Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 15 лютого, п'ятниця
17:56 Четвер 0 895
14-02-2019, 17:56

Літургія на кожен день, 15 лютого, п'ятниця

(зел) П’ятниця V звичайного тижня
Щоб цілковито відчути Ісуса, ми повинні повністю на Нього відкритися. Ми щоденно потребуємо Ісусового “Еффата”, щоб наше життя ставало свідченням Божої любові та доброти. Не є повним свідченням лише слова про Бога, не є ним також виконання самих лише добрих вчинків. Вслуховуючись в сьогоднішнє Євангеліє, попросімо Ісуса про зцілення нашого слуху і мови, щоб вони служили лише тому, що гідне і справедливе.


АНТИФОН НА ВХІД
Ході  те, поклонімся і ниць припаді  м; * припадімо на коліна перед Господом, Творцем нашим! * Бо Він наш Бог.

КОЛЕКТА
Просимо, Господи: з батьківською добротою постійно піклуйся про свою родину, † а оскільки ми всю надію покладаємо на небесну благодать, * тримай нас завжди під Твоїм покровом. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Бут 3, 1-8
Читання з Книги Буття.
Змій був хитріший з усіх польових звірів, що їх сотворив Господь Бог. Він і сказав до жінки: «Чи справді Господь Бог велів вам не їсти ні з якого дерева, що в саду?» Жінка відповіла змієві: «Нам дозволено їсти плоди з дерев, що в саду. Тільки плід з дерева, що посеред саду, Бог наказав нам: “Не їжте його, ані не доторкайтесь, а то помрете”». І сказав змій до жінки: «Ні, напевно не помрете! Бо знає Бог, що коли скуштуєте його, то відкриються у вас очі, і ви станете, як Бог, який знає добро й зло». Тож побачила жінка, що дерево було добре для поживи й гарне для очей і приманювало, щоб усе знати; і взяла з нього плід та й скуштувала, й дала чоловікові, що був з нею, і він теж скуштував. Тоді відкрилися їм обом очі, й вони пізнали, що вони нагі; отож позшивали смоківне листя і поробили собі пояси. Але почули вони луну від Господа Бога, який ходив собі садом під час денної прохолоди, і сховався Адам із своєю жінкою від обличчя Господа Бога серед дерев саду. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 32, 1-2. 5. 6. 7
Прости, о Боже, всю мою провину.
Блаженні ті, кому прощено беззаконня *
і кому гріх покрито.
Блаженна людина, якій Господь переступу не порахує, *
і в чиєму дусі підступу немає.
Перед Тобою свій гріх я визнав *
і не приховав свого беззаконня,
а сказав: «У своїх переступах Господу я признаюсь». *
І Ти простив мого гріха безбожність.
За це буде молитися до Тебе всякий побожний *
у час відповідний,
тож навіть у велику повінь *
води не наблизяться до нього.
Ти для мене притулок, *
від утисків мене оберігаєш.
Радісними вигуками спасіння *
Ти мене огорнеш.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Діян 16, 14б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Господи, відкрий нам серце,
щоб ми сприйняли слово Твого Сина.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 7, 31-37
† Читання святого Євангелія від Марка.

Того часу, залишивши околиці Тира, Ісус знову прийшов через Сидон до Галілейського моря, у межі Десятимістя. І привели до Нього глухого й з невиразною мовою, і просили Його, щоби поклав на нього руку. Відвівши його вбік від натовпу, Він вложив свої пальці в його вуха і, плюнувши, доторкнувся до його язика, та піднявши погляд до неба, зітхнув і каже йому: «Еффатa !», тобто: «Відкрийся!» І враз відкрилися його вуха, і розв’язалися пута його язика, і він заговорив виразно. Ісус звелів їм, аби нікому про це не говорили. Та чим більше Він їм забороняв, тим більше вони розголошували. І надзвичайно дивувалися, кажучи: «Він добре все зробив: і глухим дає слух, і німим – мову». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Зі смиренням представмо Господу наші прохання, уповаючи, що Той, який повернув слух глухим і мову німим, почує наc:
1. Молімося за святу Церкву, щоб їй ніколи не бракувало свя­щеників, готових з радістю і любов’ю служити Богу й ближ­ньому.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб світ почув його закли­ки до навернення і вшанування людського життя.
3. Молімося за глухонімих, щоб суспільство опікувалося ни­ми і щоб вони могли пізнати вчення віри.
4. Молімося за людей, які зазнали чудотворної дії Божої бла­годаті, щоб не боялися свідчити про Божу любов своїм ближнім.
5. Молімося за померлих, щоб на порозі вічності їх зустріло безмежне Боже милосердя.
6. Молімося за нас самих, щоб кожне слово, яке виходить із наших уст, славило Бога і приносило радість та мир ближнім.

Господи, Ти промовив: “Просі ть і отримаєте”; вислухай наші смиренні молитви і благоволи їх виконати. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, наш Боже, Ти сотворив хліб і вино, щоб підтримувати наше слабке життя; * вчини, щоб вони стали для нас також таїнством вічного життя. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Хай славлять Господа за Його милість * і чудеса Його над людськими синами. * Бо Він наситив спраглу душу * і зголоднілу душу сповнив благом. (Пс 107 (106), 8-9)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти схотів нас вчинити сопричасниками одного хліба і однієї чаші, † просимо Тебе: дай нам жити так, щоб ми, з’єднані воєдино у Христі , * з радістю приносили плід заради спасіння світу. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.