Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » Отці маріяни запрошують на спомин святого Антонія в Городку Хмельницької області
13:26 Вівторок 0 1 385
12-06-2018, 13:26

Отці маріяни запрошують на спомин святого Антонія в Городку Хмельницької області

Знаємо про чимало випадків зцілення від недуг та інші благодаті, які люди отримали після молитов перед чудотворною іконою святого Антонія, що зберігається в Городку Хмельницької області. Цього року отці маріяни запрошують усіх вірних зібратися довкола чудотворної ікони на спомин святого Антонія Падуанського. Головна Меса відбудеться 13 червня 2018 року о 12:00.
«Новини Хмельницького» нагадують, що ця ікона святого Антонія Падуанського відома близько 400 років. Спочатку вона містилася в Кам’янці-Подільському, у францисканському храмі, але татари, переконавшись у чудотворних властивостях ікони та злякавшись її сили, змусили її звідти забрати. Тому 1787 року ікону перевезли до Городка – відтоді святий Антоній став покровителем міста.

Коли в Городку було збудовано храм святого Станіслава, єпископа й мученика, чудотворний образ перенесли туди. Там він залишався аж до 1935 року, коли церкву знищила радянська влада. Відтоді ікону переховували місцеві мешканці. Як розповідали старожили, зображення святого Антонія з дитятком на руках церковний сторож вирізав із рами, обгорнув його навколо тіла та, під пильними поглядами енкавеесівців, виніс із храму.

Наприкінці сімдесятих – на початку вісімдесятих років, завдяки тодішньому настоятелю парафії отцю Владиславу Ванагсу, на місці каплиці збудували храм – перший за часів комуністичної влади в Україні. Образ святого Антонія переселився туди.

Перекази про чудотворність ікони люди передають від покоління до покоління. За часів Союзу в день святого Антонія до містечка з’їжджалися віряни з усіх республік – католики, православні, євреї, протестанти. Збереглася традиція збирати вірних і донині. Тепер на день святого Антонія до храму приходять численні мешканці міста, приїздить сила-силенна гостей. Святого Антонія прохають про зцілення від недуг, деколи смертельних.

«Якось одна жінка, яка приїхала до Городка з Тернопільщини, розповіла, що кілька років тому у неї була невиліковна хвороба суглобів, – розповідає отець Віктор Лутковський. – Люди порадили їй приїхати до Городка, помолитися святому Антонію. Після поїздки вона швидко одужала, тепер може вільно ходити. Відтоді жінка навідується сюди щороку. Ще один приклад. В однієї моєї знайомої дочка захворіла на рак – усі обстеження підтвердили діагноз. Потрібно було їхати до Києва й рятувати дівчину. Жінка прийшла до храму й попросила про молитву до святого Антонія за зцілення для дочки. Після того дівчина поїхала до лікарні й виявилося, що хвороба відступила, і це підтвердили обстеження. Крім того, є багато свідчень, що святий Антоній допомагає знайти втрачені цінності. Власне, таке диво сталось і з тодішнім настоятелем парафії отцем Владиславом Ванагсом. І ці дива – не якісь забобони чи чари, а справа віри в Господа. Про заступництво святого Антонія треба просити з чистою душею і великою вірою в Бога».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.