Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 21 жовтня під Харковом римо-католики відкриють вже другий будинок для самотніх матерів
16:09 П'ятниця 0 1 201
20-10-2017, 16:09

21 жовтня під Харковом римо-католики відкриють вже другий будинок для самотніх матерів

21 жовтня у смт Коротич під Харковом відбудеться відкриття нового будинку «Самотньої матері». Це спільний проект Харківсько-Запорізької дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні та католицьких монахинь згромадження Малих Сестер Місіонерок Милосердя (оріоністок), які вже близько 20 років на Харківщині працюють з дітьми вулиці та самотніми матерями, що опинились в кризових ситуаціях, повідомляє прес-служба дієцезії.
Профінансували купівлю і ремонтні роботи у будинку, а також його повне обладання меблями та сучасною технікою спонсори з Німеччини, міста Нюрнберг, що є побратимом Харкова. Триповерховий будинок розрахований на 12 кімнат, в кожній з яких мешкатиме жінка, яка сама виховує дітей і не має іншого житла. На кожному поверсі також є обладнана кухня та пральня, якою користуватимуться всі мешканки будинку.
На урочисте відкриття та освячення Центру самотньої матері на Харківщину приїхали гості з Італії, Австрії, Польщі та різних регіонів України. Освятить будинок єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії Римо-Католицької Церкви Станіслав Широкорадюк, який є одним з ініціаторів створення цього центру.
Це вже другий будинок для самотніх матерів, яким опікуються католицькі монахині і у Коротичі. Перший будинок функціонує з 2007 року, і зараз там проживає 9 жінок, серед яких є вагітні, та 14 дітей, а також дві сестри-монахині і двоє працівників благодійної організації «Деполь Україна», що займається підтримкою бездомних та знедолених людей.
Як розповідають монахині, діючий будинок став затісним для всіх, хто є в потребі. Тому вони вирішили побудувати ще один.
«Зараз є ціла черга жінок, яких сюди спрямовують соціальні служби. За умовами благодійників, які підтримують цей проект, жінка з новонародженою дитиною може проживати тут протягом року, а далі має знайти можливості влаштуватися самостійно. Багато хто з наших підопічних стали для нас рідними, і ми не можемо відпустити їх «в нікуди», особливо коли мають 2-3 маленьких дітей і зовсім не мають, куди вертатися. А влаштуватись на роботу з немовлятами на руках, за якими немає кому більше доглядати, ще важко. Тому ми хочемо і далі їх підтримувати. Новий Центр створений для того, щоби допомогти дівчатам окріпнути, стати на ноги, знайти роботу, поки діти трохи подорослішають», - розповідає опікунка Будинку для самотніх матерів сестра-оріоністка Рената Юрчак.
Олена Кулигіна

По темі:
Реколекції для священиків та освячення лікарського кабінету в Бердянську
У Харкові розпочала роботу Домініканська школа віри
Новини з України 17:01 П'ятниця 0 191 Тихе служіння 11 років тому у Мукачівську дієцезію приїхав священик зі Словаччини. Він не зробив революцію чи переворот, але щоденно служив сповідаючи, проводячи Святу Месу, відвідуючи хворих, катехизуючи дітей, уділяючи таїнства Хрещення, першого Причастя, Вінчання та все інше, що було потрібно.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.