Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 15 травня, вівторок
19:12 Понеділок 0 834
14-05-2018, 19:12

Літургія на кожен день, 15 травня, вівторок

(біл) Вівторок VІІ Великоднього тижня
Святим Павлом – в Першому читанні – будемо заохочені віддатися Святому Духові, який безустанно кличе нас давати свідчення віри. Апостол прощається зі своїми учнями з Азії тому, що Святий Дух  кличе його до Єрусалима. Почуємо теж частину так званої архієрейської  молитви Ісуса. У ній прославляє Отця згадуючи перед Ним своїх учнів. Ми теж – Його учні і також нами, нашим християнським життям має прославитись Бог. Нехай ця Євхаристія вже буде нашим прославленням небесного Отця.


АНТИФОН НА ВХІД
Я – перший і останній, і живий; * і стався мертвий, * і от – Я живий на віки ві чні. * Алілуя. (Одкр 1, 17-18)

КОЛЕКТА

Всемогутній і милосердний Боже, † вчини, не- хай Святий Дух зі йде, щоб оселитися в нас, * і вчинить нас гідним храмом своє ї слави. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 20, 17-27
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями з Мілета Павло, виславши посланців в Ефес, покликав до себе пресвітерів Церкви. Коли вони прибули до нього, він промовив до них: «Ви знаєте, що з першого дня, відколи прийшов до Азії, я перебував з вами весь час, служачи Господу з усією покірливістю, зі слізьми та випробуваннями, яких зазнав через змови юдеїв; що я не ухилявся ні від чого, що корисне – від того, щоб звіщати вам і навчати вас прилюдно і по домах, засвідчуючи як юдеям, так і грекам покаяння перед Богом і віру в Господа нашого Ісуса. І ось тепер я, зв’язаний Духом, іду в Єрусалим, не знаючи, що там мене спіткає, крім того, що Святий Дух у кожному місці посвідчує мені, кажучи, що кайдани та муки мене очікують. Але я не дорожу своєю душею, лише б закінчити мені свій біг та служіння, яке я одержав від Господа Ісуса: засвідчити Євангеліє Божої благодаті! І ось тепер я знаю, що більше не побачите мого обличчя всі ви, між якими я ходив, проповідуючи Боже Царство. Тому свідчу вам сьогодні, що я чистий від крові всіх, адже я не ухилявся від того, щоб об’явити вам усю Божу волю». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 68, 10-11. 20-21
Співайте Богу, всі земні народи.
Боже, рясний дощ своїй спадщині посилаєш, – *
вона знемагала, а Ти її утвердив.
Живуть у ній Твої істоти, – *
у своїй доброті, Боже, Ти про бідного дбаєш.
Благословенний Господь день у день. *
Нас носитиме Бог нашого спасіння.
Бог наш – Бог, який спасає: *
визволення від смерті – в Господа Владики.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Йн 14, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я попрошу Отця, і дасть вам іншого Утішителя,
щоб перебував з вами навіки.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 17, 1-11а
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Ісус підвів очі до неба і сказав: «Отче, прийшла година. Прослав свого Сина, щоби Син прославив Тебе, так як Ти дав Йому владу над усяким тілом, щоб усім тим, кого Ти дав Йому, Він дав їм вічне життя. Вічне життя є те, щоби знали Тебе, єдиного істинного Бога, і Того, кого Ти послав, – Ісуса Христа. Я прославив Тебе на землі: завершив діло, яке Ти дав Мені, щоб Я його виконав; а тепер прослав Мене Ти, Отче, в себе славою, яку Я мав у Тебе ще перед тим, як світ почав існувати. Я явив Твоє Ім’я людям, яких Ти Мені дав зі світу. Твої вони були, і Мені дав Ти їх, і Твоє слово вони зберегли. Нині вони пізнали, що все, що Ти дав Мені, є від Тебе; адже слова, які Ти Мені дав, Я дав їм; і вони прийняли й пізнали істинно, що Я вийшов від Тебе, й увірували, що Ти Мене послав. Я за них благаю, – не за світ благаю, але за тих, кого Ти Мені дав, бо вони Твої; і все Моє – Твоє, а Твоє – Моє; і Я прославлений в них. І Я вже не у світі, а вони у світі; і Я до Тебе йду!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Святий Дух – це Любов Бога Отця і Божого Сина; прикликаючи Його присутність, молімося з покорою:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона наповнювала Господнім миром увесь світ.
2. Молімося за Архієрея Католицької Церкви, нашого Папу, щоб він, сповнений Святим Духом, являв світові Божу любов.
3. Молімося за держави, охоплені війною та ворожнечею, щоб Господь Бог змінив їхню ненависть на мир і любов.
4. Молімося за бездомних та безробітних, щоб Господь підтримував їх своєю десницею, а суспільство опікувалося ними і допомагало.
5. Молімося за наших померлих братів і сестер, нехай Господь обдарує їх вічним спочиванням.
6. Молімося за нас самих, щоб ми з усього серця, з усієї душі та з усіх сил любили Господа, а своїх ближніх як самих себе.

Небесний Отче, наповни серця свої х вірних духом істини, розпали в них вогонь своє ї любові і вчини, щоб ми завжди поклонялись Богові та служили свої м ближнім. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Прийми, Господи, молитви і приношення Твоїх вірних, * та участю в цих тайнах приведи нас до небесної слави. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Вознесіння, № 18-19

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Святий Дух, якого Отець в Ім’я Моє зі- шле, * Той навчить вас усього і все вам нагадає, * що сказав Я вам, – говорить Господь. * Алілуя. (Йн 14, 26)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти поживив нас дарами святого та їнства; † смиренно благаємо Тебе, щоб жертва, яку Твій Син наказав нам звершувати на Його спомин, * спричинилася до зростання нашої любові. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.