Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 25 жовтня, середа
19:44 Вівторок 0 954
24-10-2017, 19:44

Літургія на кожний день. 25 жовтня, середа

(зел) Середа XXIX звичайного тижня

Сьогодні слово показує нам, як потрібно очікувати на Господа. Це не тільки акт особистої жертви, відмовляючись від сну чи розваг. Очікування виражається також у служінні. Потреба зайнятися іншою людиною відвертає нашу увагу від наших очікувань, минає час і випробовуються наші наміри. Похвала слуги має нас заохотити активно очікувати, щоб ми раптом помітили, що тим, хто нам служить, є сам Христос. Зустріч з живим Христом дає нам сили не тільки служити, але і поширювати всюди Царство.

АНТИФОН НА ВХІД

До Тебе я взиваю, бо Ти вислухав мене, о Боже; * нахили до мене Твоє вухо, вислухай моє слово. * Хорони мене, як зіницю ока, * сховай мене в тіні крил Твоїх.

КОЛЕКТА

Всемогутній, ві чний Боже, вчини, щоб наша во- ля була завжди ві дданою Тобі  * та щоб ми щирим сер- цем пості йно служили Твої й величі. Через Господа на- шого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Рим 6, 12-18

Читання з Послання святого апостола Павла до римлян
Брати! Хай гріх не панує у вашому смертному тілі, щоб не підкорятися його пожаданням; не давайте ваших членів грі­хові як знаряддя неправедності, але, як ожилі з мертвих, віддавай­те себе Богові, а ваші члени від­да­вай­те Богові як знаряддя правед­ності. Тож хай гріх не панує над ва­ми, бо ви не під Законом, а під бла­го­дат­тю. То що, будемо грішити, бо ми не під Законом, а під благодаттю? Зов­сім ні! Хіба ви не знаєте, що кому від­даєте себе як раби на послух, кого слухаєте, раба­ми того ви і є: або грі­ха – на смерть, або послуху – на пра­ведність? Дякувати Богові, що ви були ра­бами гріха, але сприйняли сер­цем те вчення, якому віддалися. Звільнившись від гріха, ви ста­ли рабами праведності.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Пс 124, 1-3. 4-6. 7-8

В Імені Бога – наша допомога.


Якщо би Господь не був з нами, – хай скаже Ізраїль, – *
якщо би Господь не був з нами, коли люди проти нас повстали,
то вони би живцем нас проковтнули, *
коли люто запалали на нас своїм гнівом.

В Імені Бога – наша допомога.

Нас накрила би вода, потоком понеслася би душа наша, – *
над нашими душами пронеслись би бурхливі потоки.
Благословенний Господь, *
який не віддав нас, як здобич, у їхні зуби!

В Імені Бога – наша допомога.

Наша душа, як той птах, випурхнула з сіті мисливця: *
сіть порвалася, – і ми спаслися.
Наша поміч – в Імені Господа, *
який створив небо і землю.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Мт 24, 42а. 44

Алілуя, алілуя, алілуя.
Пильнуйте і будьте готові,
бо тієї години, про яку й не думаєте, Син Людський приходить.

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 12, 39-48
† Читання святого Євангелія від Луки
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Знайте, що якби господар знав, о котрій годині підкрадеться злодій, то не дав би вдер­ти­ся до своєї хати. Тож і ви будьте готові, бо са­ме тієї години, в котру не споді­ва­єтеся, прийде Син Людський!» Озвався Петро: «Господи, чи цю притчу розповідаєш лише нам, чи всім?» А Господь сказав: «Хто є вірним, мудрим управителем, якого пан поставив над своєю челяддю, щоби да­вав своєчасно мірку пшениці? Блаженний той слуга, якого пан, коли прийде, знайде, що чинить так. Правду кажу вам, що такого над усім своїм володінням він по­ставить. Якщо ж скаже слуга той собі в сер­ці: “Затримується мій пан прий­ти!” – і почне бити слуг та служ­ниць, їсти, пити й упиватися, то прийде пан того слуги в день, у який не сподівається, і в годину, ко­трої не знає, і розітне його навпіл, і визначить йому долю разом з не­вірними. Той же слуга, який знав волю сво­го пана, але не приготувався і не вчинив згідно з його волею, буде тяжко битий; той же, який не знав, але зробив щось гідне покарання, буде мало битий. У кожного, кому дано бага­то, від того будуть і багато вимагати; і кому багато довірено, від того і вимагатимуть більше». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Вислухавши притчу про слугу, який очікував на прихід свого пана, просімо, щоб ми гідно приготувалися на прихід нашого Спасителя:

1. Молімося за Святішого Отця, щоб він, осяяний світлом Божої мудрості, керував Церквою і освітлював людству дорогу до спасіння.
2. Молімося  за  єпископів  і  священиків, щоб вони своєю апо- стольською ревністю зміцнювали Божу Церкву.
3. Молімося за людей, які керують нашою Батьківщиною, щоб вони не вважали себе повелителями, а були слугами своїх братів, і дбали про благо України.
4. Молімося за батьків, щоб вони виховували своїх дітей в дусі віри й любові до Бога та ближнього.
5. Молімося за душі в чистилищі, щоб Господь помилував їх і якнайскоріше прийняв до свого Царства.
6. Молімося за нас, щоб ми були ревними проповідниками істин віри і своїм життям будували Царство Боже на землі.

Господи Ісусе, ми з благоговінням поклоняємось Твоїй величі і просимо: прости нам наші провини і допоможи нам вірно йти дорогою Божих заповідей, щоб завжди бути готовими зустрітися із Тобою. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Просимо, Господи: дай нам ві льним серцем служити при Твої х дарах, * щоб за допомогою Твоє ї освячуючої благодаті ми очистилися цими тай- нами, які  звершуємо. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ ЗВИЧАЙНА

Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку ,Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже. Ти в доброті створив людину, * а коли вона заслужила осудження, * відкупив її своїм милосердям * через Христа, Господа нашого. Через Нього Твою велич прославляють Ангели, * їй поклоняються Господства і благоговіють перед нею Сили, * а небеса та їхні мешканці і блаженні Серафими разом з ними радіють. Вчини, просимо, щоб і наші голоси приєдналися до них, смиренно взиваючи: Свят, Свят, Свят...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Ось очі Господа на тих, що Його бояться, * що уповають на Його ласку, * щоб рятувати їхнє життя від смерті * і живити їх у голоднечі. (Пс 33 (32), 18-19)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай участь у небесних  тайнах  допоможе  нам  у  земному  житті  * і приготує до ві чного. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.