Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 18 липня, четвер
17:52 Середа 0 829
17-07-2019, 17:52

Літургія на кожен день, 18 липня, четвер

(зел) Четвер ХV звичайного тижня
Лише три коротких речення промовляє Творець людини, Котрий надав їй форму у лоні матері і знає її до самої глибини. Ці речення несуть невидимий заряд надії і сили. Не йдеться про якусь суто психічну втіху. Йдеться про те, що ці слова, будучи прийнятими з вірою, повертають наново життя. Створюють те, про що говорять.
Або (біл) довільний спомин св. ЯДВІГИ
Дочка короля Угорщини і Польщі Людовика народилася у 1374 році. Після батька стала королевою Польщі і вийшла заміж за князя Литви Владислава Ягелло. Спричинилася до християнізації Литви. Була дуже щедрою для вбогих. Померла в Кракові 17 липня 1399 року.
Спільні Меси: про святих жінок


АНТИФОН НА ВХІД
Я в моїй правді Твоє лице побачу * і насичусь, коли явиться Твоя слава. (Пор. Пс 17 (16), 15)

КОЛЕКТА
Боже, Ти являєш тим, хто помиляється, світло Твоєї правди, щоб вони могли повернутися на дорогу праведності, † вчини, щоб ті, хто звуть себе християнами, відкинули усе, що суперечить гідності цього Імені, * і дбали про те, що з ним згідне. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, життя вірних і славо смиренних, Ти благоволив, щоб свята Ядвіга, королева, ревно поширювала віру і любов; † вчини за її заступництвом, * щоб ми стали апостолами правди і добра. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Вих 3, 13-20
Читання з Книги Вихід.
Тими днями Мойсей, вислухавши голос Господній з-посеред куща, сказав до Нього: «Як прийду ж оце я до синів Ізраїля і скажу до них: “Бог батьків ваших прислав мене до вас”, а вони запитають мене: “Як Йому на Ім’я?” – то що мені їм відповісти?» І промовив Бог до Мойсея: «Я Той, Хто Є». І додав: «Так промовиш до синів Ізраїля: “Я – Є” послав мене до вас». І сказав Бог знов до Мойсея: «Так промовиш до синів Ізраїля: Господь, Бог батьків ваших, Бог Авраама, Бог Ісаака і Бог Якова, послав мене до вас. Таке Моє Ім’я навіки і ним Мене згадуватимуть з роду в рід. Іди ж, збери старшин Ізраїля і промов до них: Господь, Бог батьків ваших, явився мені, – Бог Авраама, Ісаака і Якова, і сказав: “Я прийшов навідати вас і побачити все те, що коять вам в Єгипті; і постановив Я вивести вас з єгипет- ського бідування в землю ханаанян, хеттитів, аморіїв, перізіїв, хіввіїв й євусіїв, в землю, що тече молоком та медом”. І вони послухають голосу твого; і ввійдеш ти й старшини Ізраїля до царя єгипет- ського та скажеш до нього таке: “Господь, Бог євреїв, зустрів нас, тож підемо за три дні ходи в пустиню принести там жертву Господу, Богу нашому”. Я ж знаю, що єгипетський цар не дозволить вам вийти, хіба що буде примушений сильною рукою. Тоді Я простягну Мою руку й вдарю по Єгипту всіма Моїми чудесами, які творитиму посеред нього, і тоді він вас відпустить». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 105, 1 і 5. 8-9. 24-25. 26-27
Бог про завіт свій завжди пам’ятає.
Прославляйте Господа, кличте Його Ім’я, *
між народами про Його діла сповіщайте.
Пам’ятайте про Його дивовижні діла, які вчинив Він, *
вироки уст Його і Його чуда.
Він навіки заховав у пам’яті завіт свій, *
слово, яке заповів для тисячі родів:
те, що заповів Аврааму, *
і свою клятву Ісааку.
І Він дуже розмножив народ свій *
і зробив його за ворогів сильнішим.
А серце тих Він перемінив, щоби народ Його зненавиділи, *
щоби поводилися підступно з Його рабами.
Він послав Мойсея, раба свого, *
і Аарона, якого вибрав,
і ті зробили між ними свої великі знамення *
і чудеса у краї Хама.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 11, 28
Алілуя, алілуя, алілуя.
Прийдіть до Мене, всі струджені та обтяжені –
і Я дам вам відпочинок!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 11, 28-30

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус, відповідаючи, сказав: «Прийдіть до Мене всі струджені та обтяжені, – і Я дам вам відпочинок! Візьміть Моє ярмо на себе і навчіться від Мене, бо Я лагідний і покі рний серцем, – і знайдете відпочинок своїм душам. Адже Моє ярмо любе, і Мій тягар легкий».  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Христос закликає прийти до Нього зі своїми тягарями і проблемами, тож з упованням вознесімо до Нього наші щирі молитви:
1. Молімося за Святішого Отця, нехай Господь допомагає йому нести тягар відповідальності і благословить його труди на благо Церкви та людства.
2. Молімося за всіх, хто важко працює, щоб щоденна молитва і недільна Літургія зміцнювала їх духовно.
3. Молімося за важко хворих, щоб Господь полегшив їхні страждання і дарував їм радість духа.
4. Молімося за людей, які не вірять в Бога або мають сумніви у вірі, щоб вони щирим серцем шукали істину і, побачивши доброту нашого Господа, увірували всім серцем.
5. Молімося за померлих, щоб завдяки Божому милосердю вони змогли вічно радіти в Небесному Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми витривало несли тягарі нашого життя і допомагали ближнім у їхніх труднощах.
Господи Ісусе, під час свого земного життя Ти, хоча і був Богом, в поті чола заробляв свій хліб щоденний, укріпи нас, щоб ми вірно виконували свої щоденні обов’язки. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Поглянь, Господи, на дари Церкви, яка благає Тебе, † і переміни їх на духовну поживу для Твоїх вірних, * щоб вони, приймаючи її, зростали у святості. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Пташина знаходить собі  хатку, і ластівка собі  гніздечко, * куди кладе своїх писклят: * а я жертовники Твої, Господи сил, Царю мій і мій Боже! * Щасливі, що живуть у Твоїм домі; * вони пові ки Тебе хвалять. (Пор. Пс 84 (83), 4-5)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Поживлені Твоїми дарами, просимо Тебе, Господи, † щоб завдяки участі у цьому таїнстві * примножувалися в нас його спасенні плоди. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.