Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Хресна Дорога в Шаргороді
09:42 Неділя 0 1 584
25-03-2018, 09:42

Хресна Дорога в Шаргороді

23 березня до санктуарію Страстей Господніх у Шаргороді з’їхалися паломники з різних куточків України, щоб узяти участь у великопісній Хресній Дорозі.
Про це повідомляє Credo.

Звідусюд прибули брати-францисканці на чолі з провінціалом бр. Даниїлом Ботвіною OFM, адже Менші Брати в Україні саме святкували ювілей. Рівно 25 років тому, 23 березня 1993 року, в Римі генерал Ордену затвердив кустодію святого архангела Михаїла в Україні. Українські францисканці зібралися, щоб дякувати Богу за розвиток провінції, за відродження францисканського життя в Україні, а також молитися за нові покликання. Службу Божу перед молебнем Хресної Дороги очолив єпископ Київсько-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький.

Під час проповіді, коментуючи Євангеліє, він сказав, що нічого нового немає під сонцем, все у світі вже було і все повторюється, хіба що з’являються нові речі, як телефони й мікрофони, але не це впливає на шлях спасіння. Протягом всього існування світу люди сперечаються й доводять своє. Вони або будують діалог і доходять до спільних висновків, або конфліктують.

Єпископ зупинився на словах Христа в Євангелії: «Озвався до них Ісус: "Хіба не написано в законі вашім: Я сказав: ви – боги?"».

«Часто люди оминають цей рядок, бо не можуть зрозуміти глибини. Ісус не вигадує. Він бере слово з 82 псалма. Це короткий псалом, де Господь звертає увагу на суддів. Бог вибирав людей-суддів, які були покликані, щоби казати, де чорне, а де біле. Після полону в Єгипті, коли моральні цінності людей були змішані, Бог дав на горі Синай 10 заповідей. Сьогодні Ісус цитує уривок псалма, в якому говорить, що Бог дав вам велику місію, дав вам місію судити. У Новому Завіті Ісус каже інше: "Не судіть і не будете суджені". Є й такий рядок у Святому Письмі: надійде час, і ви будете судити синів Ізраїля. Це говорить про останні часи. Коли ми після всієї земної біганини, після щоденних змагань дійдемо до Неба, сядемо разом із Господом. А сьогодні в нашому житті реалізовується Новий Заповіт», – сказав єпископ і наголосив, що судити потрібно себе, свої вчинки, а не інших. 

Проповідник згадав, що цей рік дуже турбулентний – рік виборів. І часом новини, про які всі дискутують, це тільки спосіб відвернути увагу від головного. «Закликаю зустрітися з Божим Словом, відчути, що Господь хоче, щоби відбувалося».

Єпископ Віталій Кривицький згадав про лист єпископа Станіслава Широкорадюка на тему небезпеки гендерної ідеології й закликав усіх його прочитати. «Ми зайняті здоров’ям, насущними проблемами, політичною безпекою і забуваємо про те, що проходить у наше середовище. Ми, християни, виступаємо проти гендеру – це непомітний вклад у сьогодення, який не має нічого спільного з Божим Словом, суперечить йому».

Владика закликав слухатися Слова Божого: «Ми щодня когось судимо: чи вуйків, які борються в телевізорі, чи голову сільради – когось треба судити. Маємо можливість повернутися до Світла, до Божого Слова».

Після Меси вірні вийшли надвір, щоб розпочати Хресну Дорогу, яка цьогоріч була театралізована. 16 акторів зображали останній шлях Христа. Роздумуючи над Його стражданнями, вірні йшли містом, зупиняючись біля капличок-стоянь, які будуються в Шаргороді. Роздуми до Хресної Дороги цьогоріч підготував віце-провінціал Менших Братів в Україні брат Емануїл Сабадах OFM. Тема роздумів – «Очима свідків».

За темою:
Дні зосередження для міністрантів
Хресна дорога в Шаргороді
Хресна Дорога відбулася у санктуарії Страстей Господніх у Шаргороді
Новини з України 10:01 Понеділок 0 110 «Не нам, Боже, не нам, а Імені Твому слава...» – деканальна зустріч молоді в Червонограді В парафії Зіслання Святого Духа у Червонограді, 11 червня, вперше відбулася Деканальна зустріч молоді. Священики, сестри, семінаристи та молодь з Кам’янки-Бузької, Нового Яричева, Старої Скваряви, Жовкви, Рави-Руської, Сокаля, Червонограда, гості зі Львова та гурт ​​​​«S. Anto» зібралися в урочистість Пресвятого Серця Ісусового, на драйвову молитву, щоб співом, словом та своєю присутністю величати Бога.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.