Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Вінниці пройшла велелюдна хода «На захист життя та сім’ї»
18:52 Середа 0 1 499
23-05-2018, 18:52

У Вінниці пройшла велелюдна хода «На захист життя та сім’ї»

У рамках всеукраїнської акції «Щаслива родина ‒ міцна Україна!» 20 травня  під акомпанемент духового оркестру центральною вулицею Вінниці Соборною пройшла хода «На захист життя та сім’ї». У ній взяло участь понад 5 тисяч вінничан, що представляли різні конфесії та громадські організації.  Учасники ходи вигукували: «Я ‒ за сім’ю!», «Природна родина ‒ здорова країна!», «Закон для родин, Україна ‒ для сімей!», «Діти мають право на тата й маму!», «Тато, мама, діти ‒ України квіти!»,

Про це повідомляє CREDO.

Ходу організували Управління у справах релігій і національностей при Вінницькій облдержорганізації, Рада Церков та релігійних організацій Вінницької області, Рада національно-культурних товариств Вінниччини, громадські організації «Час і життя», «CAMPUS-Ukraine» та інші.

«Мені надзвичайно приємно, ‒ сказав начальник облуправління у справах релігій та національностей Ігор Салецький, ‒ що ціла низка неурядових організацій ‒ громадських, релігійних, національно-культурних ‒ об’єднались і підтримали всеукраїнську акцію "Щаслива родина ‒ міцна Україна!", результатом чого стала  публічна хода й концерт на завершення заходу».

«Усі негаразди в суспільстві мають коріння в сім’ї. Тому наша мета ‒ привернути увагу влади і громадськості до проблем сім’ї. І, можливо, завдяки цій ході хтось поставить перед собою питання: яка моя сім’я? чи все я роблю, що повинен робити, для своїх дітей?», ‒ прокоментувала одна з організаторів ходи, директорка громадської організації «Час і життя» Альона Козак. «Усі ми виховувались у сім’ях, — додала до слів пані Альони співорганізаторка заходу Юлія Гнатюк ‒ тому нашим ідеалом є велика гарна українська сім’я».

Перед початком ходи відбувся концерт дитячого гурту «Ноїв Ковчег» з римсько-католицької парафії Матері Божої Ангельської. Діти співали пісні про сім’ю. Слова першої з них: «Один, один тато, одна, одна мама, одна, одна велика сім’я», ‒ говорять про те, якою повинна бути родина. Друга ж пісня, яка називається «Існую», нагадує про те, що людське життя починається не з моменту появи на світ, а з моменту зачаття.

«Я прийшов на цю ходу разом із дружиною й дитиною, ‒ сказав батько чотирьох дітей  Олег Килимчук, ‒ тому, що таким чином хочу допомогти моєму синові повірити в добро, повірити в любов, плодом якої стали мої діти. Тих цінностей, які ми показуємо людям, сучасний світ дуже потребує. Я ‒ корінний вінничанин, люблю своє місто і хочу, щоби його мешканці були щасливими. Щастя ‒ у виконанні волі Бога в житті людини й у житті сімейному. Тому людина не може коригувати на свій смак те, що встановлено Творцем одвіку. Оскільки мої діти шкільного віку, мене цікавить позиція наших освітян, тих, хто їх навчає. Уже помічаю речі, які мене непокоять. Тому й вийшов, щоби висловити таким чином свою громадянську позицію. А ще мені б дуже хотілося, щоби подібний захід не був останнім в нашому місті».

«Я прийшла сюди, ‒ сказала інша учасниця ходи, мати шістьох дітей, Олександра Гаврілова, ‒ тому що мені небайдужа доля моїх дітей, моїх майбутніх онуків і правнуків».

Відразу за духовим оркестром у голові колони йшли численні представники духовенства різних конфесій.

«Як батько, ‒ сказав протопресвітер Вінницького протопресвітерства Української Греко-Католицької Церкви о. Микола Дуркалець, ‒ я вважав необхідним показати своїм дітям, що сімейні цінності важливі не тільки для нас ‒ їх поділяє ще багато людей. Як громадянин, вважаю необхідним постійно говорити про те, що влада повинна ставити на перше місце ті цінності, які поділяє більшість людей».

«Важливо, ‒ сказав римсько-католицький священик, пресвітер місії «Ad gentes» у Вінниці о. В’ячеслав Бистрицький, ‒ що люди різних вірувань, різних поглядів зустрілись і показали яку вартість має сім’я. Це, здавалось би, речі самоочевидні, але сучасному світу потрібно постійно нагадувати, що сім’я, яка складається з батька, матері, дітей, є основою, базовою клітинкою, фундаментом суспільства. Сподіватимемось, що сьогоднішня хода й інші подібні заходи, матимуть вплив на рішення влади, які стосуються сім’ї».

Серед учасників публічної ходи були й семінаристи місійної семінарії «Redemptoris Mater» у Вінниці. «Інститут сім’ї встановлено Богом, Який створив чоловіка й жінку, і перше, що сказав їм — бути плідними і розмножуватись. ‒ сказав один з семінаристів, харків’янин Андрій Дурава. ‒ Взявши участь у сьогоднішньому заході, ми разом з усіма його учасниками, протиставляємось силам зла, які хочуть знищити сім’ю і, заразом, майбутнє України. Не буде сім’ї ‒ не будуть народжуватись діти, і нація припинить своє існування. І дуже б хотілося, щоби сьогоднішня хода стала нагадуванням батькам про те, що діти ‒ це Божий дар, а також про їх обов’язок передавати дітям моральні цінності. Тому я, як семінарист, дуже задоволений, що беру участь у цій ході».

На запитання про те, які наслідки можна очікувати від ходи, один із її організаторів Олександр Зайцев відповів: «Звичайно, будуть незадоволені. В коментарях до повідомлень про подібні заходи активніші зазвичай ті, хто критикують, ніж ті ‒ хто підтримують. Ми хотіли розбудити людей, консолідувати їх навколо захисту родинних цінностей і, сподіваємось, що резонанс серед громадськості буде. А це ‒ вже результат. А крім того, сьогоднішня хода в обласному центрі – це підтримка тим органам місцевого самоврядування ‒ районним, селищним ‒ які проголосували за звернення до Президента про захист традиційних цінностей».

Стандартне звинувачення  на адресу організаторів і учасників подібних заходів ‒ гомофобія. Чи справді, ті хто вийшов на ходу у Вінниці, керувались цим почуттям? Відповіддю на це питання можуть служити слова парафіянки римсько-католицької парафії Святого Духа, матері шістьох дітей Анни Вокалюк: «В мене немає ніяких злих почуттів до тих, хто мають гомосексуальні схильності, я їх не засуджую. Але я проти того, щоби їхні зв’язки були зрівняні в правах із традиційними сім’ями. Адже тоді, по-перше, це явище стане масовим, а по-друге ‒ є небезпека, що для того, щоб одностатеві пари могли мати дітей, яких самі не можуть народити, дітей почнуть вилучати зі звичайних сімей, щоби дати їм на виховання. Тому ми з чоловіком і взяли участь у цій ході, щоби це моє побоювання ніколи себе не виправдало». Захід завершився концертом, у якому виступили художні колективи національно-культурних товариств Вінниччини. 

Ігор Богомолов
фото: Віктор Залевський 

За темою:
Свято сім’ї у Львові
«Щаслива родина – тато, мама, дитина» – хода на захист традиційних сімейних цінностей у Житомирі
Долучайтеся до Всеукраїнської Ходи на захист прав дітей і сімей!
Новини з України 10:01 Понеділок 0 110 «Не нам, Боже, не нам, а Імені Твому слава...» – деканальна зустріч молоді в Червонограді В парафії Зіслання Святого Духа у Червонограді, 11 червня, вперше відбулася Деканальна зустріч молоді. Священики, сестри, семінаристи та молодь з Кам’янки-Бузької, Нового Яричева, Старої Скваряви, Жовкви, Рави-Руської, Сокаля, Червонограда, гості зі Львова та гурт ​​​​«S. Anto» зібралися в урочистість Пресвятого Серця Ісусового, на драйвову молитву, щоб співом, словом та своєю присутністю величати Бога.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.