Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Очільник ватиканської дипломатії про завдання міжнародної діяльності Церкви
13:02 П'ятниця 0 559
10-01-2020, 13:02

Очільник ватиканської дипломатії про завдання міжнародної діяльності Церкви

Архієпископ Пол Річард Ґаллаґер, що очолює відділ Державного Секретаріату Святого Престолу, відповідальний за стосунки з державами, виступив під час заходів, приурочених до 50-річчя присутності Святого Престолу в Раді Європи.
Про це повідомляє Vatican News.

Європейська конвенція про права людини – це «справжній наріжний камінь для захисту осіб від будь-якого зазіхання на права людини», завдяки якому «сформувалася певна європейська ідентичність, що ґрунтується на спільних цінностях, які виходять за межі культурних відмінностей». На цьому наголосив архієпископ Пол Річард Ґаллаґер, Секретар, відповідальний за стосунки Святого Престолу з державами, доповідаючи під час конференції на Богословському факультеті Страсбурга, організованої в рамках заходів з відзначення 50-річчя присутності Святого Престолу в Раді Європи та 70-річчя підписання членами Ради Європи «Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод».

Церковне бачення Європи

«Яким є бачення сучасної Європи?» – такою була тема конференції, під час якої очільник ватиканської дипломатії звернув увагу на те, що не всі країни мають однакову ідею про Європу, й тому спробував запропонувати європейську візію, що «не ігнорує своїх підвалин та свого християнського коріння», що може стати джерелом ідей не лише для католиків чи християн, але для «кожної людини доброї волі».

Покликаючись на Папу Франциска, який 2014 року відвідав штаб-квартиру Ради Європи в Страсбурзі, архієпископ Ґаллаґер підкреслив роль інституції в питаннях, які стосуються захисту людського життя, підкреслюючи позицію Святого Престолу, який підносить голос, коли «формулювання чи запропоновані ідеї виявляються суперечливими з його особливою природою чи з його особливими релігійними цілями, або тоді, коли вони протиставляються антропологічному баченню, що шанує гідність людської особи та її права, вписані в її природі». Йдеться про богословське в антропологічне бачення, в якому «права врівноважені відповідними обов’язками».

Культура й діалог

У послідовності з так званою «Декларацією Абу-Дабі» про загальнолюдське братерство, ватиканський дипломат підкреслив важливість спільного заанґажування в міжрелігійний діалог. За його словами, культури є «справжнім багатством людства», але їх необхідно «очищувати від викривлень, які, іноді, їм загрожують», таких як потурання беззаконню, нетерпимість чи дискримінація.

Архієпископ Ґаллаґар звернув увагу на те, що сьогодні ми є свідками поширення ідеї, згідно з якою «закон повинен визначати, що є моральним, замість того, щоб етика була натхненням для закону». В такому контексті християни відіграють центральну роль в гарантуванні того, щоб «фундамент моралі був вкорінений в об’єктивності природи, а не в суб’єктивності волі законодавця чи, що гірше, в мейнстрімі».

Будувати Європу разом

«Разом будувати Європу – 50 років Святого Престолу в Раді Європи». Під такою назвою від 7 до 9 січня в Страсбурзі відбувався міждисциплінарний конгрес, організований представництвом Святого Престолу при Раді Європи. П’ятдесят років тому, 7 березня 1970 року, Святому Престолу було погоджено статус спостерігача при Раді Європи. Таким чином були увінчані офіційні стосунки, що розвиваються від 1962 року.
Новини з Ватикану 16:01 Вівторок 0 97 Папа: Криза відкриває дорогу до майбутнього, яке визнає рівність Святіший Отець промовив до учасників 16-го Міжнародного безпекового форуму в Братиславі GLOBSEC, поділившись думками про те, якою має бути відповідь на виклики для безпеки, поставлені пандемією та її соціально-економічними наслідками.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.