Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 22 липня, понеділок
17:35 Неділя 0 1 000
21-07-2019, 17:35

Літургія на кожен день, 22 липня, понеділок

Навіть для тієї, котра настільки любила Господа, воскресіння перевищувало межі розуму і уяви. Вона витримала під хрестом до кінця, але віра опустила руки. Вона не впізнає Його, розмовляючи з Ним! Лише тоді, коли Ісус вимовляє її ім‘я, вона впізнає Його. І сьогодні подібне трапляється. Ті, котрі цього досвідчили, також говорять: «ми зустріли Господа».
Св. МАРІЇ МАГДАЛИНИ (біл) Свято
Марія з Магдали належала до групи жінок, котрі супроводжували Христа у Його подорожах Палестиною, даючи Йому в користування своє майно. Коли учні залишили свого Учителя, вона стояла під хрестом разом з Пресвятою Дівою Марією і св. Йоаном. На світанку Великодня їй першій об’явився воскреслий Ісус і наказав розповісти апостолам про Його Воскресіння.


АНТИФОН НА ВХІД
Сказав Господь Марії Магдалині: * “Йди до Моїх братів і повідай їм: * Іду Я до Отця Мого й Отця вашого, до Бога Мого й Бога вашого.” (Йн 20, 17)

Мовиться “Слава во вишніх”

КОЛЕКТА
Боже, Твій Єдинородний Син вибрав Марі ю Магдалину першою провісницею великодньої радості; † вчини, щоб ми за її заступництвом і прикладом проголошували Воскреслого Христа * і оглядали Його у Твоїй славі. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Пісн 3, 1-4а
Читання з Книги Пісні Пісень.
Так сказала наречена: «На моїм ліжку вночі шукала я того, кого серце моє любить. Шукала – не знайшла його. Встану, обійду навколо місто. По вулицях та по майданах шукатиму я того, кого серце моє любить. Шукала – не знайшла я його. Сторожа мене зустріла, що ходить круг міста. “Чи бачили ви того, кого серце моє любить?” Ледве повз них пройшла я і знайшла того, кого любить моє серце».  Слово Боже.

ПСАЛОМ РЕСПОНСОРІЙНИЙ
Пс 63, 2. 3-4. 5-6. 8-9
До Тебе, Боже, душа моя прагне.
Боже, Ти мій Бог, Тебе я шукаю від світанку. *
До Тебе прагне моя душа,
За Тобою тужить моє тіло *
в цій пустинній, спраглій і безводній землі.
Так я виглядав Тебе у святині, *
щоби побачити Твою силу і Твою славу!
Бо Твоя милість краща за життя. *
Мої уста Тебе величатимуть.
Так буду прославляти Тебе у своєму житті; *
в Ім’я Твоє підноситиму свої руки.
Хай наповниться моя душа, немов би жиром і ситістю, *
і радісними окликами висловлюватимуть хвалу мої уста.
Адже Ти прийшов мені на допомогу, *
і я радітиму під захистом Твоїх крил.
Моя душа приліпилася до Тебе, *
мене підтримала Твоя правиця.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Лк 8, 15
Алілуя, алілуя, алілуя.
Скажи нам, Маріє, що Ти бачила в дорозі?
Я бачила гріб Господа живого, я бачила славу воскреслого Христа.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 20, 1. 11-18
† Читання святого Євангелія від Йоана

Першого дня тижня Марі я Магдалина прийшла вдосвіта, як ще було темно, до гробниці й побачила, що камінь від гробниці відва- лений. Вона стояла надворі біля гробниці й плакала. Плачучи, нахилилася до гробниці й побачила двох ангелів, які  сиді ли в бі лому: один у головах, а один у ногах, де лежало ті ло Ісуса. Вони сказали їй: «Жі нко, чому ти плачеш?» Відповідає їм: «Тому що взяли мого Господа і не знаю, де поклали Його!» Сказавши це, вона обернулася назад і побачила Ісуса, який стояв, та не впізна- ла, що то Ісус. Каже їй Ісус: «Жі нко, чого ти плачеш? Кого шукаєш?» Вона, думаючи, що це садівник, каже йому: «Пане, якщо ти Його взяв, то скажи мені , де ти Його поклав; я заберу Його!» Каже їй Ісус: «Марі є!» Обернувшись, вона каже Йому єврейською мовою: «Раввунні !» – що означає: Вчителю! Каже їй Ісус: «Не доторкайся до Мене, бо Я ще не зійшов до Отця. Іди до Мої х браті в і скажи їм, що Я іду до Мого Отця і вашого Отця, до Мого Бога і вашого Бога!» Приходить Марія Магдалина і звіщає учням, що бачила Господа і що Він сказав їй це.  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Захоплюючись величчю милосердя Ісуса Христа, у день літур­гійного спомину святої Марії Магдалини, просімо Господа Бога:
1. Молімося за святу Церкву, щоб їй ніколи не бракувало свя­тих чоловіків і жінок, які б своїм життям свідчили світові про Господнє милосердя.
2. Молімося за керівників держав, щоб вони дбали про мир і намагалися усунути голод та бідність з обличчя землі.
3. Молімося за жінок, щоб по всьому світі вони завжди були взірцем морального ладу і релігійності.
4. Молімося за наших матерів, сестер, дружин, а також за мо­нахинь, котрі підтримують нас своєю працею і молитва­ми, щоб Господь обдарував їх своїми особливими благода­тями.
5. Молімося за померлих наших братів і сестер, щоб Господь уділив їм прощення і дав їм вічну славу.
6. Молімося за нас самих, щоб ми з Божою допомогою пе­ремагали свої гріховні вади і прагнули до святості.
Боже, Ти не бажаєш смерті грішника; допоможи нам, слаб­ким та непостійним, вірно виконувати Твої заповіді і всім своїм серцем та всією душею служити Тобі. Через Христа, Го­спода нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Всемогутній Боже, прийми дари, які ми принесли в день спомину святої Марі ї Магдалини, * послугу якої милостиво прийняв Твій Єдинородний Син. Котрий живе і царює навіки вічні.

Префація про святих № 35

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Любов до Христа спонукає нас, * щоб ті, що живуть, жили вже не для самих себе, * а для Того, хто за них умер і воскрес. (2 Кор 5, 14-15)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Боже, наш Отче, нехай прийняття Твого Таїнства розпалить в нас таку ж саму любов, * з якою Марія Магдалина перебувала біля Христа, свого Учителя. Котрий живе і царює навіки вічні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.