Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа до молоді М’янми: Будьте знаком надії для всіх
11:49 Четвер 0 914
30-11-2017, 11:49

Папа до молоді М’янми: Будьте знаком надії для всіх

Останній день перебування Папи Франциска до М’янми розпочався у четвер зранку 30 листопада 2017 р., Святою Месою з молоддю в катедральному соборі в Янґоні.
Базиліка Непорочного Зачаття Діви Марії, споруджена 1899 року, є найбільшим католицьким храмом в країні і може вміщати 1500 осіб. Богослужіння відбулося латинською, англійською та бірманською мовами.

Під час проповіді Папа Франциск звернувся до молоді, коментуючи перше читання дня з Послання святого Павла до Римлян. Цитуючи слова Послання «Які гарні ноги тих, що благовістять добро!», які святий апостол Павло взяв із Старого Завіту, Святий Отець звернувся до молоді М’янми: «Які гарні ваші кроки, як гарно й обнадійливо вас бачити, тому що ви несете «благовість добра», добру новину вашої молодості, вашої віри й ентузіазму. Звичайно, ви є благою вісткою, бо ви – конкретні знаки віри Церкви в Ісуса Христа, яка несе нам радість і надію, що ніколи не закінчиться».

Пригадуючи численні страждання, спричинені несправедливістю і бідністю, Папа висловив впевненість у тому, що молодь М’янми не боїться вірити в добру новину Божого милосердя, що має ім’я й обличчя – Ісуса Христа. «Як посланці цієї благовісті, ви готові звернутися зі словом надії до Церкви, до вашої країни й до світу, – сказав він. – Ви готові нести благу звістку братам і сестрам, які страждають і потребують ваших молитов та вашої солідарності, а також вашого заанґажування на користь прав людини, справедливості й зростання того, що дарує Христос: любов і мир».

Далі проповідник закликав молодь замислитись над трьома запитаннями святого Павла з Послання до Римлян: «Як увірують у того, що його не чули? А як почують без проповідника? І як будуть проповідувати, коли не будуть послані? ( пор. Рим. 10, 14-15). Ці питання, за словами Папи, допоможуть молоді замислитися над «власним місцем у Божих планах».

Пояснюючи питання «Як увірують у того, що його не чули?», Його Святість зазначив, що в гаморі теперішнього світу важко почути голос Бога. «Для того, щоб інші почули і повірили у Нього, вони мусять знайти Його в людях, які були б автентичними і вміли слухати», – сказав Папа. Він закликав молодь звертатися у молитві до Господа, який допоможе їм бути автентичними, а також молитися до святих, які надихатимуть їх, таких як, наприклад, святий Андрій, пам’ять якого Церква відзначала саме того дня. «Він був простим рибалкою і став великим мучеником, свідком Ісусової любові», – зазначив Святий Отець.

Наступним запитанням, яке пояснив Папа, було «А як почують послання без проповідника?». «Ось велике завдання, доручене, насамперед, молодим людям: бути «учнями-місіонерами», посланцями Христової доброї новини, особливо для ваших ровесників і друзів», – наголосив він, закликаючи молодь «кричати, але не голосом, а своїм життям і серцем», аби змогти стати «свідками надії для тих, хто зневірився, простягнутою рукою для хворих, привітною усмішкою для чужинців, уважною підтримкою для самотніх».

«Як будуть проповідувати, коли не будуть послані?» – це було останнім запитанням з Послання святого Павла до Римлян, яке Святий Отець пояснив молодим людям М'янми. Він зазначив, що Христос, доручаючи місію Своїм учням, завжди перебуває поруч, «Він завжди нас трішки випереджує, аби запровадити нас до нових і прекрасних частин Свого Царства».

Пригадуючи про момент покликання Св. Андрія і його брата Симона Петра, Папа зазначив, що Господь звернувся до них з словами: «Ідіть за мною». «Ось що означає бути посланим, – наголосив проповідник. – Це іти за Христом, але не квапитись, покладаючись на власні сили! Деяких із вас Господь покличе іти за Ним як священики і, таким чином, стати «рибалками людей». Інших запросить до богопосвяченого життя. А ще інших – до подружнього життя, до того, щоб бути люблячими батьками та матерями. Незалежно від вашого покликання, я закликаю вас: будьте сміливими, будьте щедрими і, насамперед, будьте радісними!»

На завершення Папа Франциск закликав молодь брати приклад з Пресвятої Богородиці, Непорочному Зачаттю якої присвячений катедральний собор, де відбувалася Свята Меса. «Коли Вона сказала «так» на звіщення Ангела, вона була такою ж молодою, як і ви. Але Вона мала сміливість повірити у благу вістку, яку почула, втілити її у життя вірної посвяти своєму покликанню, повного дарування Себе і всецілого покладання на люблячу Божу опіку. Щоб і ви, подібно до Марії, були лагідними й сміливими в несенні іншим Христа та Його любові, – сказав Святіший Отець, ввіряючи молодь та їхні родини материнському заступництву Пречистої Діви Марії.


По темі:
Папа до єпископів М’янми: Церква покликана до конструктивної ролі в суспільстві
Папа Франциск зустрівся з провідниками буддизму М’янми
Папа: За прикладом Ісуса, зцілювати рани прощенням і співчуттям

Новини з Ватикану 16:02 Понеділок 0 71 Папа: Поділи не заважають нам бути братами Єпископ Риму надіслав коротке вітання учасникам онлайн-зустрічі Італійської Харизматичної Наради, до якої входять католики й п’ятидесятники, що розвивають служіння в духі харизматичного оновлення.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.