Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 30 жовтня, понеділок
19:30 Неділя 0 1 020
29-10-2017, 19:30

Літургія на кожний день. 30 жовтня, понеділок

(зел) Понеділок XXХ звичайного тижня

Зворушує турбота Ісуса щодо жінки, яка терпить так довго й обурює лицемірство фарисеїв, які бажаючи показати свою правовірність, засуджують Ісуса за Його милосердя. Подивіться як легко засліпити людину уявним піклування за чистоту права. На щастя для нас Ісус соромить нас, щоб ми не занурювались у гущу безглуздих правил, але помічали власну сліпоту, своєчасно могли звільнитися, щоб виконувати те, що найважливіше – добро для іншої людини.

АНТИФОН НА ВХІД

Хай радується серце тих, що Господа шукають. * Шукайте Господа і Його силу, * шукайте Його обличчя завжди.

КОЛЕКТА

Всемогутній, вічний Боже, примнож нашу віру, надію та любов † і допоможи нам полюбити те, що Ти нам наказуєш, * щоб ми могли осягнути те, що дає спасіння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Рим 8, 12-17

Читання з Послання святого апостола Павла до римлян
Брати, ми не боржники тіла, щоби по-тілесному жити. Бо якщо живете по-тілесному, то маєте померти; якщо ж Духом умертвляєте тілесні вчинки, то будете жити. Адже всі, яких веде Божий Дух, – сини Божі. Тому що ви не одержали духа раб­ства знову на страх, але одержали Ду­ха синівства, яким кличемо: «Ав­ва, Отче!» Сам Дух свідчить нашому ду­хові, що ми – діти Божі. Якщо ж ми діти, то й спад­ко­єм­ці, – спадкоємці Бога і співспад­коємці Христа, якщо тільки з Ним страждаємо, щоби з Ним і просла­ви­тися. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Пс 68, 2 і 4. 6-7аб. 20-21

Господь є Богом нашого спасіння.

Піднімається Бог, і Його вороги розпорошуються, – *
тож перед Ним Його ненависники втікають.
А праведники радітимуть, – *
вони будуть веселитися перед Богом і радістю сповнені будуть.

Господь є Богом нашого спасіння.

Він – батько сиротам і суддя вдовам, – *
Бог на своєму святому місці.
Бог оселяє самотніх у домі, *
виводить в’яз­нів з полону в достаток.

Господь є Богом нашого спасіння.

Благо­сло­вен­ний Господь день у день. *
Нас носитиме Бог нашого спасіння.
Бог наш – Бог, який спасає: *
в Господа Владики – визволення від смерті.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Йн 17, 17 б. а

Алілуя, алілуя, алілуя.
Твоє Слово, Господи – то істина.
Освяти нас істиною своєю!

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 13, 10-17

Читання святого Євангелія від Луки
Того часу навчав Ісус в одній із синагог у суботу. Була там одна жінка, яка вісім­надцять років мала духа хвороби: була скорчена й зовсім не могла ви­простатися. Побачивши її, Ісус покликав і сказав їй: «Жінко, ти звільнена від своєї недуги». Він поклав на неї руки – і враз випросталася, і стала прославляти Бога. У відповідь старший синагоги, обу­рений тим, що Ісус оздоровив у суботу, промовив до натовпу: «Є шість днів, у які належить працю­вати; тож приходьте тоді оздо­ров­лятися, а не суботнього дня». Та Господь відповів йому і сказав: «Лицеміри, хіба кожний з вас не відв’язує у суботу вола або осла від ясел і не веде напувати? А цю дочку Авраама, яку зв’я­зав сатана ось уже вісімнадцять років, чи не годиться звільнити від цьо­го пута в суботній день?» І коли Ісус це говорив, стало со­ромно всім, які противилися Йо­му, і весь натовп радів усьому тому слав­ному, що Він чинив.  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Христос прийшов зцілити людство від влади гріха і сатани, просімо у Нього благодатей, потрібних святій Церкві, всьому людству і нам особисто:

1. Молімося за святу Церкву, щоб, проповідуючи любов до Бога, вона виявляла її у жертовній любові до людини.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоб усі її діти в злагоді працювали заради піднесення її добробуту та духовності.
3. Молімося за тих, хто за власним бажанням працює у неділю й не бере участі в Святій Месі, щоб Божа благодать розбудила їхнє сумління.
4. Молімося за хворих та калік, щоб заради любові до Христа вони навчилися зі смиренням зносити свої страждання.
5. Молімося за померлих наших братів та сестер, щоб Господь помилував їх і обдарував вічною радістю.
6. Молімося за нас самих, щоб жертовною любов’ю до ближнього ми свідчили свою істинну любов до Бога.

Господи наш і Отче, вислухай наші молитви і вчини, щоб ми вміли любити наших ближніх на землі та удостоїлися Твоєї любові в небі. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Просимо, Господи: поглянь милостиво на дари, які ми Тобі складаємо, † нехай ця жертва нашого служіння * примножить Твою славу. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ ЗВИЧАЙНА

Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже, * через Ісуса Христа, Господа нашого. В Ньому Ти схотів усе відновити, * щоб у Його повноті ми змогли взяти участь. * Він, будучи істинним Богом, * принизив себе самого * і кров'ю, пролитою на хресті, приніс мир усьому світу. * Тому Він вознісся над ^сімстворінням * і став Подателем вічного спасіння для всіх Йому угодних. Тому з Ангелами й Архангелами, * Престолами і Господствами та з усім воїнством небесним * співаємо гімн Твоєї слави, безустанно взиваючи: Свят, Свят, Свят...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Радітимемо Твоєму спасінню, * і йменням нашого Бога возвеличимось! (Пс 20 (19), 6)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Просимо, Господи: нехай Твоє таїнство вчинить в нас те, що воно означає, † щоб ми осягнули в повноті те, * що нині звершуємо у знаках.  Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.