Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » «Червоний Колізей». Акція солідарності з переслідуваними християнами
09:21 Понеділок 0 926
26-02-2018, 09:21

«Червоний Колізей». Акція солідарності з переслідуваними християнами

Увечері 24 лютого 2018 р., у Римі відбулася акція на підтримку переслідуваних християн, організована італійським відділенням папської фундації «Допомога Церкві в нужді». Щоби «перемогти байдужість», організатори обрали найвідоміший символ Рима – Колізей – і освітлювали його червоним, кольором крові мучеників. Водночас червоним світлом сяяли храм святого Павла в Моссулі, нещодавно звільненому від бойовиків так званої ісламської держави, і храм святого Іллі в Алеппо в Сирії.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

«Вітання і близькість Папи» всім, хто цього вечора єднався у згадці про переслідуваних християн, переказав кардинал П’єтро Паролін, Державний секретар Святого Престолу, який взяв участь у події біля Колізею. У зверненні він згадав про «мовчання» й «інертність» світу перед фізичними й моральними стражданнями, яких зазнають переслідувані за віру, і не лише християни. Сьогодні, як і в перших століттях, «Церква є Церквою мучеників, і амфітеатр Флавія нам про це нагадує», – сказав кардинал Паролін, посилаючись на слова Папи.

«Цього вечора згадуємо всіх жертв ненависті», усіх тих, «кого позбавлено релігійної свободи», викриваємо поширення «ментальності, яка не залишає місця для іншого», – сказав державний секретар Святого Престолу. Він засвідчив піст і молитву Папи Франциска, яких він дотримувався 23 лютого, молячись за всі країни, де триває війна, і підтвердив ангажування Святого Престолу на користь миру на Близькому Сході. Не може існувати «Близький Схід без християн, без їхнього внеску», – наголосив кардинал.

Генеральний секретар Італійської конференції єпископів о. Нунціо Ґалантіно вказав на те, як забарвлений червоним Колізей одразу пригадує про «кров і жертву з любові». «У світі, який робить все для того, щоби применшити революційний вплив Євангелія, ми зібралися тут, аби подякувати численним свідкам. Їхнє мучеництво говорить нам, що має сенс залишатися вірними Ісусові», – сказав він.

Перед увімкненням ілюмінації виступив і президент Європейського Парламенту Антоніо Таяні, а проектор показав світлини знищеної війною Сирії. Далі сотні людей, які зібралися біля Колізею, незважаючи на холод і дощ, почули зворушливі свідчення чоловіка й молодшої доньки Асії Бібі, пакистанської жінки, ув’язненої 2009 року за звинуваченням у богохульстві, та Ребеки Бітрус, колишньої полонянки екстремістів «Боко Харам» у Нігерії. Уранці того дня вони мали приватну аудієнцію в Папи Франциска. Захід біля Колізею завершився молитвою Папи Пія ХІІ «За мовчазну Церкву», яку проказав кардинал Мауро П’яченца.

За темою:

Папська аудієнція для сім'ї ув'язненої за віру Асії Бібі та жертви «Боко Харам» Ребеки Бітрус
Звіт «Open Doors» 2018: християн переслідують дедалі більше
Доповідь «Kirche in Not»: гоніння на християн досягли безпрецедентного рівня
Новини зі світу 15:01 Неділя 0 90 Єпископи ЄС: аборт не є дбанням про репродуктивне здоров'я З огляду на заплановані в Європейському парламенті дебати щодо постанови про репродуктивне здоров’я, яка передбачає так зване «право на аборт», європейські єпископи нагадують про права ненародженої дитини та про право на свободу сумління.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.