Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Чому Німецька синодальна дорога суперечить вченню Церкви?
18:12 Четвер 0 1 365
6-02-2020, 18:12

Чому Німецька синодальна дорога суперечить вченню Церкви?

Пояснювальна записка єпископа Радослава Змітровича ОМІ, Голови Комісії у справах сім'ї при Конференції єпископату щодо "Синодального шляху" в Німеччині.   
«Синодальний шлях», спільний проєкт єпископів і мирян, офіційно розпочався в першу Неділю Адвенту 2019 символічним запаленням свічок у багатьох храмах Німеччини. Про необхідність цієї ініціативи вирішила Конференція Німецьких Єпископів в березні 2019 року.

Відкриваючи «Синодальний Шлях», очільник Німецького Єпископату, кардинал Рейнхард Маркс разом з головою Центрального Комітету Католиків Німеччини (ZdK) Томасом Стенбергом у спільному посланні, розісланому до всіх парафій Німеччини, закликали католиків Німеччини до відкритої дискусії на тему майбутнього Церкви: «Запрошуємо також тих з Вас, які переживають труднощі з вірою і з Церквою, тих, котрі втратили довіру, і які знаходяться на шляху пошуків. Запрошуємо вирушити синодальним шляхом у свободу і різноманіття».

У зв’язку з початком вищезгаданого проєкту, було приготовлено чотири робочі документи, які стосуються влади і її розподілу, сексуальної моральності, форми священицького життя, а також ролі жінок в церковному й адміністративному служінні. Перша тема стосується певної напруги між навчанням і практикою Церкви, а також «між способом звершення влади в Церкві і стандартами плюралістичного суспільства в демократичній державі права». Форум на тему сексуальної моральності мав би віднестися до різниць між навчанням Церкви і практикою у цій царині.

В листі з 4 вересня 2019 року, адресованого до кардинала Рейнхарда Маркса, Префект Конгрегації у справах Єпископів, кардинал Марк Уелле ствердив, що плани Синодальної Асамблеї мають бути згідними з вказівками папи Франциска, виданими 29 червня 2019 року, в яких сказано, що синод в Німеччині не може змінювати навчання чи дисципліну Вселенської Церкви. До листа кардинала Уелле була додана правна оцінка синодального статуту, підписана очільником Папської Ради у справах інтерпретації текстів Права архієпископом Філіппо Іанонеґо. Документ звертає увагу на те, що плани німецьких єпископів порушують канонічні норми і в своїй суті направлені до змін загальних норм і церковної доктрини. Коментуючи чотири ключові теми синоду, архієпископ Іанноне зауважив, що вони «стосуються не лише Церкви в Німеччині, але і всієї Вселенської Церкви, а тому, окрім невеличких винятків, не можуть бути предметом засідань і рішень локальної Церкви без порушення того, що уже виразив Святіший Отець у своєму листі».

Перші акорди Синодального шляху не можуть не занепокоїти. В прес-релізі Архієпископа Гайнера Коха (№205) на тему «Сексуальність людини» сказано: «Необхідна ґрунтовна дискусія, підкріплена гуманітарними науками та теологією. Комісія з питань шлюбу та сім’ї Конференції єпископів Німеччини провела консультацію спеціалістів на тему «Сексуальність людини: як вести науково-теологічну дискусію і церковне оцінювання» 4 грудня 2019 р. у Берліні.

Голова Комісії у справах душпастирства родин, архієпископ Гайнер Кох, підкреслив, що Синодальний шлях повинен розпочатися без упереджень і без попередньо усталених позицій, і в жодному разі не можна оминати науки. Панує згода в тому, що людська сексуальність огортає вимір статевого потягу, репродукції і відносин. А також, що сексуальні преференції людини виражаються в період дозрівання і закладають гетеросексуальну або гомосексуальну орієнтацію. Обидві належать до нормальних форм сексуальних предиспозицій, які не можуть або не повинні змінюватися при допомозі якоїсь специфічної соціалізації. В роздумах Церкви це означає, що потрібно відкинути будь-які форми дискримінації гомосексуальних осіб, оскільки від давнього часу цього вимагає учительський уряд, а папа Франциск виразно це підкреслив у пост-синодальному посланні Amoris laetitia. Залишається контроверсійним питання, чи заборона гомосексуальних практик, якої дотримувався Вчительський Уряд Церкви, може бути погоджена з сучасною епохою, а також питання про допустимість застосування штучних засобів контрацепції в подружжі і в поза подружніх зв’язках».

Вищезгадані висновки німецької Комісії були опубліковані в інтернет ресурсах Німеччини, а також потрапили до деяких українських медій, що спричинило багато сум’яття в серцях наших вірян. У зв’язку з цим Комісія у справах душпастирства родин при Конференції Єпископів Римсько – Католицької Церкви в Україні, йдучи по лінії листа кардинала Марка Уелле, звернулася до Комісії у справах душпастирства родин Єпископату Німеччини та виразила своє занепокоєння згаданим фактом. Лист Комісії написаний в дусі братерської любові, але одночасно братнього напоумлення і заохотою дотримуватися Істини об’явленої на сторінках Святого Писання, вірно утриваленій в творах Отців Церкви та в документах Учительського Уряду Церкви. В Листі підкреслено незмінність Навчання Церкви, а також німецькій Комісії було запропоновано науковий аналіз, спеціально підготовлений експертами у цій царині.

Більше на тему самого Листа можна прочитати в інтерв’ю з Єпископом Радославом Змітровичем, Головою Комісії у справах душпастирства родин при Конференції Єпископату України.

+ єпископ Радослав Змітрович

Джерело: rodyna.org.ua
Новини з України 10:01 Неділя 0 178 Босі кармеліти: річниця реформи Ордену та реколекції делегатури в Україні 28 листопада кожного року босі кармеліти відзначають річницю заснування першого монастиря, де брати жили згідно з відновленим стилем монашого життя, яким надихнула їх свята Тереза від Ісуса. Інакше кажучи, це річниця реформи босих кармелітів. У монашому житті прийнято звертатися до своїх джерел. Із самого початку існування кожної спільноти богопосвячених осіб Святий Дух записав ніби генетичний код даної чернечої родини.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.