Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 19 грудня, четвер
19:11 Середа 0 770
18-12-2019, 19:11

Літургія на кожен день, 19 грудня, четвер

(фіол)
Останні кілька днів перед Різдвом Євангеліє представляє події, які передували приходу Сина Божого на світ. Сьогодні чуємо історію народження Ісусового предтечі Йоана Хрестителя. Основні події невипадково розгортаються у Єрусалимському Храмі, найсвятішому місці для кожного віруючого єврея. Ісус Христос є сповненням численних обітниць, які Бог давав Ізраїлеві. Він є метою, до якої прямувала вся історія Вибраного народу. Тому теж звістка про народження останнього пророка Старого Завіту пролунала саме тут.

АНТИФОН НА ВХІД
Той, який має надійти, не буде зволікати * і не буде більше страху на світі, * бо Він є нашим Спасителем.

КОЛЕКТА
Боже, Ти через народження від Пресвятої Діви благоволив явити світові блиск Твоєї слави; † вчини, просимо, щоб ми у непорушності віри вшановували таку велику тайну втілення * і святкували її у богобоязливій відданості. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Суд 13, 2-7. 24-25а
Читання з Книги Суддів.
Тими днями був один чоловік із Цори, з коліна Дана, на ім’я Маноах. Жінка його була неплідна й бездітна. Ангел Господній з’явився жінці й сказав їй: «Оце ти неплідна й не маєш дітей, але ти зачнеш і породиш сина. Але тепер остерігайся, не пий ні вина, ні п’янкого напою, і не їж нічого нечистого. Бо оце зачнеш і породиш сина; та щоб бритва не торкалась його голови, бо хлопчина цей від материнської утроби буде Божим назіреєм, і він почне визволяти Ізраїля з рук філістимлян». Пішла жінка та й оповіла своєму чоловікові: «При- йшов до мене чоловік Божий. Вигляд його був немов вигляд ангела Божого, вельми величний. Я й не питала його, звідки він, та й імені свого він не звістив мені. І промовив він до мене: “Оце зачнеш і породиш сина; тож тепер не пий ні вина, ні п’янкого напою, й не їж нічого нечистого, бо хлопець буде посвячений Богові від материн- ської утроби аж до дня своєї смерті”». І породила жінка сина й дала йому ім’я: Самсон. Росло хлоп’я, й Господь благословив його. І дух Господній почав діяти в ньому. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 71, 3-4а. 5-6аб. 15аб і 17
Про Твою велич буду я співати.
Будь для мене Скелею притулку, *
в якій завжди я міг би заховатись;
Ти наказав мене спасти, †
бо Ти – моя Скеля і моя сила. *
Боже мій, з рук грішника мене визволь.
Адже Ти, Господи – моя надія, *
Господь, моє уповання від юності моєї.
Від лона я на Тебе покладався, *
Ти вивів мене з утроби матері моєї.
Мої уста про Твою праведність будуть сповіщати, *
увесь день – про Твоє спасіння;
Боже, Ти мене навчив ще за юності моєї, *
і я досі розповідаю про Твої чуда.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Алілуя, алілуя, алілуя.
О Кореню Єссея, який возносишся як знак для народів,
прийди, щоб нас звільнити, прийди без зволікання.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 1, 5-25
† Читання святого Євангелія від Луки.
За днів І рода, царя Юдеї, був один священик на ім’я Захарія, з денної черги Авії, та його жінка з дочок Аарона, а ім’я її – Єлизавета. Вони обоє були праведні перед Богом, ходячи непорочно у всіх Господніх заповідях і наказах. Та не мали вони  дитини, бо Єлизавета була неплідна, й обоє постаріли в днях свої х. І сталося, що, коли він за порядком своєї черги виконував священицьке служіння перед Богом, за звичаєм священства випав йому жереб, щоб кадити, увійшовши до Господнього храму. А весь натовп у годину кадіння молився знадвору. І з’явився йому Господній ан- гел, який стояв праворуч кадильного жертовника. Захарія, коли побачив, здригнувся, і страх напав на нього. Та ангел промовив до нього: «Не бійся, Захаріє, тому що молитва твоя вислухана, і твоя дружина Єлизавета народить тобі сина, і назвеш його іменем – Йоан. І буде тобі радість та ликування, і багато хто зрадіє з його народження. Бо він буде великий перед обличчям Господа; і ані вина, ані п’янкого напою не питиме; і буде наповнений Ду- хом Святим ще з утроби своє ї матері. І багатьох синів Ізра їля він наверне до Господа Бога ї хнього; і він ітиме раніше перед Його обличчям у дусі та силі Іллі, щоб навернути серця батьків до дітей, а непокірних – до розважливості праведних, щоби приготувати Господу готовий народ». І промовив Захарія до ангела: «З чого я про це дізнаюся? Адже я старий, та й дружина моя постаріла в днях свої х». У відповідь ангел сказав йому: «Я Гавриї л, – той, хто стої ть перед обличчям Бога; мене послано говорити з тобою і благовістити тобі це. І ось ти будеш німим і не зможеш говорити аж до того дня, поки це збудеться, за те, що ти не повірив мої м словам, які сповняться свого часу!» Народ чекав на Захарію і дивувався, чому він затримувався в храмі. Коли він вийшов, то не міг говорити до них, і вони зрозуміли, що він бачив видіння в храмі, а він давав їм знаки й залишався німим. І коли виповнилися дні його священнослужіння, він пішов до свого дому. А після тих днів його дружина Єлизавета зачала й таї лася п’ять місяців, кажучи: «Так мені вчинив Господь у дні, в яких зглянувся, щоби зняти мою ганьбу між людьми». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Просімо нашого небесного Отця з довірою:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб його діяльність відкрила перед Христом кордони держав, які ут­руднюють проповідування християнства.
2. Молімося за батьків, щоб вони приготували серця своїх дітей до зустрічі з Христом під час Різдвяних свят.
3. Молімося за керівників держав, щоб вони дбали про моральне благо і духовний поступ своїх громадян.
4. Молімося за ненароджених дітей, щоб їм також дозволили радіти даром життя.
5. Молімося за наших померлих родичів і близьких, щоб Боже милосердя очистило їх від гріхів.
6. Молімося за нас, зібраних навколо Твого вівтаря, щоб ми нашою працею, молитвою і братерською любов’ю приготували Христу дорогу до людських сердець.
Боже, наш Отче, Ти обрав святого Йоана Хрестителя Предте­чею, який приготував Твоєму Синові дорогу на землі; благо­воли вислухати наші смиренні молитви і зміцни нашу волю у жертов- ному служінні Тобі всюди, куди нас покличе Твоє Провидіння. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: поглянь милостиво на дари, які ми складаємо на Твоїх вівтарях, † щоб те, що принесене нашою слабкістю * було освя- чене Твоєю силою. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Адвент № 2

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Відвідає нас Схід з висоти, * щоб наші ноги спрямувати на дорогу миру.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, дякуючи за уділені нам дари, просимо Тебе: † благоволи збудити в нас прагнення того, чим незабаром ми маємо бути наділені, * щоб ми очікували славного Різдва нашого Спасителя з очищеними душами. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.