне третього дня». А до всіх Він промовив: «Коли хто хоче йти за Мною, нехай зречеться самого себе, бере свій хрест щоденно й іде слідом за Мною. Бо хто хоче душу свою спасти, той погубить її, а хто погубить душу свою заради Мене, той спасе її. Бо яка ж користь людині, коли придбає весь світ, а себе саму погубить або завдасть собі шкоди?» Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Союз, який заключив Господь із Мойсеєм та вибраним народом, Христос укріпив своєю смертю та Воскресінням і поширив на все людство; просімо Господа, щоб ми, померлі для гріха, могли з Ним воскреснути у славі.
1. Молімося за Святішого Отця, єпископів та священиків, щоб своєю працею вони зміцнювали наш союз, укладений із Богом.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоб вона завжди була вірною Христу.
3. Молімося за всіх хворих, щоб їхня участь у стражданнях Ісуса приносила людству плоди спасіння.
4. Молімося за чернечі ордени, що опікуються хворими та покинутими, щоб не бракувало покликань до жертовного служіння потребуючим.
5. Молімося за всіх вірних померлих, щоб завдяки Божому милосердю вони осягнули вічне щастя у Небесному Царстві.
6. Молімося за всіх нас, зібраних у цьому храмі, щоб ми з упованням на Боже Провидіння несли наш життєвий хрест.
Боже, наш Отче, Ти послав свого Сина, щоб Він своєю смертю і Воскресінням укріпив союз із людьми, вислухай наші прохання і допоможи нам дотримуватись Твоїх заповідей. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, поглянь милостиво на дари, які  ми складаємо на Твоєму вівтарі , † щоб вони, приносячи нам прощення, * спричинилися до слави Твого Імені. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Великий Піст № 7-10.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Серце чисте створи мені , о Боже, * і дух потужний віднови в нутрі  моїм. (Пс 51 (50), 12)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Отримавши благословення небесного дару, смиренно просимо Тебе, Всемогутній Боже, * щоб він приносив нам прощення і давав спасіння. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Для довільного використання
Всемогутній Боже, Ти дав пізнати своєму народові шляхи вічного життя; * приведи ними всіх нас до себе – невичерпного Світла. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.