Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » В усіх життєвих обставинах слухаймо Ісуса. Папа відвідав римську парафію
15:30 Понеділок 0 1 132
26-02-2018, 15:30

В усіх життєвих обставинах слухаймо Ісуса. Папа відвідав римську парафію

Увечері 25 лютого 2018 року мешканці північно-східної околиці Рима вітали свого єпископа, який завітав у парафію святого Папи Гелазія у кварталі Понте-Маммоло. Біля храму, попри дощ, зібралося чимало людей. Зокрема Папа зустрівся з дітьми й підлітками, які відвідують катехизацію, молоддю з ораторії й родинами.
Як повідомляє Радіо Ватикану, промовляючи до наймолодших, Папа використав погодні умови, щоб поділитися притчею про життя: «Життя трохи схоже на це пообіддя, бо іноді сонячно, а іноді приходять хмари й падає дощ, погода псується, – сказав він. – Що повинен робити християнин? Мужньо прямувати вперед, хоча на шляху й не бракуватиме буревіїв».

У парафіяльному театрі відбулася зворушлива зустріч з хворими й похилими віком. Папа кожного обійняв, потиснув десятки рук, поблагословив фото й вервиці, вислухав прохання про молитву, заохотив не припиняти спілкуватися з молоддю й не почуватися непотрібними. «Хочу подякувати вам за те, що ви робите для світу й Церкви. Може, хтось запитує себе: “А що я роблю для світу? Не виступаю в ООН, не їжджу на різні засідання…” Проте ваше свідчення, з вірою та прихильністю до людей, з добрими побажаннями іншим, – це немов зберіганням вогню. Ви – жар світу, присипаний попелом: під труднощами й війнами жевріють ці жарини – віри, надії та прихованої радості. Прошу вас: збережіть жар, який носите в серцях. Серед труднощів і проблем пам’ятайте, що маєте місію в світі й Церкві – нести це приховане полум’я, вогонь життя».

Приватно, без відеокамер, перед початком Меси Папа зустрівся з бідними та працівниками осередку «Карітас», з волонтерами продовольчого й фармакологічного банку. Тривалий час він спілкувався з двома молодими людьми з Ґамбії, якими опікується парафія, а згодом висповідав у захристії кількох парафіян.

Друге читання під час Меси прочитала незряча старша особа. Серед присутніх були колишні в’язні з розташованого поблизу пенітенціарного комплексу «Ребібія». Як зазвичай у таких випадках, Папа виголосив проповідь без заздалегідь підготованого тексту, коментуючи євангельську розповідь про Переображення Христа. «Ісус показується учням таким, який Він у небі: прославленим, осяйним, тріумфатором, переможцем. Він робить це, щоб підготувати їх до переживання Страстей, скандалу хреста – вони ж не розуміли, як Ісус може померти, немов злочинець. Вони уявляли, що Ісус – це визволитель на подобу земних, які перемагають у битвах», – сказав Папа, наголошуючи, що «Ісус тріумфує через впокорення на хресті».

Христос показав «славне майбутнє», яке чекає після хреста, й у цьому – важливе для нас послання: «Він завжди нас готує. Дає нам наснаги прямувати вперед під час випробувань і перемагати Його силою. Ісус не залишає нас наодинці з життєвими випробуваннями». Під час Переображення з неба пролунав голос: «Це Син мій любий. Його слухайте!». За словами Папи, «дорога слухання – це безпечна дорога». Це означає зупинитися під час труднощів й запитати себе: «Що Ісус каже мені сьогодні?»

«Нема ситуацій, які можна пережити в повноті, не прислухаючись до Ісуса. Як у прекрасні хвилини, так і в моменти труднощів потрібно зупинитись і слухати Ісуса. Він скаже нам, що робити. Завжди», – мовив Папа. Він заохотив проживати Великий Піст з цими двома настановами: під час випробувань згадувати про славу Ісуса, тобто те, що нас очікує, а протягом усього життя слухати, що Ісус нам каже – в Євангелії, на літургії чи в нашому серці.

За темою:
«Червоний Колізей». Акція солідарності з переслідуваними християнами
Неділя з Папою: роздуми про Переображення й молитва про Сирію
В останню неділю лютого Папа відвідає ще одну римську парафію
Новини з Ватикану 16:01 Вівторок 0 97 Папа: Криза відкриває дорогу до майбутнього, яке визнає рівність Святіший Отець промовив до учасників 16-го Міжнародного безпекового форуму в Братиславі GLOBSEC, поділившись думками про те, якою має бути відповідь на виклики для безпеки, поставлені пандемією та її соціально-економічними наслідками.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.