Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 18 жовтня, середа
19:40 Вівторок 0 1 258
17-10-2017, 19:40

Літургія на кожний день. 18 жовтня, середа

Св. ЛУКИ, ЄВАНГЕЛІСТА
(черв) Свято

У свято Євангеліста Луки, Церква нагадує нам те, до чого ми покликані. Це слово, скероване до учнів Ісуса, яким є кожен з нас на підставі отриманого Хрещення. Ми покликані проповідувати Царство Небесне. Христос знає як це є важко, як багато небезпек таяться на кожного, хто буде євангелізувати. Ісус також знає про нетривалу користь, яку може нам дати людське забезпечення. Найбільш ефективним у поширенні Євангелія є Дух, який захищає, оберігає і потішає.
Св. Лука, за походженням язичник, був лікарем. Після прийняття християнства він став співпрацівником св. Павла і супроводжував його в місіонерських подорожах. Написав Євангеліє і Діяння апостолів. Його Євангеліє показує Христа як лікаря душ і тіл. Переказав нам притчу про блудного сина, про відпущення гріхів розпусниці та розкаяному розбійнику. Данте назвав св. Луку “істориком лагідності Христа”. Згідно з традицією, св. Лука загинув мученицькою смертю в Ахаї.

АНТИФОН НА ВХІД
Які ж гарні на горах ноги його, * хто звістує мир, вістить щасну долю, спасіння возвіщає. (Пор. Іс 52, 7)

КОЛЕКТА
Господи Боже, Ти обрав святого Луку, щоб він своїм словом і пером явив тайну Твоєї любові до вбогих; † вчини, щоб ті, хто вже носить Твоє Ім’я, мали одне серце і одну душу, * а всі народи щоб удостоїлись узріти Твоє спасіння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ 2 Тим 4, 10-17а
Читання з Другого Послання святого апостола Павла до Тимотея
Любий! Димас, полюбивши нинішній вік, мене покинув, – він по- дався до Солуня, Крискент до Галатії, а Тит – до Далматії. Зі мною лише Лука. Візьми Марка, приведи зі собою, бо він мені дуже потрібний для служіння. Тихика ж я послав в Ефес. Ідучи, принеси плаща, якого я залишив у Троаді в Карпа, і книги, особливо пергаментні. Олександр, коваль, накоїв мені багато лиха; нехай Господь віддасть йому за його вчинками. Остерігайся його й ти, бо надто противиться нашим словам! При моїй першій обороні нікого не було зі мною, але всі мене покинули. Хай не буде їм це зараховано. А Господь став при мені й підкріпив мене, аби через мене сповнилася проповідь: щоб усі язичники почули.  Слово Боже.

ПСАЛОМ РЕСПОНСОРІЙНИЙ Пс 145, 10-11. 12-13аб. 17-18
Хай Твої вірні славлять Твоє Царство.

Тебе, Господи, прославлятимуть усі Твої діла, *
Тебе благословлятимуть усі Твої праведники.
Вони розголошуватимуть славу Твого Царства *
й розповідатимуть про Твою могутність.

Хай Твої вірні славлять Твоє Царство.

Щоб об’явити людським синам про Твою силу *
та славу величі Твого Царства.
Твоє Царство – Царство на всі віки, *
Твоє панування – на всі роди й покоління.

Хай Твої вірні славлять Твоє Царство.

Праведний Господь на всіх своїх шляхах *
і милосердний у всіх своїх ділах.
Господь близький до всіх, що кличуть Його, – *
до всіх, які кличуть Його у правді.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Йн 15, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я вибрав вас зі світу, щоб ви йшли та плід приносили,
і щоби плід ваш залишався.

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 10, 1-9
Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу призначив Господь інших сімдесят двох і послав їх по два попереду себе до кожного міста й місцевості, куди сам мав іти. І Він промовив до них: «Жниво велике, а женців мало; тож благайте Господаря жнив, щоби послав робітників на свої жнива. Ідіть: Я посилаю вас, як ягнят між вовків. Не беріть ні торби, ні палиці, ні взуття, і нікого в дорозі не вітайте. До якого тільки дому ввійдете, спочатку кажіть: “Мир цьому дому”. І коли буде там син миру, спочине на ньому мир ваш; коли ж ні, – до вас повернеться. В тому ж домі перебувайте, їжте й пийте, що там є, бо робітник гідний своєї платні. Не переходьте з дому в дім. І в яке тільки місто ввійдете, і де приймуть вас, їжте те, що покладуть вам; оздоровляйте недужих, які там є, кажіть їм: “Наблизилося до вас Боже Царство”». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
За посередництвом святого Луки, євангеліста Божого милосердя, покровителя лікарів, вознесімо до Господа наші смиренні прохання:

1. Молімося за Святішого Отця, щоб його щире ставлення до кожної людини відкрило перед Христом кордони держав і двері людських сердець.
2. Молімося за лікарів, щоб вони, зберігаючи вірність присязі та лікарській етиці, з самопожертвою служили хворим і бачили в них своїх братів.
3. Молімося за хворих та стражденних, щоб вони шукали підтримки та допомоги у Євангелії та святих таїнствах.
4. Молімося за наших благодійників, щоб Господь вже тут, на землі, віддячив їм за їхні добродійства, а після смерті прийняв їх до свого Царства.
5. Молімося за померлих, щоб Господь очистив їх від усякого бруду гріха і дав їм вінець слави на небесах.
6. Молімося за нас самих, щоб ми гідно використовували здоров’я як дар Божий.

Господи Ісусе Христе, наш Божественний Лікарю, вислухай наші прохання і будь стократною винагородою тим, які серцем і знаннями піклуються про наших хворих братів та сестер. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, допоможи нам небесними дарами з ві льним серцем Тобі  служити, † щоб приношення, які  ми складаємо у свято святого Луки, * випросили нам зці лення і ві чну славу. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯПРОАПОСТОЛІВ (32)
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже. Ти бо, віковічний Пастирю, не по­кидаєш своєї отари, * а через святих Апостолів оточуєш її без­устанною опікою, * щоб керували нею ті, котрим як намісникам свого Сина * Ти доручив пастирську владу. Тому з Ангелами й Архангелами, * Престолами і Господствами та з усім воїнством небесним * співаємо гімн Твоєї слави, безус­танно взиваючи: Свят, Свят, Свят ...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господь послав учнів, щоб проголошували містам: * Наблизилося до вас Царство Боже. (Пор. Лк 10, 1. 9)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, нехай те, що ми прийняли з Твого вівтаря, † освятить нас і зміцнить нашу віру в Євангеліє, * яке проголошував святий Лука. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.