Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 5 квітня, четвер
18:13 Середа 0 823
4-04-2018, 18:13

Літургія на кожен день, 5 квітня, четвер

(біл) Четвер у Великодній октаві
Серед сум’яття, страхів, розчарувань і успіхів цього світу, серед досягнень і змагань, серед багатьох турбот, торжеств, торгів і прибутків, серед надбаних чеснот і зубожіння гріхів, в кінці лишається тільки те, що відбувалось насправді між мною і Господом. Він – в середині моєї історії, мого дому.


АНТИФОН НА ВХІД
Славили, Господи, Твоє святе Ім’я й оспі вували одноголосно Твою оборонну руку. * Бо мудрість німим уста відкрила * і язики немовлят учинила вимовними. * Алілуя.

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА:
Боже, Ти об’єднуєш різні народи у сповідуванні Твого Імені, † вчини, щоб усі відроджені у джерелі Хрещення * зберегли єдність віри в серцях й любов у вчинках. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 3, 11-26
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями сталося так, що оскільки зцілений кульгавий тримався Петра і Йоана, то збігся до них весь народ, здивований, у притвор, який називається Соломоновим. Побачивши це, Петро звернувся до народу: «Мужі ізраїльські! Чого дивуєтеся з цього? Або чого дивитеся на нас так, наче ми своєю силою або побожністю зробили, щоб він ходив? Бог Авраама, Бог Ісаака і Бог Якова, Бог наших батьків, прославив свого слугу Ісуса, якого ви видали й відреклися перед Пилатом, у той час, коли він присудив Його відпустити. Ви ж відреклися від Святого й Праведного, а випросили дарувати вам людину-вбивцю. Вождя життя ви вбили, та Бог воскресив Його з мертвих, свідками чого є ми. І по вірі в Ім’я Його, укріпило Його Ім’я того, кого бачите й знаєте. Віра, яка через Нього, дала йому цю повну справність перед усіма вами. А тепер, брати, знаю, що зробили ви так через незнання – так само і ваші начальники. Бог же, як провістив наперед устами всіх пророків, що Його Помазаник має постраждати, так і виконав. Тож покайтеся і наверніться, аби були стерті ваші гріхи; аби від обличчя Господнього прийшли часи прохолоди, і аби Він послав наперед призначеного вам Христа – Ісуса, якого небо повинно прийняти до часу відновлення всього, про що Бог віддавна говорив устами своїх святих пророків. Адже Мойсей сказав: “Господь, Бог ваш, підійме вам пророка з братів ваших, як і мене: Його будете слухати в усьому, що тільки скаже вам. Буде так, що кожна душа, яка не послухає того пророка, буде вигублена з народу”. І так само всі пророки – від Самуїла й пізніших – говорили й сповіщали про ці дні. Ви – сини пророків і Завіту, який Бог заповів вашим батькам, кажучи Авраамові: “І в потомстві твоєму благословляться всі роди землі!” Воскресивши Слугу свого, Бог насамперед вам послав Його – Того, хто благословить вас, щоб кожний відвернувся від своїх злих діл».  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 8, 2а і 5. 6-7. 8-9
Як же величне Ім’я Твоє, Боже.
Господи, наш Боже! *
Яке на всій землі Твоє Ім’я величне!
Хто така людина, що пам’ятаєш про неї, *
або людський син, що навідуєшся до нього?
Ти зробив її не набагато меншою за ангелів, *
Ти увінчав її славою і честю.
Ти дав йому владу над рук своїх ділами, *
все підкорив йому під ноги.
Коряться йому бики і вівці, *
а також польові тварини,
птахи небесні, морські риби, *
що носяться глибинами морськими.
(Можна заспівати Пасхальну Секвенцію – стор. 4)

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пс 118, 24
Алілуя, алілуя, алілуя.
Це день, що його створив Господь:
радіймо і веселімось у ньому!

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 24, 35-48
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу учні Ісуса розповіли про те, що сталося в дорозі, та як вони розпізнали Його в ламанні хліба. Коли вони говорили про це, сам Ісус став посеред них і каже їм: «Мир вам!» Та злякавшись, охоплені жахом, вони думали, що бачать духа. А Він сказав їм: «Чому ви збентежені, чому сумніви постають у ваших серцях? Гляньте на Мої руки і на Мої ноги! Це ж Я сам! Доторкніться до Мене і подивіться, що дух тіла й костей не має, так як Я, як бачите, їх маю!» Сказавши це, Він показав їм руки та ноги. А як вони ще не вірили з радості і дивувалися, Він сказав їм: «Чи маєте тут щось із їжі?» Вони подали Йому частину печеної риби. Тож, взявши, Він їв перед ними. І промовив до них: «Це Мої слова, які Я сказав вам, коли ще був з вами, що потрібно, аби збулося все написане про Мене в Законі Мойсея, і в Пророків, і в Псалмах». Тоді відкрив їхній розум, щоби розуміли Писання. І Він сказав їм: «Так написано: Христос мав постраждати та воскреснути з мертвих на третій день, і що мало проповідуватися в Ім’я Його покаяння для прощення гріхів між усіма народами, почавши з Єрусалима. Ви ж є свідками цього». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Радіючи воскресінню Ісуса Христа, з довірою взиваємо:
1. Просімо Господа за Католицьку Церкву, щоб їй ніколи не бракувало світла Святого Духа у проповідуванні Благої Вісті людям третього тисячоліття.
2. Просімо Господа за братні християнські Церкви та релігійні спільноти, щоб Святий Дух освітлював розум і серця їхніх пастирів.
3. Просімо Господа за священиків, монахів та монахинь, щоб вони з любов’ю і радістю служили Христові та людям.
4. Просімо Господа за вихователів та наставників, щоб вони виховували дітей і молодь згідно з принципами Євангелія.
5. Просімо Господа за померлих, щоб Він помилував їх і дарував їм вінець вічної слави.
6. Просімо Господа за всіх нас, щоб Боже Слово та Євхаристія були для нас джерелом сили та радості.

Господи Ісусе Христе, наш найкращий Учителю, обдаруй своєю благодаттю всіх людей доброї волі, щоб вони завжди вміли бачити Тебе в ближніх та вірно йшли за Тобою. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ:
Просимо, Господи: прийми милостиво як подяку ці дари, † які  ми приносимо за відроджених * з вдячністю і з упованням на поспі шну небесну допомогу. Через Христа, Господа нашого.

Префація Великодня № 13

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Роде вибраний, звістуй похвали Того, * хто вас покликав з темряви у дивне своє світло. * Алілуя.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ:

Вислухай, Боже, наш Отче, наші молитви, † щоб священний обмін дарами заради нашого спасіння приніс нам Твою допомогу у цьому житті * і віковічну радість – у прийдешньому. Через Христа, Господа нашого.
Ідіть, жертва звершена. Алілуя, алілуя.
Богу подяка. Алілуя, алілуя.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.