Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 18 травня, п'ятниця
19:21 Четвер 0 1 071
17-05-2018, 19:21

Літургія на кожен день, 18 травня, п'ятниця

(біл) П’ятниця VІІ Великоднього тижня
Питання Воскреслого про любов, яке було скероване до Симона Петра, відкриває у житті Апостола простір відповідальності за Церкву. Від- повідальність завжди має виховний вимір. Християнське виховання розпочинається з відповіді на Ісусове: «Йди за Мною». Тільки тоді, коли йдемо за Ісусом, можемо як Петро приймати від Нього людей як вихованців і виконувати прохання Спасителя: «Паси Мої вівці». Євхаристія, яка відкриває джерело Божого Серця, є даром Господа, у якому кожен із нас через свою  поставу віри зможе повторити за Петром: «Господи, Ти все знаєш, Ти знаєш, що люблю Тебе».
Або (черв) довільний спомин св. ЙОАНА І, Папи і мученика
Папа Йоан І, що народився у Тосканії, керував Церквою у 523-526 роках. Теодориком, аріанським королем готів, був висланий до двору імператора Юстина у Константинополь. Був кинутий до в’язниці в Равенні, де помер з голоду.
Спільні Меси: про одного мученика у Великодній період (стор. 125)


АНТИФОН НА ВХІД
Христос полюбив нас, * і обмив нас від гріхів наших Кров’ю своєю * і зробив нас царством священиків Богові й Отцеві своєму. * Алілуя. (Одкр 1, 5-6)

КОЛЕКТА
Боже, Ти прославленням Христа та просві тленням Святого Духа відчинив нам брами ві чного життя, * вчини, просимо, щоб ці превеликі дари зміцнили нашу ві дданість Тобі  й примножили нашу ві ру. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою жи- ве і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, нагородо Твоїх вірних, Ти освятив цей день мучеництвом Папи Йоана; † вислухай прохання Твого народу * і вчини, щоб ми, вшановуючи його заслуги, наслідували його стійкість у вірі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 25, 13б-21
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями цар Агрипа й Верніка прибули до Кесарії поздоровити Феста. Через те, що перебували там чимало днів, Фест розповів цареві про Павла, кажучи: «Є один чоловік, в’язень, залишений Феліксом, на якого, коли я був у Єрусалимі, первосвященики і юдейські старші подали скаргу, домагаючись його засудження. Я відповів їм, що в римлян немає звичаю видавати якусь людину, поки обвинувачений не має перед собою тих, які його звинувачують, і не матиме змоги боронитися від звинувачень. Коли ж вони тут зійшлися, я без жодної затримки наступного ж дня сів на місце судді й наказав привести чоловіка. Обступивши його, обвинувачі не вказали жодної провини з тих, про які я підозрював, а мали з ним якісь суперечки про свої забобони і про якогось Ісуса, померлого, про якого Павло запевняв, що Він живий. Розгубившись у цьому питанні, я сказав, чи не хоче він піти в Єрусалим і там судитися щодо цього. Оскільки Павло вимагав, щоби його залишили на розсуд Августа, то я наказав охороняти його, доки не відішлю його до кесаря». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 103, 1-2. 11-12. 19-20аб
Господь престол свій встановив на небі.
Благослови, душе моя, Господа *
і, все нутро моє, – Його святе Ім’я.
Благослови, душе моя, Господа *
і не забувай усі Його благодіяння.
Бо як небо високо над землею, *
так звеличилася милість Його †
над тими, хто Його боїться.
Як схід від заходу далекий, *
так Він віддалив від нас наші беззаконня.
Господь встановив свій престол на небі, *
і Його царство над усім володіє.
Благословіть Господа, ангели Його, *
міцні силою, – ви, які виконуєте Його слово.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 14, 26
Алілуя, алілуя, алілуя.
Дух Святий вас навчить усього
і все, що Я сказав, вам пригадає.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 21, 15-19
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Коли Ісус явився своїм учням і коли поснідав з ними, каже Симонові-Петрові: «Симоне Йонин, чи ти любиш Мене більше, ніж оці?» Той каже Йому: «Так, Господи, Ти знаєш, що люблю Тебе!» Каже йому: «Паси ягнята Мої!» Каже йому знову вдруге: «Симоне Йонин, чи ти любиш Мене?» Той каже Йому: «Так, Господи, Ти знаєш, що люблю Тебе». Каже йому: «Паси вівці Мої». Каже йому втретє: «Симоне Йонин, чи ти любиш Мене?» Засмутився Петро, що сказав йому втретє: «Чи любиш Мене?», і каже Йому: «Господи, Ти відаєш все! Ти знаєш, що люблю Тебе!» А Ісус йому говорить: «Паси вівці Мої. Воістину, воістину кажу тобі: коли ти був молодший, то підперізувався сам і ходив, куди хотів; коли ж постарієш, простягнеш свої руки й інший тебе підпереже та поведе, куди ти не захочеш». Він сказав це, зазначаючи, якою смертю той прославить Бога. Сказавши це, говорить йому: «Іди слідом за Мною!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Богу, який утвердив свій трон на небесах, занесемо наші прохання.
1. Молімося за святу Церкву, щоб вірно виконувала місію Спасителя, вміщену у словах: «Паси вівці Мої».
2. Молімося за Папу Франциска, єпископів і священників, щоб у мудрості виховували людей для того, щоб йшли дорогою віри.
3. В День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу молімося за всіх постраждалих від комуністичної ідеології, щоб більше не повторювалися подібні трагедії.
4. Молімося за молодь, щоб, розпізнаючи свою життєву дорогу, не боялася відповісти на заклик Ісуса: «Йди за Мною».
5. Молімося за померлих близьких нашому серцю, щоб серце Ісуса було насолодою у їхньому вічному житті.
6. Молімося за нас самих, щоб кожного дня ми цінували присутність у нашому житті Воскреслого – найкращого вихователя.

Всемогутній Боже, уділи нам дари Святого Духа, щоб навчив нас усьому, що сприятиме вихованню у вірі. Через Христа, Господа нашого. Амінь

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: поглянь милостиво на дари Твого народу, † і для того, щоб вони стали угодними Тобі , * нехай зішестя Святого Духа очистить наше сумлі ння. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Вознесіння, № 18-19

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Коли прийде Дух і стини, * Він і наведе вас на всю правду, – говорить Господь. * Алілуя. (Йн 16, 13)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, наш Отче, Твої ми тайнами Ти очищаєш нас і годуєш; * вчини, щоб ця трапеза допомогла нам осягнути вічне життя. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.