Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 24 квітня, середа
17:46 Вівторок 0 797
23-04-2019, 17:46

Літургія на кожен день, 24 квітня, середа

(біл) Середа у Великодній октаві
Як людина може переживати події смерті і воскресіння? У подорожі з Христом набуваємо досвіду, що Він справді величний Муж, пророчий, великий словом і ділом. Блаженна та людина, яка побачила в Христі безумовний авторитет, побачила Бога. А той, хто безумний і повільний серцем нехай відкриє очі.


АНТИФОН НА ВХІД
Прийдіть, благословенні Отця мого, * візьміть у спадщину Царство, * що було приготоване вам від створення світу. * Алілуя.

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА:
Боже, Ти щороку даєш нам переживати радість урочистості Господнього воскресіння, † вчини милостиво, щоб ми через свята, які  відзначаємо на землі , * дійшли до вічного щастя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 3, 1-10
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями Петро та Йоан підіймалися в храм о годині молитви – о дев’ятій. І був один чоловік, кульгавий від лона матері своєї; його приносили і садовили щодня перед воротами храму, котрі називали Гарними, аби просив милостиню в тих, хто входив до храму. Побачивши Петра і Йоана, які хотіли ввійти до храму, він просив, щоб дали йому милостиню. Петро разом з Йоаном поглянув на нього і сказав: «Подивися на нас!» Він пильно дивився на них, сподіваючись щось від них одержати. А Петро сказав: «Срібла й золота не маю, але що маю, те й даю тобі: в Ім’я Ісуса Христа Назарянина встань і ходи!» І, взявши його за праву руку, підвів його. Відразу ж зміцніли його стопи й суглоби. Підскочивши, він встав і почав ходити. Тож ввійшов з ними в храм, ходив і підскакував, хвалячи Бога. І весь народ побачив, як він ходив, підскакував і хвалив Бога. Коли ж дізналися, що це той, який сидів заради милостині біля Гарних воріт храму, переповнилися страхом і подивом від того, що з ним сталося.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 105, 1-2. 3-4. 6-7. 8-9
Шукайте Бога і знайдете радість.
Прославляйте Господа, Його Ім’я закликайте, *
між народами про Його діла сповіщайте.
Йому співайте, Йому грайте, *
роздумуйте про всі Його діла дивовижні.
Його святим Ім’ям хваліться; *
нехай веселиться серце тих, хто Господа шукає.
Шукайте Господа і Його сили, *
постійно шукайте Його обличчя.
Нащадки Авраама – Його слуги, *
сини Якова – Його обранці!
Він є Господом, нашим Богом, *
суди Його – на всю землю.
Він навіки заховав у пам’яті завіт свій, *
слово, яке заповів для тисячі родів:
завіт, який уклав з Авраамом, *
свою присягу Ісааку.
(Можна заспівати Пасхальну Секвенцію – стор. 128)

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пс 118, 24
Алілуя, алілуя, алілуя.
Це день, що його створив Господь:
радіймо і веселімось у ньому!

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 24, 13-35
† Читання святого Євангелія від Луки.

Ось двоє, з учнів Ісуса, того ж самого дня, першого в тижні, йшли до села, віддаленого на шістдесят стадій від Єрусалима, яке називалося Емаус; вони говорили між собою про все, що відбулося. І сталося, коли вони вели бесіду й обговорювали, сам Ісус, наблизившись, пішов разом з ними; очі ж їхні були стримувані, щоби Його не впізнали. Тож Він запитав їх: «Що це за розмови, які ви ведете між собою, йдучи дорогою?» Ті зупинилися, повні смутку. У відповідь один, на ім’я Клеопа, сказав Йому: «Ти хіба єдина захожа людина в Єрусалимі, яка не знає того, що сталося в ньому цими днями?» І запитав їх: «Що саме?» А вони сказали Йому: «Те, що сталося з Ісусом Назарянином, який був мужем пророком, сильним ділом і словом перед Богом і перед усім народом; і як видали Його первосвященики й наші старші на смертний присуд і розіп’яли Його. А ми сподівалися, що Він той, хто мав викупити Ізраїля. І до того всього, оце третій день, відколи те сталося. Та деякі наші жінки здивували нас: побувавши рано в гробниці й не знайшовши Його тіла, вони прийшли й розповіли, що бачили появу ангелів, які сповістили, що Він живий. Тоді пішли деякі з нас до гробу – і знайшли все, як говорили жінки; Його ж самого не побачили». Тоді Ісус сказав їм: «О нерозумні й повільні серцем, аби вірити в усе, що говорили пророки! Хіба не треба було Христові постраждати й увійти у свою славу?» І, почавши від Мойсея та від усіх пророків, Він пояснив їм в усіх Писаннях те, що стосувалося Його. І вони наблизилися до села, до якого йшли. А Він удавав, що йде далі. Та вони наполягли, кажучи: «Залишайся з нами, бо вечоріє, і день вже схилився». І Він увійшов, щоби залишитися з ними. І сталося, як сів Він за столом з ними, то, взявши хліб, промовив благословення і, розломивши, подавав їм; тут і відкрилися їхні очі, й вони впізнали Його. Та Він став невидимий для них. І сказали вони один одному: «Хіба не палало в нас наше серце, коли Він говорив нам у дорозі та коли відкривав нам Писання?» Тож вставши, тієї ж години вони повернулися до Єрусалима та знайшли зібраних Одинадцятьох і тих, які були з ними; вони говорили, що справді Господь воскрес і з’явився Симонові. І вони розповіли про те, що сталося в дорозі, та як вони розпізнали Його в ламанні хліба. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Під час свого земного життя Господь не лише проповідував, але й чудесами підтверджував свої  слова; просімо, щоб Він і сьогодні явив свою міць:
1. Молімося за Святішого Отця, який приділяє хворим таку велику увагу і оточує їх особливою опікою, щоб Господь укріпив його здоров’я і обдарував своїми благодатями.
2. Молімося за керівників держав, щоб вони піклувалися про матеріальний та духовний поступ їхніх країн.
3. Молімося за місіонерів, які займаються хворими, немічними, самотніми та голодними, щоб вони завжди мали достатньо засобів для допомоги всім потребуючим.
4. Молімося за хворих, щоб вони ніколи не були позбавлені турботи та любові з боку ближніх.
5. Молімося за померлих, щоб Господь простив їхні земні гріхи і дарував вічне життя на небесах.
6. Молімося за нас, присутніх тут, щоб ми, беручи участь у Пресвятій Євхаристії, заслужили на участь у небесній трапезі.

Господи Ісусе Христе, Ти супроводжуєш нас на дорогах життя, відкрий наші очі та серця, щоб ми могли бачити Тебе в навколишньому світі, в наших ближніх і в нашому сьогоденні. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ:
Просимо, Господи: прийми цю жертву відкуплення людини * і дай нам здоров’я душі  і тіла. Через Христа, Господа нашого.

Префація Великодня № 13

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Учні пізнали Господа Ісуса * при ламанні хлі ба. * Алілуя. (Лк 24, 35)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ:

Просимо Тебе, Боже: † нехай достойна участь у таїнстві Твого Сина * очистить нас від усієї давньої вини і перетворить нас у нове творіння. Через Христа, Господа нашого.
Ідіть, жертва звершена. Алілуя, алілуя.
Богу подяка. Алілуя, алілуя.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.