Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 10 травня, неділя
18:12 Субота 0 1 226
9-06-2018, 18:12

Літургія на кожен день, 10 травня, неділя

(зел) Х Неділя звичайного періоду
Книжники звинувачують Ісуса у тому, що Він виганяє бісів силою їхнього правителя, тобто  Вельзевула. Ісус за допомогою порівняння демонструє відсутність у їхніх закидах логіки. Він терпляче пояснив безглуздість думки, що хтось, хто має нечистого духа, може виганяти злих духів з інших. Драма книжників полягала в тому, що, хоча вони мали всі засоби пізнати правду, вони добровільно закривалися на прийняття істини. Ця наполеглива відмова від істини є блюз- нірством проти Святого Духа. Це єдиний гріх, який не можна пробачити. Але в наших силах запобігти цьому гріху, бо ми маємо до- статньо Божої благодаті.


АНТИФОН НА ВХІД
Господь – моє світло й моє спасіння: кого маю боятись? * Господь – мого життя твердиня: кого маю страхатись? * Напасники мої й мої  вороги, то вони спіткнуться й упадуть.

КОЛЕКТА
Боже, джерело всякого добра, вислухай наші смиренні благання † і вчини, щоб ми, натхнені Тобою, пізнавали те, що слушне, * і з Твоєю допомогою це виконували. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Бут 3, 9-15. 20
Читання з Книги Буття.
Коли Адам з’їв плід із забороненого дерева, Господь Бог покликав чоловіка і спитав його: «Де ти?» Той відповів: «Я чув твою луну у саді й злякався, бо я нагий, тож і сховався». Бог же сказав: «Хто тобі сказав, що ти нагий? Чи не їв ти з дерева, що я наказав тобі не їсти?» Адам відповів: «Жінка, яку Ти дав мені, щоб була зо мною, дала мені з дерева, і я їв». Тоді Господь Бог сказав до жінки: «Що ти це зробила?» Жінка відповіла: «Змій обманув мене, і я їла». Отож Господь Бог сказав до змія: «За те, що ти вчинив це, будь проклятий з-поміж усякої скотини та з-поміж усіх диких звірів. На череві твоїм будеш повзати і їстимеш порох по всі дні життя твого. Я покладу ворожнечу між тобою і жінкою і між твоїм потомством та її потомством. Воно розчавить тобі голову, а ти вжалиш його в п’яту». Тоді Адам дав своїй жінці ім’я Єва, бо вона була мати всіх живих. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 130, 1-2. 3-4. 5-6. 7-8
Тільки у Бога милість і спасіння.
З глибини я кличу, Господи, до Тебе. *
Господи, почуй мій голос.
Нехай Твої вуха будуть уважні *
до голосу мого благання.
Якщо, Господи, будеш зважати на беззаконня, *
то хто, Господи, встоїться?
Адже є прощення в Тебе, *
щоб мали страх перед Тобою.
Я чекав Господа, моя душа ждала, – *
я чекав на Його слово.
Моя душа на Господа чекає *
більше, ніж вартовий на ранок.
Більше, ніж вартовий на ранок, *
нехай на Господа надіється Ізраїль,
адже в Господа – милосердя, †
і велике визволення – в Нього. *
Він викупить Ізраїля від всякого його беззаконня.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
2 Кор 4, 13 — 5, 1
Читання з Другого послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Маючи ж той самий дух віри, згідно з написаним: «Увірував я, тому й говорив», – ми віримо, тому й говоримо. Оскільки знаємо, що Той, хто воскресив Господа Ісуса, і нас воскресить з Ісусом та поставить разом з вами. Адже все – для вас, щоби благодать, примножена багатьма, щедро принесла подяку для Божої слави. Тому ми не втрачаємо відваги. Хоч наша зовнішня людина зітліває, проте наша внутрішня людина оновлюється день у день. Адже наше тимчасове легке терпіння готує нам понад міру вічну славу, оскільки ми не дивимося на видиме, а на те, що невидиме, бо видиме – тимчасове, а невидиме – вічне. Адже ми знаємо, що коли наш намет земного дому буде зруйнований, то маємо будівлю від Бога: дім нерукотворний, вічний, на небесах. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 12, 31б-32
Алілуя, алілуя, алілуя.
Нині князь цього світу геть вигнаний буде.
І Я, коли буду піднятий від землі,
притягну всіх до себе!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 3, 20-35
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Ісус зі своїми учнями приходить додому; і знову збирається натовп, так що не мали вони змоги навіть хліба попоїсти. Коли Його рідні почули, то вийшли, щоби затримати Його, бо говорилося, що Він не в собі. А книжники, які спустилися з Єрусалима, казали, що Він має Вельзевула і що бісівським князем бісів виганяє. Покликавши їх до себе, Він промовляв їм у притчах: «Як може сатана сатану виганяти? І коли царство саме в собі поділиться, не зможе встояти те царство; і коли дім сам у собі поділиться, не зможе встояти той дім; і коли сатана повстав проти себе самого й поділився, не може він встояти, але йому настав кінець. Ніхто не може пограбувати майно сильного, вдершись до його дому, якщо спершу не зв’яже сильного, – і лише тоді пограбує його дім. Воістину кажу вам, що будуть прощені людським синам всі гріхи й бого- хульства, хоч скільки б вони не хулили, а хто буде зводити хулу на Святого Духа, той не матиме прощення довіку, а буде винний у вічному грісі». Адже вони казали: «Він має нечистого духа!» І прийшли Його мати та Його брати і, стоячи надворі, послали до Нього, кличучи Його. А довкола Нього сидів натовп. І говорять Йому: «Ось, Твоя мати, Твої брати і Твої сестри зовні шукають Тебе». А Він у відповідь їм каже: «Хто Моя мати та Мої брати?» І, поглянувши довкола себе на тих, які сиділи навкруги, каже: «Ось Моя мати та Мої брати! Адже хто виконує Божу волю, той Мені брат, і сестра, і мати». Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Господь, щоб запалити полум’ям віри серця вибраного наро­ду, являв різні знамення; просімо ж у Нього благодаті, щоб також і ми очима віри могли бачити Бога, присутнього в житті  кожного з нас:

1. Молімося за святу Господню Церкву, щоб для світу вона була знаком і доказом присутності в ній Божого животворящого Духа.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він, щедро наділений Божою благодаттю, колишніх неприятелів Церкви чинив вірними послідовниками Ісуса Христа.
3. Молімося за нашу молодь, щоб, зростаючи на славу Божу та радість людям, вона будувала майбутнє світу на скелі віри в спасенне Ім’я Ісуса Христа.
4. Молімося за людей, для котрих хлібом насущним є біль та терпіння, щоб Господь явив їм доброту і зіслав свою цілющу благодать.
5. Молімося за наших померлих братів і сестер, щоб на сло­во Господнє засяяв для них світанок воскресіння.
6. Молімося за нас самих, що іменуємо себе Христовими учнями, щоб наше християнство було не лише дотриман­ням вікової традиції предків, а життям вірою в Боже об’яв­лення.

Господи Христе, Ти бачиш, як нам важко покинути шляхи зла і навернутися всім серцем, вислухай наші молитви і прийди нам на допомогу. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, наш Отче, споглянь милостиво на наше служіння, † прийми дари, які  ми Тобі  приносимо, * і примнож нашу любов до Тебе. Через Христа, Господа нашого.

Префація  на Неділі звичайного періоду  № 20-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, моя скеле, моя твердине, * мій визвольнику, мій Боже, моя скеле, * що до неї прибігаю.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Милостивий Боже, нехай Твоя цілюща дія визволить нас від схильності до зла * і настановить на шлях праведності. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.