Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа до хористів: Музика покликана сприяти активній участі вірних у молитві
15:24 Неділя 0 1 177
25-11-2018, 15:24

Папа до хористів: Музика покликана сприяти активній участі вірних у молитві

У суботу, 24 листопада 2018 року, 8 тисяч хористів і музикантів із усього світу зібралися в залі Павла VI, щоб зустрітися з Папою Франциском. Аудієнція відбулася в межах ІІІ Міжнародної зустрічі хористів, що тривала від 23 до 25 листопада.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

«Завдяки вашій присутності в цьому залі залунали музика і спів, які вийшли й поза ці стіни: ви розбудили Ватикан!» – цими словами Папа Франциск розпочав свою промову. Звертаючись до хористів, він згадав нещодавній Синод єпископів, присвячений молоді, де одною з тем була музика. Цитуючи Підсумковий документ Синоду, Папа підкреслив, що музика – це «середовище, в яке молодь постійно занурена», музика – це «культура і мова, що здатні викликати емоції й формувати ідентичність», а також цінний ресурс для душпастирської праці.

Музика – знаряддя для євангелізації

Церковний спів – «знаряддя для євангелізації», адже хористи стають «свідками глибини Божого слова, що торкається людського серця і сприяє служінню Святих Таїнств, особливо Пресвятої Євхаристії, дозволяючи відчути красу Небес». Папа закликав ніколи не зупинятися на шляху цього служіння, надзвичайно важливого для церковних спільнот. «У хвилини радості й смутку Церква покликана бути завжди поруч із людьми, аби супроводжувати їх у вірі», – наголосив він. Музика і спів роблять ці моменти унікальними, зберігаючи їх як цінний спогад.

Музична різноманітність зливається в одну молитву

Папа згадав про літургійне оновлення, яке започаткував Другий Ватиканський Собор: його Отці наполягали, що «музична традиція Церкви є безцінною спадщиною». Різноманітні музичні традиції церковних спільнот світу, вкорінені в народній культурі, дуже важливі. Люд Божий, за словами Його Святості, «вміє молитися і співати творчо». «Ці мелодії і співи, – додав він, – озвучують молитву, і так формується справжній міжнародний хор, який в унісон підносить до Отця молитву прослави».

Присутність на зустрічі хористів з різних країн вказує на вселенськість Церкви та її різноманітні традиції. «Ваш спів і ваша музика, особливо під час відправи Євхаристійного Богослужіння, вказують на те, що ми є єдиним Тілом і одноголосно співаємо нашу віру», – сказав Папа.

Сприяти активній участі вірних у молитві

Хористам необхідно старатися, щоб їхній спів сприяв активній участі вірних у молитві, й уникати спокуси заміняти собою весь літургійний збір, «позбавляючи Божий люд можливості співати разом і давати свідчення церковної та спільнотної молитви». «Мене часто засмучує, – поділився Його Святість, – коли під час деяких богослужінь хор дуже гарно співає, але люди не можуть співати з ним. Це дивно».

«Нехай музика буде знаряддям єдності, аби робити Євангеліє діяльним у сьогоднішньому світі через красу, яка зачаровує й допомагає вірити, звіряючись на Божу любов», – побажав на завершення Папа, уділяючи присутнім Апостольське благословення і ввіряючи їх опіці покровительки – святої Цецилії.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.