Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Еритрея: закриті всі католицькі медичні заклади
16:22 Середа 0 801
17-07-2019, 16:22

Еритрея: закриті всі католицькі медичні заклади

Еритрейський уряд конфіскував усі медичні заклади католицької Церкви.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Уряд Еритреї, держави в східній Африці, націоналізував усі лікарні, медичні центри та клініки, якими керувала католицька Церква. Приблизно 40 медичних закладів надавали медичну та санітарну допомогу всьому населенню, незалежно від етнічної чи релігійної приналежності, майже завжди забезпечуючи безкоштовні послуги. Щороку медичними послугами користувалось понад 200 тисяч осіб, насамперед, бідних та малозабезпечених громадян, а також розгорталась широка благодійна діяльність.

Наслідки закриття католицьких лікарень

Остання католицька лікарня була закрита 5 липня 2019 року, черниці, які там трудились, були примусово виведені силами охорони правопорядку, а двері запечатані. Конфіскації лікарень передували погрози та залякування. Одна з сестер сказала, що вона залишає лікарню «з розбитим серцем і такими діями завдано шкоди не релігійним організаціям, а звичайним людям, які опинились без необхідної медичної допомоги».

Благодійна діяльність не може бути заборонена

Секретаріат Католицької Церкви в Еритреї опублікував заяву, що закриття медичних закладів порушує релігійну свободу, яка гарантована та захищена законом. Про це не було попереджено заздалегідь і націоналізації не передував діалог з Католицькою Церквою. Порушено також право громадян користуватись медичними послугами. Єпископитакож вказують, що «світська» політична лінія не може бути приводом для заборони благодійної діяльності Церкви.

Міністерство охорони вказало, що конфіскація відповідає правилам, введеним 1995 року, що обмежують діяльність релігійних установ від шкіл до сільськогосподарських проектів, від лікарень до опіки за літніми людьми й була «звичайною адміністративною операцією». Слід згадати, що Еритрея досі не має Конституції, не проводились президентські вибори та реформа законодавства. .
Новини зі світу 15:01 Неділя 0 90 Єпископи ЄС: аборт не є дбанням про репродуктивне здоров'я З огляду на заплановані в Європейському парламенті дебати щодо постанови про репродуктивне здоров’я, яка передбачає так зване «право на аборт», європейські єпископи нагадують про права ненародженої дитини та про право на свободу сумління.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.