Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа призначив Ординарія Харківсько-Запорізького (оновлено)
13:05 Понеділок 3 2 757
6-01-2020, 13:05

Папа призначив Ординарія Харківсько-Запорізького (оновлено)

Четвертим єпископом церковної територіальної структури на сході України стане уродженець Хмельниччини о. Павло Гончарук, що має досвід харитативного та капеланського служіння.
Про це повідомляє Vatican News.

У понеділок, 6 січня 2020 року, у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив Єпископом Харківсько-Запорізької дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні отця Павла Гончарука з Кам’янець-Подільської дієцезії, дотеперішнього економа цієї дієцезії та директора дієцезіального відділення «Карітас-Спес».

Владика-номінат Павло Гончарук народився 1978 року в с. Корначівка Ярмолинецького району на Хмельниччині. Священичий вишкіл пройшов у Вищій Духовній Семінарії Святого Духа в Городку. Здобув ліценціат з канонічного права в Університеті Слуги Божого Стефана Вишинського в Варшаві (Польща).

Отримавши 22 червня 2002 року пресвітерське рукоположення, о. Павло виконував душпастирські служіння в Кам’янець-Подільській дієцезії. Від 2003 року очолює дієцезіальне відділення «Карітас-Спес», від 2005 по 2016 рік виконував служіння захисника подружнього вузла в дієцезіальному церковному трибуналі, а 2016 року призначений суддею в цьому трибуналі. Крім того, є дієцезіальним економом та військовим капеланом. Володіє українською, польською, російською, італійською та німецькою мовами.

Харківсько-Запорізька дієцезія

Харківсько-Запорізьку дієцезію Римсько-Католицької Церкви в Україні створив святий Папа Йоан Павло ІІ 2 травня 2002 року. Вона охоплює церковні структури у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Полтавській, Сумській і Харківській областях. Осідок став вакантним після того, як тодішній ординарій єпископ Станіслав Широкорадюк був призначений єпископом-коад’ютором Одесько-Сімферопольської дієцезії.

Свячення єпископа відбудуться 14 лютого у Харкові. Саме на цей день припадає свято святих Кирила і Мефодія, які є покровителями Харківсько-Запорізької дієцезії. Головний консекратор - архієпископ Клаудіо Ґуджеротті, Апостольський нунцій в Україні, співконсекратори - єпископ Станіслав Широкорадюк та єпископ Леон Дубравський.

3 комментарія
о. Ярослав Гіжицький
Додав о. Ярослав Гіжицький
6 січня 2020 16:44
Вишинський ще не святий, Отці! Ще станете на перешкоді до проголошення його блаженним. Прошу виправити. Він поки що Слуга Божий.
alina
Додав alina
6 січня 2020 17:10
Дякуємо, отче! Виправимо! 


о. Вадим Здоров
Додав о. Вадим Здоров
6 січня 2020 17:51
Може краще написати «Єпископ-номінант», а не «Владика» - це більше термін східних церков..
Новини з України 09:01 Понеділок 0 155 «Світ сьогодні потребує таких знаків близькості Бога» - вічні обіти сестри Марії, бенедиктинки У Солонському монастирі святого Йосифа біля Львова відбулись вперше вічні обіти сестри Марії, яка остаточно сказала Богові «Фіат». 24 липня 2021 року о 11.00 Святу Месу, під час якої сестра Марія, яка родом із Вінничини підтвердила своє рішення бути вірною своєму покликанню, очолив архієпископ Мечислав Мокшицький, Львівський у співслужінні зі священиками.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.