Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 10 січня, п'ятниця
19:03 Четвер 0 694
9-01-2020, 19:03

Літургія на кожен день, 10 січня, п'ятниця

(біл) Будний день періоду Різдва Христового – п’ятниця після Богоявлення
Тут ми бачимо Ісуса, який розпочинає свою місію. Він це чинить у Назареті, місті, де Його всі знають. Христос приходить у Синагогу, місце, де побожний юдей особливим чином схиляється над Словом Бога, щоб у ньому побачити Божий план спасіння, записаний у минулому. І ось слово стає тілом. Людина, в якій кожна літера, кожна крапка Закону виконується, живе Слово стоїть в місці прославлення Слова. Сьогодні Євангеліє запрошує нас зустріти Христа у Слові.

АНТИФОН НА ВХІД
Він світить правим в темряві, як світло, * Господь добрий, і милосердний, і справедливий.

КОЛЕКТА
Всемогутній Боже, вчини, просимо, щоб явлене за проводом зірки РіздвоСпасителя світу * постійно відкривалось нашим серцям і в них зростало. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живеі царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Йн 4, 19 – 5, 4
Читання з Першого послання святого апостола Йоана.
Улюблені! Ми любимо Бога, бо Він перший полюбив нас. Якщо хто скаже: «Я люблю Бога!» – але ненавидить свого брата, той неправдомовець. Адже хто не любить свого брата, якого бачить, то як може він любити Бога, якого не бачить? І ми маємо від Нього цю заповідь, щоб той, хто любить Бога, любив і свого брата. Кожний, хто вірить, що Ісус – це Христос, той народився від Бога. І кожний, хто любить Бога, який народив, любить і Того, хто народився від Нього. З того дізнаємося, що ми любимо дітей Божих, коли любимо Бога та виконуємо Його заповіді. Бо це любов до Бога – дотримуватися Його заповідей! А Його заповіді не тяжкі. Адже кожний, хто народився від Бога, перемагає світ. А перемога, що перемогла світ, – це наша віра! Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 72, 1-2. 14 і 15бв. 17
Вклоняться Богу всі земні народи.
Боже, дай свій суд цареві, – *
і синові царя свою справедливість,
щоб він судив у справедливості народ Твій *
і судом – Твоїх убогих.
Він викупить їхні душі †
від несправедливості і здирства, – *
цінною буде кров їхня перед його обличчям.
І за нього постійно буде линути молитва, *
і весь день сходитиме на нього благословення.
Нехай благословиться його ім’я навіки, *
його ім’я перебуватиме, доки існує сонце.
В ньому будуть благословенні всі земні народи, – *
всі люди назвуть його блаженним.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 4, 18
Алілуя, алілуя, алілуя.
Господь послав Мене благовістити убогим,
проповідувати визволення полоненим.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 4, 14-22а
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус повернувся в силі Духа до Галілеї. Чутка про Нього розійшлася по всій околиці. І Він навчав у їхніх синагогах, а всі Його прославляли. І прибув Він у Назарет, де був вихований, увійшов за своєю звичкою в день суботній до синагоги та встав, щоби читати. І дали Йому книгу пророка Ісаї. І, розгорнувши книгу, Він знайшов місце, де булонаписано: «Дух Господній на Мені, тому що Він помазав Мене благовістити убогим, послав Мене проповідувати полоненим визволення, сліпим – прозріння, відпустити пригноблених на волю; звіщати рік Господній сприятливий!» Згорнувши книгу, Він віддав її слузі та й сів, а очі всіх у синагозі були зосереджені на Ньому. І Він почав говорити до них: «Сьогодні сповнилося це Писання у вухах ваших». Й усі засвідчували Йому та дивувались словам благодаті, які виходили з Його уст. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Просімо Христа– Месію, якого провіщали пророки і якого Бог Отець послав у світ – щоб Він обдарував нас своїм благословенням і вів нас безпечними шляхами:
1. Христе, Сину Божий, Ти став людиною з волі Отця, вчини, щоб Церква згідно з Твоєю волею була для всіх людей таїнством примирення з Богом.
2. Христе, Сину Діви Марії, укріпи своєю благодаттю Святішого Отця і вчини, щоб він відкрив для Тебе серця сучасних людей.
3. Христе, Царе миру, даруй сучасному світові свій мир і благословення.
4. Христе, посланий Отцем до дітей цієї землі, укріпи родини та подружжя у вірності, любові та взаємному служінні.
5. Христе, Сину Бога живого, обдаруй всіх померлих вірних вічним щастям на небесах.
6. Господи і наш Боже, підтримуй нас своєю милістю, щоб ми були для усіх людей живим образом Твого Євангелія.
Нехай нас кожної хвилини береже Твоя милість, Боже, щоб ми ніколи не відреклися від Тебе і вірно прямували Твоїми стежками. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Просимо, Господи: прийми милостиво дари свого люду, † і вчини, щоб він у небесному таїнстві отримав благодаті, * в які вірує усім серцем. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Різдво Господнє № 3-5 або на Богоявлення Господнє № 6

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Цим виявилась до нас любов Божа, * що Бог свого Єдинородного Сина послав у світ, * щоб ми жили через Нього.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти через участь у Твоєму таїнстві доторкаєшся до нас, † дією йогосили в наших серцях вчини так, * щоб, отримуючи Твій дар, ми одночасно ставали готовими його прийняти. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.